Sari la conținut

Dilema Carburator Ij


jilaveanucoste
 Share

Postări Recomandate

io am vazut un carb de cz 250 pus pe un festival, si cu rezultate bune...

In rest ar merge perfect orice carb de ij jupiter sau planeta...nu stiu care e sistem,ul d eprindere dar cred ca e la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot ati deschis subiectu, cu ce pot sa inlocuiesc carb de mz trophy sport ? motoru are 250 cc iar galeria de admisie are diametrul 350 mm...merge unu de etz ?

 

a, si de asemeni unde gasesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic orice carb de jupiter sau de planeta/festival/56 dar vezi ca de ex la jupiter 3 carb originale au un sistem destul de ciudat cu un fel de clapeta care indreapta amestecul carburant pe galeria din st sau din dreapta. De asemenea ai grija ca sa nu iti pui un carburator de Tula, fiindca astea din comert se numesc toate k68 dar au si niste litere. Pt jupiter nu stiu care e dar parca pt tula e r intors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Omule ia-ti un k-65! 800.000 lei nou shi nu ai nici o problema! daca ai setul nou, aprinderea/avansul shi carbul nou iti ia maxim 4.5 la suta in oras...am avut shi k-68 dar nu mi-a placut...consuma shi 7! probabil ca era defect din fabrica, nu stiu!

P.S. shi eu am un ij care la origin a fost 56/festival...acu' e mai mult planeta 5!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot ati deschis subiectu, cu ce pot sa inlocuiesc carb de mz trophy sport ? motoru are 250 cc iar galeria de admisie are diametrul 350 mm...merge unu de etz ?

 

a, si de asemeni unde gasesc...

mai cum pana mea ai tu diametru de 350 mm la carb

poate ai vre un motor de tank pe mz:):P:):D:)

incearca sa adaptezi unu de Jawa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

foloseshte cu incredere un K65 modelul vechi...ala cu 2 shuruburi la shubar, nu cel nou cu capac de plastic cu filet...K65 vechi merge perfect !!! am un prieten care a avut un jupiter 5 shi era super OK....toata chestia e sa ai norok sa fie jiglerele bune [...probabil] ca lu asta ii consuma enorm [8%], l-a schimbat cu K65 modelul nou shi mergea super prost, dupa care l-a pus inapoi pe ala vechi dar i-a pus un set nou de jiglere shi surpriza...mergea la fel de k lumea, dar consumul....3-4%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...