Sari la conținut

Tnt Cu Utilizare Offroad...


Altair
 Share

Postări Recomandate

Am citit si eu povestea intr-una din revistele postate la Articole. Un titlu mai sugestiv nici ca se putea: "How to abuse an italian exotic"

 

Suspiciune romaneasca: omul a fost platit de Benelli sa faca treaba asta. Sau chiar era tacanit. Partea si mai dureroasa e ca motorul era nou-nout, adica in rodaj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul era ticnit total. N-avea nici o experienta enduro/offroad/desert mai ales. Iar Benelli poate fi suspectat de orice, numai de o astfel de inteligenta in afaceri nu :P

A mai fost un actor celebru, imi scapa numele - nu sunt deloc bun la asa ceva - dar stiu ca a jucat in Moulin Rouge alaturi de NK, care a cerut de la KTM motoare gratis ca sa faca inconjurul lumii. KTM i-a dat flit pe motiv ca respectabilul si-ar fi permis lejer sa cumpere respectivele motoare iar respectivul a gasit sprijin la BMW, care a fost bucuros de publicitate.

Approach-ul diferitelor firme la genul asta de sponsorizari este tare diferit.

La TNT lantul a tinut pana la final, imi pare ca numai amortizorul spate si-a luat la revedere. Radiatoarele au fost ceva mai mari decat la serie si un ventilator suplimentar a fost montat. Impresionant.

 

Ce teste extreme mai cunoasteti la motociclete de strada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...