Sari la conținut

Cauciucuri de zapada-gheatza


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cuiele cu cap vidia costa 0.85centi/buc

pentru o roata spate avetzi nevoie intre 170-250 cuie iar pentru fatza mai putine

scula de infiletat cred ca o primiti gratis (cred)

nu eu comercializez aceste cuie deci informatia nu este cu tenta comerciala

daca vretzi sa le comandati postati aici ca suntezi interesati si cel care le vinde va va da un pm

P.S. daca moderatorii considera ca postul meu este cu tenta comerciala ii rog sa-l stearga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cuiele cu cap vidia costa 0.85centi/buc

pentru o roata spate avetzi nevoie intre 170-250 cuie iar pentru fatza mai putine

scula de infiletat cred ca o primiti gratis (cred)

nu eu comercializez aceste cuie deci informatia nu este cu tenta comerciala

daca vretzi sa le comandati postati aici ca suntezi interesati si cel care le vinde va va da un pm

P.S. daca moderatorii considera ca postul meu este cu tenta comerciala ii rog sa-l stearga

multmumim pt informatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce misto, le-ai testat si in teren cbrxx-ule.

mi-au povestit de astea niste prieteni care le folosesc la raliuri si am aflat ca pierzi multe la o cursa.

 

io m-am dat cu suruburi si se cam tocesc, parca as incerca si metoda asta.

Man eu nu ma dau in curse.merg numai de placere(nu vreau sa ma masor cu nimeni,ca nu vad sensul,oricum deja is batrin)ca mi-e greata de marii campioni de enduro de pe forum.....si iti pot zice ca treaba merge de minune...... :laugh:

Editat de cbrxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man eu nu ma dau in curse.merg numai de placere,ca mi-e greata de marii campioni enduro de pe forum.....si iti pot zice ca treaba merge de minune...... :laugh:

 

man, ei se dau la curse si nu sunt curse moto!

la o tura se intampla sa pierzi ceva piese? si daca da, cam cate ai de inlocuit?

Editat de Rebelul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, ei se dau la curse si nu sunt curse moto!

la o tura se intampla sa pierzi ceva piese? si daca da, cam cate ai de inlocuit?

Cred ca ma confunzi cu cineva....n-am pierdut nici o bucata pana acum,oricum inainte de infiletat,pt spate,se recomanda folosirea de Loctite 496 pt siguranta(dar nici fara asta n-ai probleme).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia luati de va dicstrati: eu fac cauciucurile asa>>> gaura cu spiral de 3-4 in fiecare campon, apoi prin urma lasata de spiral se infileteaza un holsuru de diametru 6-8 sau 10 si lungime dupa preferinte...

si iese asa, ca in poza.

 

NU SE DESFILETEAZA DE CAPU' LUI, NU INTRA INAUNTRU TESTATE SI PE ASFALT.

 

sunt vreo 300 de cuie pe fata si 250-270 pe spate

de preferat sa le utilizati cu mouss care nu are de suferit apsolut deloc indiferenr de capul holsurubului.

 

 

post-1864-1228342212_thumb.jpgpost-1864-1228342137_thumb.jpgpost-1864-1228342241_thumb.jpgpost-1864-1228342277_thumb.jpg

 

post-1864-1228342359_thumb.jpg

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia luati de va dicstrati: eu fac cauciucurile asa>>> gaura cu spiral de 3-4 in fiecare campon, apoi prin urma lasata de spiral se infileteaza un holsuru de diametru 6-8 sau 10 si lungime dupa preferinte...

si iese asa, ca in poza.

 

NU SE DESFILETEAZA DE CAPU' LUI, NU INTRA INAUNTRU TESTATE SI PE ASFALT.

 

sunt vreo 300 de cuie pe fata si 250-270 pe spate

de preferat sa le utilizati cu mouss care nu are de suferit apsolut deloc indiferenr de capul holsurubului.

 

Super tari pozele, daca mai ai, mai baga! De abea astept sa incerc si io.

 

O intrebare: daca pui mouss, nu se rupe, nu se agata in capetele de holsurub? Sau pui si mousse si o camera veche taiata?

