Sari la conținut

Intrunirea De La Sibiu


alex
 Share

Cum a fost la Sibiu?  

37 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

ESTE TRIMIS DE VLAD SI NU ARE LEGATURA CU MINE.ESTE PAREREA LUI

De pe lista adunate

 

Sper ca nu va deranjeaza ca mai exista si pareri diferite.

Mie intrunirea de la Sibiu mi s-a parut cel putin jenanta dpdv al organizarii.

Am crezut ca a fost o exceptie anul trecut, dar am zis sa repet, de dragul drumului bun si al prezentei numeroase.

Concursuri de 2 lei (macar la anul ar trebui sa uite de prostia aia numita turnir), preturi mari pentru o oferta de mancare dubioasa, bere scumpa (40000 doza de Ursus - in cazul in care nu vroiai sa bei apa aceea colorata numita bere la pahar), sonorizare slaba, pacaleala maxima cu formatia din Germania (aia nici sa plagieze nu erau in stare). Ma intreb de ce a costat 150.000?! In concluzie, absolut nimic interesant, nici macar o parada.

Adica singurii care s-au distrat cred ca au fost cei care au venit mai multi si au vorbit si petrecut impreuna. Plus cei care au fost morti de beti de vineri pina duminica.

Si ca dovada ca nu vorbesc prostii, sambata dupa-amiaza pe drumul catre Sebes plecau motocicletele valuri-valuri.

Intrunire mult mai reusita mi s-a parut cea de la Tg. Secuiesc - singura la care, dealtfel, am mai fost anul asta. Chiar daca nu ar fi fost nimic altceva in afara de cascdoriile lui Pepe, si tot ar fi meritat.

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[/b]Alta parere CARE IAR NU ARE LEGATURA CU MINE

 

 

de acord cu tine la capitolul bere, mancare, formatia germana

 

mie mi-a placut turnirul, drumul dus-intorsa a fost fain. nu mi-a placut ca au facut nazuri la intrare si n-au lasat masina de suport bagaje sa intre. slab si restaurantul de langa camping - inca astept smantana pt. ciorba :angry:). nu mi-au placut nici tipii care vineri seara controlau corturile >:-( , in schimb mi-a placut drumul la paltinis (mai putin piatra cubica combinata cu gribrula

 

Iulian

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mare a fost frumos dar la fel ca si smokey am fetele au avut proble la intrare cu masina ...baietzii de la poarta au zis ca masina ocupa locul a trei motociclete(desi loc in camping era berechet) si ca trebuie platita intrarea pt masina100k desi nu se dadea nici o citanta/bon pt asta(soferitza platise deja intrare si avea bratzara pe mana)...deh trebuie sa isi scoata si sibienii o spaga,probabil ca saracii cam mor de foame pe acolo....la nici o intalnire nu m-i sa mai intamplat asa ceva, asa ca propun ca la bucuresti sa se ia taxa de intrare pt masina dar numai la masinile cu numar de sibiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost fain.. mai degraba pot spune ca a fost extraordinar drumul.. Intrunirea mi s-a parut jale! Am patit aceiasi chestie, masina a platit 100 de mii si nu a mai avut voie sa iasa desi vroiam sa cumparam si noi mai multe... jale!! in schimb am facut drumu de intoarcere pe la orasul victoria si am luat-o pe poiana marului care este superb si am ramas in Bran o noapte.. gratar, berica.. ( nu multe, vreo 60.. ), etc..etc.. Drumul de intoarcere iara superb! Ne-a plouat putin insa numai de la Ploiesti.. Cat sa mai racoreasca putin bestiile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost haioasa atmosfera de pe-acolo, da' m-a cam durut capu' Totusi, mi-am clatit ochii cu ceva fatuci faine. Da... toti banii i-a facut intoarcerea pe Transfagarasan. Comunistu' mi-a dovedit inca odata ca este un motociclist fain.

Sa ne traiasca caii!

P.S. Cacofonie permisa din batrani si de mine! SIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata am postat cateva poze pe SBZ. I le voi da pe toate lui Dan in curand asha ca veti vedea ce am prins si eu cu aparatul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu-i hulesc cat mai am sticker cu CREAZY BYKE pe motor! M-am plictisit tare, pana am dat-o pe bere; am intalnit oameni si am dat-o iar pe bere; habar n-am cand si ce concursuri au fost pentru ca nu vorbea nimeni in microfonu' ala;

mi-a placut promo cu intalnirea; bine ca n-a mai plouat tare sambata; fain drumu' dos si intors; MAI FAIN' O FOST BRE IN BRASOV!!

RESPECT: Ce frumos ca isi aduc aminte de Sabau, motorul meu m-a facut sa fiu oprit de multi sibieni...(Sabau a fost primul propietar in RO)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi si eu sunt destul de critic, am sa incerc sa fiu cat de cat impartial. Desi... poate n-am sa reusesc sa nu fiu subiectiv tinand cont ca stau aproape de Sibiu si sunt prieteni cu majoritatea din club.

