Sari la conținut

Cauciucuri de zapada-gheatza


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bravo fff tare

in concluzie stie cineva unde se gasesc cauciucuri originale de iarna cu cuie???????????

 

 

salutare mosu'

 

cauta in catalog la mitas cred ca le zice winter trelleborg.

le poti comanda la importatorul din romania pe care il gasesti in popesti-leordeni(chem-traders, cred!)

 

ps: ce-ti mai fac coastele?

Editat de Rebelul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare mosu'

 

cauta in catalog la mitas cred ca le zice winter trelleborg.

le poti comanda la importatorul din romania pe care il gasesti in popesti-leordeni(chem-traders, cred!)

 

ps: ce-ti mai fac coastele?

sal'tare si multumesc f mult.

m-am lecuit cu manufacturatu.sunt convins ca daca le cumpar din magazin ies lafel sau poate chiar mai bine

multumesc

mai am putin si ma lasa de tot coastele si pot iesi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am lecuit cu manufacturatu.sunt convins ca daca le cumpar din magazin ies lafel sau poate chiar mai bine

 

Daca gasesti de unde se pot procura, zi-mi si mie te rog. Am incercat in Cluj in cateva locuri, dar nu pot aduce asa ceva, si as vrea si eu sa incerc.

 

Sunt de acord cu tine ca munca + banii dati pe suruburi si alte cele nu se merita. Dar asta vom putea spune mai clar dupa ce stim cat costa unul facut cu cuie din fabrica.

 

 

Multam,

Adi

 

P.S.: m-am dat azi fara cuie, si o fost cam trista treaba.

 

 

post-24812-1228754400_thumb.jpg

 

post-24812-1228754372_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca gasesti de unde se pot procura, zi-mi si mie te rog. Am incercat in Cluj in cateva locuri, dar nu pot aduce asa ceva, si as vrea si eu sa incerc.

 

Sunt de acord cu tine ca munca + banii dati pe suruburi si alte cele nu se merita. Dar asta vom putea spune mai clar dupa ce stim cat costa unul facut cu cuie din fabrica.

 

 

Multam,

Adi

 

P.S.: m-am dat azi fara cuie, si o fost cam trista treaba.

 

 

post-24812-1228754400_thumb.jpg

 

post-24812-1228754372_thumb.jpg

cat dracu sa coste?

ca nu are cuie de aur

am sa ma duc eu la mitas si intreb daca aduc pe comanda si va spun.

am azi sau maine am treaba in popesti-leordeni si trec si pe la mitas si cum aflu dau de stire

problema este ca daca se merge cu astfel de gume trebuie ales un traseu adecvat care sa evite soseaua fie si ptr un km si de asemenea trebuie evitate zonele cu piatra.

gumele astea merg ff bine pe zapada,pamant,pamant moale,frunze,noroi,dar sunt un dezastru pe pamant fff inghetat,piatra,sosea,forestiere acoperite cu pietre si gheata.

te dai jos si impingi pe drum drept daca este un drum din cele mentionate mai sus si colegii tai care au gume normale trec pe langa tine.

eu am fost depasit de o caruta al carui cal mergea la pas pe un drum de genul asta

dar am si urcat in padure pe unde nici in cele mai frumoase visuri nu as fi facut o cu cauciucuri normale,fara cel mai mic efort.trebuie numai sa nu lasi gazul si sa te ti de ghidon si ea te duce unde vrei.

asa ca trebuie cautat traseul optim

Editat de cetateanulx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoleu ?????????? :D

asa scumpe?

Da sunt,ti-am zis ca am incercat toate posibilitatile,si tot la cuie cumparate de mine am ramas(nu am inventat painea calda si nici nu m-am apucat de iventat ci am cautat solutia optima pt mine si am si gasit-o,adica l-am lasat pe altii sa inventeze in locul meu.si in jur de 200-250 eu e rezolvat treaba,daca strici guma se poate inlocui guma.Altceva n-am ce zice(decat aia ca si dupa mai multe iesiri arata la fel)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoleu ?????????? :D

asa scumpe?

rectific tot ce am zis,retractez tot ce am spus,am fost azi la mitas sa ma interesez cat costa si am ramas masca preturile incep pe la 400 euro pana pe la 700,asa ca baieti! pune-ti mana pe surubelnite ca merita sa surubaresti decat sa dai atatia bani pe niste cauciucuri cu care mergi la 2/3 iesiri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rectific tot ce am zis,retractez tot ce am spus,am fost azi la mitas sa ma interesez cat costa si am ramas masca preturile incep pe la 400 euro pana pe la 700,asa ca baieti! pune-ti mana pe surubelnite ca merita sa surubaresti decat sa dai atatia bani pe niste cauciucuri cu care mergi la 2/3 iesiri

 

Holy shit!

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa puneti bani deoparte pentru camere :smoke: Daca vrei sa te dai 2 zile, e clar ca din prima zi de dat cu (,) cuie manufacturate faci camera zdrente (vazut deja faza :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa puneti bani deoparte pentru camere :smoke: Daca vrei sa te dai 2 zile, e clar ca din prima zi de dat cu (,) cuie manufacturate faci camera zdrente (vazut deja faza :D )

 

Asta sunt eu :D tre neeaparat sa folositi ceva bandaje pe interior ....camera groasa de tractor and stuff altfel se fac muci camerele (heavy duty) sau surub cu piulita pe dinafara ar trebui sa fie mai safe pt camera.

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Astea ar fi o treaba sa le putem comanda. Din cate am vazut nu livreaza in Europa. Stie cineva cum am putea totusi sa le procuram? Poate daca vine cineva din state. Sunt destul de ieftin si cred ca 500 / caciula ne ajung, aia inseamna ca o punga pt 2 persoane e destul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si mai intai iti iei cauciucuri speciale de zapada care sa reziste si sa aiba crampon destul de lung.(ca vezi ce filet ingust are cuiele,merge mai degraba pt gume Atv si masina ca acolo nu se inclina roata si nu mai actioneaz si alte forte laterale pe cui)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am camera la roata. Cu siguranta nu pot s-o gauresc din interior spre exterior. Deci pe mine m-ati pierdut la faza asta.

Se pot pune cuie in astfel de cauciucuri ?

 

nu se poate pune oare camera in loc de valva de pe janta?

 

oricum ar fi.. se pare ca se poate.. da inca nu stiu cum... si nush exact ce cuie is alea

 

check this out:

http://www.dailymotion.com/video/x7orib_pn...to-journal_auto

 

edit: astea ar fi cuiele: http://www.best-grip.com/eng/default.asp

Editat de hoozit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se poate pune oare camera in loc de valva de pe janta?

 

oricum ar fi.. se pare ca se poate.. da inca nu stiu cum... si nush exact ce cuie is alea

 

check this out:

http://www.dailymotion.com/video/x7orib_pn...to-journal_auto

 

edit: astea ar fi cuiele: http://www.best-grip.com/eng/default.asp

 

mama ce misto se dadeau aia. Punem la cale si noi o tura pe zapada ..... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...