 

 

Numa bine,

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine nu s-au rupt, au ramas o vrene inpregnate amprentele suruburilor dar mouse-ul si-a revenit in timp...

ma gandesc sa pun niste silicon de constructii peste capete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.best-grip.com/eng/enduro_fuoristrada.asp

 

acesta este un site de unde puteti achizitiona acele "cuie" originale(chiar cel de unde sunt facute fotografiile)

banuiesc ca ar trebuii sa ajunga destul de repede in romania pt ca site-ul este Italienesc deci comanda se face si din italia

info@best-grip.com asta este adresa lor de email...... sper ca nu se va considera a fi un post comercial intrucat eu NU sunt in nici un fel avantajat de posibilele tranzactii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.best-grip.com/eng/enduro_fuoristrada.asp

 

acesta este un site de unde puteti achizitiona acele "cuie" originale(chiar cel de unde sunt facute fotografiile)

banuiesc ca ar trebuii sa ajunga destul de repede in romania pt ca site-ul este Italienesc deci comanda se face si din italia

info@best-grip.com asta este adresa lor de email...... sper ca nu se va considera a fi un post comercial intrucat eu NU sunt in nici un fel avantajat de posibilele tranzactii.

Da sunt acele cuie,Eu mi le-am procurat din State.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt foarte misto, mai ales ca nu trebuie sa schimbi cauciucul daca sar ceva cuie si mai mult nu-ti trebuie mansoane sau mouss-uri.

eu am pierdut ceva suruburi cu cap destul de lat de pe roata spate.

mai mult le poti monta/demonta direct pe guma care o ai pe mobra.

 

ideea este ca firma din italia sa vanda si catre persoane fizice( si aici ma refer la cantitatea pe care o cere utilizatorul final), altfel transportul(posta) si plata(in avans) nu ar fi problema.

Editat de Rebelul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

transportul pentru un colet sub 3kg este aprox 20eur si ajunge in 10 zile prin posta.

ideea este daca sunt dispusi sa vanda in felul asta sau vor doar prin distribuitor.

 

sigur ca ar fi ok sa ne cuplam mai multi pentru posta, dar numai sa fie posibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja un transport e pe drum(deci se rezolva si distributia) :laugh: ,e o mare problema adica omul nu are cantitatile necesare ca din cate am inteles e o firma mai mica care lucreaza pe comanda(pretul descris e aberant ca mai vin costurile de transport +10% care vine din cauza transferului bancar deci iese undeva pe la 0,6 eucent/buc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la un transfer de 1000eur platesti aprox20eur.

20 eur platesti si daca vrei sa transferi 10eur. asa ca procentul se modifica in functie de comanda.

aproape 10% pana 1000eu,oricum asta e ff mult,si din pacate omul nu foloseste Paypal(ebay de ex... )care ar simplifica mult treaba.Iar din cauza greutatii cresc costurile de transport ca lucreaza cu curier.Asta e....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi ziceti pe unde aveti traseul, ca sa le culeg p-alea cazute si sa vi le vand la jumatate de pret...

 

 

hahahahahaa :laugh: ideea superba, oricum vine vara...e 23.53 si e caldura afara, topeste zapada, gheata, totu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aproape 10% pana 1000eu,oricum asta e ff mult,si din pacate omul nu foloseste Paypal(ebay de ex... )care ar simplifica mult treaba.Iar din cauza greutatii cresc costurile de transport ca lucreaza cu curier.Asta e....

vad ca aici toata lumea vorbeste de aceste suruburi,vidia,cu filete,etc.dar nimeni nu a facut calcul cat costa toate astea.eu am pus suruburi care mi-au rupt toba,neoprenele si unde mai pui ca daca le lasi f lungi pe fata nici nu mai stapanesti motorul cum trebuie.eu zi ca daca tot vrei sa iesi cu suruburi in roti trebuie sa incerci unele originale,ma refer la niste cauciucuri cu cuie montate din fabrica.ptr ca nu numai cuiele sunt ptr zapada si gheata,mai este vb si de cauciuc care are o alta compozitie adaptata frigului.eu am patit ceva f simpatic,dupa ce mi-am montat suruburile am fost la o tura in care am mers mixt,zapada -unde au mers excelent.am urcat pe pamant cu frunse si noroi ffffffffff bine adica daca te ti de ghidon te urca unde nu urci nici macar vara in visurile tale,dar exista si un dat,am mers pe un forestier plat plat ,pe jos era putina gheata cu pietre batuta si compactata.a fost groaznic m-am dat jos sa imping la ea si impingeam intr-a treia si tot patina,in timp ce alti colegi mergeau cu roti normale fara cuie f probleme.in concluzie stie cineva de unde pot cumpara cauciucuri cu cuie de fabrica.vreau cauciucuri de iarna cu tot cu cuie.nu mai vreau lucru facut pe genunchi...........eu cred ca daca le cumpar de-a gata costa aproape lafel.........calculati si voi

