Sari la conținut

Sa mai si radem.


MOD
 Share

Postări Recomandate

Ma gandeam sa ii lipesc biletul cu vreun adeziv adevarat ... si asa poate cei de la spalatorie sau careva ii va putea traduce continutul :peace:

 

Se poate si altfel. Suni la politia comunitara si ei rezova problema(in teorie, cateodata si in practica). Daca iti blocheaza accesul in curte/garaj probabil il ridica, daca blocheaza trotuarul amenda si/sau blocarea rotilor. Verificat, a functionat intr-o sambata, dupa aprox 30 min de le telefon autoturismul care bloca trotuarul avea amenda pe parbriz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dupa aprox 30 min de le telefon autoturismul care bloca trotuarul avea amenda pe parbriz.

si cine crezi ca o plateste??? amenzile pt parcare 80% nu le platesc nimeni. eu am primit 40 de lei amenda pt parcare in loc nepermis acum 2 ani de zile si nici macar pe foaia de impozit la stat nu mi-a venit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine crezi ca o plateste??? amenzile pt parcare 80% nu le platesc nimeni. eu am primit 40 de lei amenda pt parcare in loc nepermis acum 2 ani de zile si nici macar pe foaia de impozit la stat nu mi-a venit

 

Acum 2 ani se ocupa o firma cu parcarile , valcon sau ceva de genu ii spunea nu mai stiu sigur. Mai nou primaria se ocupa de spatiile de parcare , amenzile tot ei le dau . Du-te acum in centru si parcheaza fara tichet, daca nu platesti in maxim 3 luni de zile iti vine amenda acasa. Parcheaza in loc nepermis si mergi sa iti ridici masina de pe drumul spre Pata :peace: ; si aici chiar iti trebe pile sa o scoti fara sa platesti.

 

Puteti arunca cu pietre in mine ca sunt total not funny si totodata offtopic

Editat de netrox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine crezi ca o plateste??? amenzile pt parcare 80% nu le platesc nimeni. eu am primit 40 de lei amenda pt parcare in loc nepermis acum 2 ani de zile si nici macar pe foaia de impozit la stat nu mi-a venit

 

 

Nu are nicio legatura cu "impozitul la stat". Si termenul de prescriptie la astea e de cinci ani. Deci inca nu poti spune ca ai scapat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nicio legatura cu "impozitul la stat". Si termenul de prescriptie la astea e de cinci ani. Deci inca nu poti spune ca ai scapat.

din cate imi amintesc amenzile care nu le plateai la termen iti veneau pe impozit...poate asta mai demult. oricum de aia nu mai pot io de ei

Mesaj completat

sa revenim la topic

<embed width="450" height="366" src="http://www.220.ro/emb/vmebNdURBA" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash" ></embed><br><small>Vezi mai multe din <a href="http://www.220.ro/faze-tari/" target="_blank">Faze tari</a> pe <a href="http://www.220.ro" target="_blank">220.ro</a></small>

Mesaj completat

iara am apasat pe ce nu trebe

http://www.220.ro/faze-tari/A-Iesit-La-Aga...tru/vmebNdURBA/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ma poate opri, sa vin la 2 zile si sa arunc niste acid de baterie(acid sulfuric) ,pe masina care o sa parcheze multe zile la rand pe locul platit la primarie,pt. ca a mea a fost ridicata,sau amendata,contractu, mi se pare ca zice ,ca pe abonament ai dreptul de la o anumita ora si nu e parcare mostenita de la daci,ipotetic ziceam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ma poate opri, sa vin la 2 zile si sa arunc niste acid de baterie(acid sulfuric) ,pe masina care o sa parcheze multe zile la rand pe locul platit la primarie,pt. ca a mea a fost ridicata,sau amendata,contractu, mi se pare ca zice ,ca pe abonament ai dreptul de la o anumita ora si nu e parcare mostenita de la daci,ipotetic ziceam

pai...bunul simtz...dar poti face altceva... iei o lamaie, o tai in doua, si incepi sa freci parbrizul:). ofera o claritate ce tinde spre 0:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi l-am primit pe mess. daca-l stiti .. asta e , daca nu .... :

Politistii se duc in excursie cu un autocar cu doua nivele

La nivelul de jos ofiteri si la nivelul de sus subofiteri.

La un moment dat se aud urlete de la nivelul de sus, iar sefu` se duce sa vada ce se intampla

-De ce urlati in halul asta?

-NOI NU AVEM SOFER !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curiozitati:

 

- In Anglia medievala era interzis pentru cupluri sa faca sex faraaprobarea regelui. Cand un cuplu vroia copii trebuia sa ceara o aprobare scrisa de la rege si primea o placa pe care o puneau in casa si scria "Fornication Under Consent of the King" (F.U.C.K.). De acolo vine acel

cuvant.....

- In razboiul civil din SUA dupa o batalie se afisau ranitii si mortii.

- Cand armata nu avea pierderi se afisa "0 killed" (0 morti) de acolo provine expresia O.K.

-Cand englezii au ajuns in Australia au vazut un animal ciudat care sarea prin paduri. Au chemat un bastinas si l-au intrebat prin semne ce animal era acela. Cum bastinasul repeta "kan ghu ru" ei au adoptat acel nume pentru animal. Dupa mult timp cercetatorii au constatat ca bastinasul de

fap spunea "nu inteleg".

