Sari la conținut

Consum Mare!:(( E In Regula?


Postări Recomandate

Am si eu o pb. cu motorul meu !

CONSUMUL e undeva la 10l/100km in oras si mai mult

ce pot face pt. asta ?!!!

sa schimb jiglerele cu unele noi...si daca da unde gasesc sau poate careva sa aduca ????

..sau ce alceva sa mai schimb ?

 

Apropo am un GSXR 1100 din 90!!! :P --sa fie asta problema?! (fara gluma daca stiti ce e de facut astept sfaturile voastre)

 

....salutare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar consumul e mare . Yo presupun ca ar putea fi socul care nu se inchide . La motocicleta ta cum se actioneaza socul manual sau automat ? Daca e manual verifica cablul de soc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

10 % la un 1100 nu e chiar mult :P de ce zici ca e mult? iti consuma mai putin inainte sau ai facut consumu' de curiozitate si ai aflat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un consum de 10% in oras la un motor de 1100 din 1990, pe carburatoare este un consum chiar bun, daca inainte nu iti consuma mai putin.

Mie imi consuma hayabusa de la 10% in sus in oras, si este 2004, injectie. Ce-i drept are si 200 cm3 mai mult, dar....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca dai jos chiulasa, rectifici supapele si reglezi tachetii, daca ii cureti carburatoarele, reglezi cum trebuie nivelul si amestecul si balansezi clapetele cu vacuum-meter-ele, si daca schimbi bujiile, uleiul si toate filtrele, este posibil sa storci 1-3 puncte la consum. Dar ca inceput, eu zic sa te porti frumos cu maneta de acceleratie. :lol:

 

PS De ce scrii in avatar ca ai Honda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS De ce scrii in avatar ca ai Honda?

sorry am schimbat motoru si am uitat sa modific acolo! :baldy:

javascript:emoticon(':moron:', 'smid_37')

Multumesc pt. sfaturi ! La ce am auzit de la voi ma gandeam si eu ...totusi ma gandeam ca e vorba si de uzura carburatoarelor si ca nu ar fi deajuns numai o sincronizare ! (..apropo consumul de 10 % e undeva pana in 150 adica in jur de 6000 ture...DECI consuma sau nu mult ..daca trec mai sus creste pana in 13..

javascript:emoticon(':lol:', 'smid_50') :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...