Sari la conținut

vand k 175 an '61


motoristu66
 Share

Postări Recomandate

motocicleta este 90% originala are carburator de cz175 cea ce-i scade procentul de originalitate,are scanteie insa nu are compresie,am segmenti,dar nu am timp de ea pt k am pe masa de operatie un xs si un xt,dc nu se da piesa pana atunci ma ocup si de el,in maxim 1 zi o sa scoata fum [asta dc nu tr alezat cilindrul]numai k pretul va fi ceva mai mare in stare de functionare,acum se da la 220 euro negociabil,am si talonul[tip vechi]proprietarul e decedat dar se poate discuta cu fiul sau [mi-a fost elev] pt un eventual transfer de proprietate. nr meu de tel 0727196351, id mes Kpa3_trial .

post-29946-1228393219_thumb.jpg

post-29946-1228393231_thumb.jpg

post-29946-1228393241_thumb.jpg

post-29946-1228393256_thumb.jpg

post-29946-1228393267_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o inrebare.....voshodurile erau folosite la scolile de soferi??

pai din ce cred eu cam erau folosite....eu anu asta am facut scoala tot pe voshod....panarama de motor era :laugh: :) ...oricum in general motoarele vechi de capacitate mica....mz rt 125 ....minsk 125...voshod 175 .....motoarele de genul....erau folosite si inca sunt....nu cred ca ar baga pe scoala nipru sau ceva de genul.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

despre asta-i vorba.Pt Bunu

 

PT MIHAI MOBRA SI KTA BMXPUNK...da erau folosite la scoala,inca se mai folosesc,dar cel din imagine a fost inlocuit [dupa 3 ani de regim de scoala cu un suzuki gn 250] intradevar,era aproape o panarama de motor,are cazaturi destule,la viteza mica evident,dar dupa cum spuneam ..destule,d'aia la-m primit moka[calul de dar nu se cauta in gura],insa l-am pus pe picioare dar a ramas pe dreapta din cauza pedalei de starter[in motor inafara de cutie totu-i nou inclusiv aprinderea] toate cele bune si .. poate mai vb si pe alte topicuri... :laugh: :)

post-29946-1228414805_thumb.jpg

post-29946-1228415056_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoristule, ce ai pus tu aici e poza simsonului lui @TheIceman

Ia mai lamureste-ma si pe mine inca o data!

@bunu-le, apreciez ca nu te lasi de muzeu, BRAVO!

Toate bune! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te speria man,nu fac afaceri cu piesa nimanui, l-am pus pe theiceman in legatura cu bunu si cred ca s-au combinat deja si il cumpara si pe al lui,chiar acum despre asta ei tocmai asta discuta. theiceman chiar s-a aratat multumit de treaba asta nu stiu de ce te sperie pe tine,dc vrei mai multe lamuriri vb tu cu ei k sa te linistesti s-au suna-ma pe mine nr din anunt[nu sunt ironic] oi' fi eu cal verde[sarb] dar nu sunt tigan, sper sa nu te superi si sa ma intelegi.. numai bine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te speria man,nu fac afaceri cu piesa nimanui, l-am pus pe theiceman in legatura cu bunu si cred ca s-au combinat deja si il cumpara si pe al lui,chiar acum despre asta ei tocmai asta discuta. theiceman chiar s-a aratat multumit de treaba asta nu stiu de ce te sperie pe tine,dc vrei mai multe lamuriri vb tu cu ei k sa te linistesti s-au suna-ma pe mine nr din anunt[nu sunt ironic] oi' fi eu cal verde[sarb] dar nu sunt tigan, sper sa nu te superi si sa ma intelegi.. numai bine :laugh:

 

 

Nu mă sperie nimic, sînt cal bătrîn Âşi io... Doar că pe Iulică Âşi pe Bunu iî cunosc, am văzut motorul la Iulică, dar nu Âştiam nimic de discuție. Din topicul ăsta nu reiese nimic, am văzut doar că te-ai adresat direct lui @Bunu Âşi am devenit brusc curios :P . Mulțumesc pentru lămuriri.

@Bunu-le, dacă tot vorbeÂşti cu Iulică, adu-ți aminte că l-am pomenit la întîlnirea de la ApaÂşu, Âştii tu despre ce vorbesc!

Toate bune! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...