Sari la conținut

Filtru benzina


Andrei_D
 Share

Postări Recomandate

Va salut! As vrea sa va intreb de unde pot cumpara un filtru BUN de benzina. Pe motocicleta am robinet de Trabant, cu sita. Isi face treaba destul de bine dar mereu gasesc mizerie si in carburator. Pana acum am incercat sa folosesc filtre de benzina de Dacie, cele mici, cu carton (sau ce material o fi) in interior, la 40.000 bucata dar fiindca nu am pompa de benzina, nu sunt bune de nimic, mai mult imi creeaza probleme. Repet intrebarea: de unde pot cumapara un filtru bun de benzina, sa nu fie cu sita de metal sau plastic, ci cu un material mult mai dens, care sa retina bine mizeria si in acelasi timp sa lase benzina sa curga cat se poate de liber? Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mai greu, tine cont ca e si 2T cu amestec. Filtrele de hartie retin mizeria si apa un pic. Dar jeg tot apare cumva in carburator (se gumifica combustibilul, se dizolva plasticul de conducta, si apa oricum intra. Eu zic ca mai bine il lasi fara fitlru si scoti jegul mai des. Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e o optiune. Rezervoul este foarte murdar - cu toate ca l-am curatat de 8 ori pana acum nu se mai termina mizeria din el. Daca fac o tura de strada gasesc in camera plutitorului mizerie si o chestie metalica. Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi acolo dupa cateva sute de km. Problema este mai mare la Simson, MZ-ul nu face chiar asa rau.

 

In concluzie, un filtru de hartie ar fi excelent pentru ce am eu nevoie. Ma multumesc si cu o recomandare de filtru pentru 4 timpi si, cine stie, poate o merge si la MZ. Numai bine!

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine o pun!

se gasesc la @FAST MOTOR,magazinul din craiova de accesori ptr moto si motociclete

 

Sper ca astea sunt singurele magazine care nu sunt stapanite de mafia tiganeasca de la voi... :laugh: Ca acum nu mai e Caiac sa ii tina departe pe nespalati de lumea civilizata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu se incarca pozele?am incercat de 4 zile incoa,,,,si nimic......cine stie poate sa intre pe mess(id:nyghtschelet)i le trimit si le posteaza el....ca eu nu pot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mai greu, tine cont ca e si 2T cu amestec. Filtrele de hartie retin mizeria si apa un pic. Dar jeg tot apare cumva in carburator (se gumifica combustibilul, se dizolva plasticul de conducta, si apa oricum intra. Eu zic ca mai bine il lasi fara fitlru si scoti jegul mai des. Sanatate.

Aleko are dreptate!Tu ai probleme cu rezervorul,nu cu filtrul de benzina...rezolva adevarata problema si va fi bine,altfel nu va merge :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu mearga cu altceva, cand pentru orice problema exista mai multe rezolvari? Asa este, am probleme cu rezervorul. Se pot rezolva cu un amarat de filtru. Multumesc pentru intelegere!

 

 

sa stii ca si filtrul acela o sa se incarce destul de repede...

 

 

 

p.s: mihai, unde e magazinul asta ca de 2 luni nu am vazut niciunul in craiova...

Editat de c0zmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si zice ca este special pt motoare 2T?

mai da si tu niste detalii :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca si filtrul acela o sa se incarce destul de repede...

 

 

 

p.s: mihai, unde e magazinul asta ca de 2 luni nu am vazut niciunul in craiova...

 

 

magazinul FAST MOTOR,este pe str. Unirii,numarul nu il mai tiu.....pe langa shaorma house.

daca vrei ne putem intalni canva sa vii sa iti iei.te duc eu acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...