 

vad ca aici toata lumea vorbeste de aceste suruburi,vidia,cu filete,etc.dar nimeni nu a facut calcul cat costa toate astea.eu am pus suruburi care mi-au rupt toba,neoprenele si unde mai pui ca daca le lasi f lungi pe fata nici nu mai stapanesti motorul cum trebuie.eu zi ca daca tot vrei sa iesi cu suruburi in roti trebuie sa incerci unele originale,ma refer la niste cauciucuri cu cuie montate din fabrica.ptr ca nu numai cuiele sunt ptr zapada si gheata,mai este vb si de cauciuc care are o alta compozitie adaptata frigului.eu am patit ceva f simpatic,dupa ce mi-am montat suruburile am fost la o tura in care am mers mixt,zapada -unde au mers excelent.am urcat pe pamant cu frunse si noroi ffffffffff bine adica daca te ti de ghidon te urca unde nu urci nici macar vara in visurile tale,dar exista si un dat,am mers pe un forestier plat plat ,pe jos era putina gheata cu pietre batuta si compactata.a fost groaznic m-am dat jos sa imping la ea si impingeam intr-a treia si tot patina,in timp ce alti colegi mergeau cu roti normale fara cuie f probleme.in concluzie stie cineva de unde pot cumpara cauciucuri cu cuie de fabrica.vreau cauciucuri de iarna cu tot cu cuie.nu mai vreau lucru facut pe genunchi...........eu cred ca daca le cumpar de-a gata costa aproape lafel.........calculati si voi

dece sa inventam noi apa calda,unde mai pui ca muncesti de-ti sar ochii si dai si o gramada de bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekendul asta la Padina-Piatra Arsa. LC4 530 - Husa FE 550 ,suruburi 6x50 taiate mai scurt sa nu atinga in lant ,bascula, evacuare, etc.

Traseu combinat 80% gheata, 10% zapada, 10% piatra .

A fost incredibil de frumos, as putea spune ca a fost printre cele mai misto iesiri de anul asta.

Incercam WE viitor la Balea sper.

Cat despre povestile cu imi agata aia sau alta ...am stricat aia sau alta ......e o vorba din batrani "unde nu-i cap vai de picioare" sau " daca nu belesti ochii ...belesti (stiti voi ce)"

Cauciucul(cuiele) spate la astfel de traseu nu tine mai mult de 2 iesiri (asta se intampla cu al meu).

Recomand.

post-39820-1228746946_thumb.jpg

post-39820-1228746957_thumb.jpg

post-39820-1228746984_thumb.jpg

post-39820-1228746998_thumb.jpg

post-39820-1228747014_thumb.jpg

post-39820-1228747044_thumb.jpg

post-39820-1228747539_thumb.jpg

post-39820-1228747577_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekendul asta la Padina-Piatra Arsa. LC4 530 - Husa FE 550 ,suruburi 6x50 taiate mai scurt sa nu atinga in lant ,bascula, evacuare, etc.

Traseu combinat 80% gheata, 10% zapada, 10% piatra .

A fost incredibil de frumos, as putea spune ca a fost printre cele mai misto iesiri de anul asta.

Incercam WE viitor la Balea sper.

Cat despre povestile cu imi agata aia sau alta ...am stricat aia sau alta ......e o vorba din batrani "unde nu-i cap vai de picioare" sau " daca nu belesti ochii ...belesti (stiti voi ce)"

Cauciucul(cuiele) spate la astfel de traseu nu tine mai mult de 2 iesiri (asta se intampla cu al meu).

Recomand.

bravo fff tare

in concluzie stie cineva unde se gasesc cauciucuri originale de iarna cu cuie???????????

Editat de cetateanulx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...