- Daca o statuie reprezentand un erou pe cal prezinta calul cu doua picioare in aer, personajul murit in batalie. Daca are un picior in aer a murit ranit dupa batalie si daca are patru picioare pe jos a murit de moarte naturala.

- Dupa lege autostrazile interstatatle din SUA trebuie sa aiba 2 km drepte din fiecare 10 km ca sa fie folosite pentru aterizare de avioane in caz de urgenta sau razboi.

- Cuvantul JEEP vine din prescurtarea "General Purpose" vehicle -G.P.

- Pentagonul are dublu numarul de toalete de care este nevoie. Cand a fost construit legea impunea bai separate pentru albi si negri.

- Nu se poate stranuta cu ochii deschisi.

- Cuvantul cimitir vine din greceste koimetirion care inseamna "dormitor"

- Zona din Mexic "Yucatan" isi are numele de cand un spaniol a intrebat un indigen cum se numea acel loc. Bastinasul a raspuns "yucatan". Spaniolul nu stia ca de fapt el i-a zis "eu nu sunt de aici".

 

 

 

Mesaj completat

Doi pensinari. -Cum o mai duci,Costache? -Bine,ca unul cu trei morti in casa. -Cu trei morti?Doamne apara-ma si pazeste-ma!Cum vine asta? -Foarte bine!Eu mort dupa baba,baba moarta dupa mine si daravela moarta in izmene...

 

-Cum se reguleaza aricii? -??? -Cu grija...

 

-Mai Gioana,stii bancul cu UNU MAI ?

-Nu, tovarase Iliescu.

-UNU MAI "prostanac" ca tine nu avem decit in sectorul 5.

-Nu se spune UNU MAI tovarase Ilescu, ci INTII MAI.

-Bine mai draga,INTII MAI sapat pe mine,apoi l-ai lucrat pe Nastase,acum incerci cu Basescu.Al cui agent esti, ca la KGB nu te-am intilnit?

 

Tati, cine mi-a dat inteligenta, tu sau mami? intreaba un copil. -Pai cred ca maica-ta, ca eu o mai am inca!

 

 

Un politist opreste un sofer pentru depasirea vitezei: - Stii, am avut eu presimtirea ca voi da o amenda, de-aia te-am si asteptat aici toata ziua. - Pai am venit cat de repede am putut!

 

Un politist opreste un student pe strada pentru a-i verifica actele: - Asa, vad ca nu lucram... - Asa este. - Inseamna ca trandavim pe banii statului... - Exact, trandavim. - Se pare ca suntem studenti? - Ei, cu asta nu pot sa fiu de acord! Student sunt numai eu!

 

S-au intalnit doi cunoscuti: - Am auzit ca te-ai insurat. Asa-i? - Da! - Si de ce-ai facut-o? - Nu-mi mai placea mancarea de la cantina. - Si acum? - Acum imi place!

 

- De ce e bine sa mearga soacra la vot? - Ca sa se obisnuiasca cu urna.

 

Sotul: - Draga, suntem casatoriti de peste 10 ani si am observat ca am inceput sa facem dragoste numai cand ai tu nevoie de bani... Sotia: - Si ce, dupa tine acest lucru nu se intampla suficient de des?

 

Cum trebuie sa fie o femeie serioasa?

R: Femeia serioasa trebuie sa aiba sotz si amant.

I: Credeam ca aia e o femeie adultera.

R: Femeia adultera are sotz si mai multi amantzi.

I: Credeam ca aia e o femeie usoara.

R: Femeia usoara are doar amantzi.

I: Credeam ca aia e o femeie pierduta.

R: Femeia pierduta n-are nici sotz, nici amant.

I: Credeam ca aia e o femeie singura.

R: Femeia singura e aia care are numai sotz...

 

- Ioane, ai facut inchisoare? - N-am facut nici o inchisoare, Marie. Cand am ajuns eu acolo era gata facuta...

 

Se insoara Ion cu Maria. A doua zi Ion la carciuma, vorbea cu Vasile: -A fost ma Maria fata mare? -Exagerat de mare!!!

 

Maria, proaspat casatorita, se intalneste cu Ion. Curios din fire, acesta o intreaba:

- Ei, Marie, cum e sa fii casatorita ? E mai bine?

- Ma, Ioane, nu-i mai bine da-i mai des!

Mesaj completat

În cuÂşeta vagonului de dormit se aude o bufnitură. Buimacă de somn, soția întreabă: - Ce-a căzut acolo, Nicule? - Pijamaua, dragă. - Cu atîta zgomot? - Eram Âşi eu în ea!

 

- Soțul tău e în continuare gelos fără motiv? - Nu. - Nu mai e gelos? - Ba da. Dar acum are un motiv.

 

Două femei discută despre treburile gospodăreÂşti: - Spune-mi, care este cel mai bun remediu pentru poponeataățat parchetul? - Soțul.

 

 

Mesaj completat

http://www.radiozu.ro/farsa-nunta-4000-de-camile.html

Mesaj completat

http://www.radiozu.ro/farsa-fotograf-seducator.html :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai tare beatboxer...pacat ca-i si boschetar...cel putin asa pare

 

ps dane nu merge cum mi-ai zis:(

Editat de kamikazee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mno ase...daca nu pot io macar tu:))

 

asta-i in turda, la cofetarie. am vazut si eu, si am si donat .. mai mult decat suma minima :cheers: .. mi-se pare o initiativa destul de buna, in ciuda hazului creat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...