Prima data sa lamurim o chestie. Probabil ca clubul vostru >> Pro-Bike e unul din cele mai ,,bogate" cluburi din tara. Ma refer la sponsori mai ciumegi decat ceea ce reusesc sa ,,agate" celalalte cluburi. Apoi mai sunt prietenii clubului care sigur nu sunt niste sarantoci. Trebuie sa recunoasteti, voi fiind din Bucuresti dati o alta valoare banului si desigur ca nu va lipseste, exemple fiind manifestari pe care le-ati facut si cred ca nu le-ati realizat din salariul mediu pe economie sau pretul biletelor...

Aceasta intalnire de la Sibiu a costat mult ( ptr. posibilitatile lor ).

Din punct de vedere organizare s-a incercat mult, s-a reusit mai mult sau mai putin... asta difera in functie de perceptia fiecaruia...

Oricum eu am sesizat clar o schimbare. Aceea ca dupa cum se punea in discutie, potolirea ,,plimbaretilor betivi", adica a idiotilor care dupa ce golesc o ,,cisterna" de bere, tureaza o noapte intreaga bietele comuniste fiind un real pericol pentru ceilalti si chiar corturi.

Batai n-au fost, accidente in campus n-au fost, galagie insuportabila n-a fost. Astea sunt totusi ,,detalii" importante care din pacate se mai intampla frecvent pe la fiecare locatie de intalnire.

Muzica a fost totusi acceptabila in comparatie cu alti ani sau alte intalniri desfasurate chiar la Sibiu sau in alte orase.

Nemtii au fost buni, chiar maestrii in comparatie cu imbecilii asa zisi ,,cantareti" pe care-i avem noi. Adica au facut muzica si nu au grohait toata seara ca porcii pe care din pacate am fost obligati sa-i ,,auzim" uneori pe la intalniri. De exemplu la Bucuresti anul trecut: muzica a fost in proportie de 90% execrabila!!!

Pretul biletului... himm... mda... cu 50000 mai mult ca in alte parti... Insa macar au fost bratari+ecusoane. La Brasov nu au existat ecusoane.

Si nici vreo formatie straina n-am mai ascultat pe la intalniri.

Vremea... aici fara sa fim bulangii nu e chiar nici o vina omeneasca. Asta este. Certati-l pe Dumnezeu pentru ploaie.

Bere? Mancare? Alte chestii?

Pai bine, ia aminti-va de Snagov anul trecut. Nu gaseai nici tigari, iar cat despre mancare, trebuia sa am salariul de Bucuresti sa-mi permit minimum de mancare. Iar orasul era departe nu gluma pentru a putea sa ma aprovizionez la preturi mai lesne sau macar cu tigari ca era lipsa totala in camping.

Deci sa incercam sa nu mai fim critici asa fara rost si sa luam ca atare ceea ce ni se intampla. Doar suntem in Romania si n-am intalnit nici o intalnire in tara unde sa nu ai ce sa reprosezi . Si cunoscandu-ne ca roumain... pot spune cu siguranta ca tot am face-o!

Asta e. Eu astept cu mare interes intalnirea de la Bucuresti. Mai mult pentru drumul pana acolo si pentru a revedea pe unii dintre prioetenii mei mai vechi sau mai noi. Sunt sigur ca va fii frumos si am incredere ca voi veti reusi ceva mai interesant. Vreau sa spun ca locatia de la Snagov mi se pare excelenta, iar parada de anul trecut a fost faina. Sper sa aveti idei mai bune cu muzica... :) In rest ce sa spun... astept cu nerabdare. Prima intrunire dintr-un an si ultima ca aceasta de la Bucale, mi se par cele mai faine dintr-un sezon motociclistic. Va doresc un sincer Bafta si sa ne vedem sanatosi pe doua roti! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu' senator,

daca ar fi scris la intrare taxa pt masina 100k nu as fi avut nimic de comentat,desi oricum nu m-i sar fi parut in regula avand in vedere ca nu am mai vazut pe nicari asa ceva, dar cand ma du, platesc intrarea si la poarta ma iau ca pa prosti ca nu e voie cu masina ca cica ar fi campingul plin, nu e loc si in general prosteala de copii mici atunci am impresia ca la sibiu si-a rupt foamea gatul sau vorba ta au vazut masina de bucuresti au zi "las ba ca astia are salarii mari"

....din ce spui tu mai sus se pare ca prietenii crazy bike sunt sarantoci,organizarea unei intalniri e peste posibilitazile lor...atunci sa nu mai organizeze

...batai au fos (am vazut eu),plimbaretzi betzi au fos,"idiotzi"(asta e parerea ta,eu zic ca fiecare se distreaza cum il taie capul si daca pe mine ma deranjaza ma duc mai incolo) care tureaza motoarele au fost,nemtzii au fost la fel de buni/prosti ca ai nostri,mancarea a fost la fel ca la snagov doar ca acolo te serveau in tim util nu ca aici unde faceai ulcer pana venea ala cu comanda...ce vrei satzi mai zic ???toate astea le-am vazut cu ochii mei ,nu sunt din auzite

...nu sunt pretentzios daca nu imi place muzica nu o aud,daca nu imi place mancarea manac din traista .... si probabil ca nici nu as fi sesizat/intersat aceste aspecte daca nu ar fi fost faza cu masina

...in concluzie daca o sa mai vin la anu la sibiu desi nu cred o sa strang tot anul bani(din marele meu salariu de bucurestean) sa fac o donatzie clubului poate in felul asta nu o sa mai fie totul peste posibilitatzile lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte usor sa criticam,sa vedem greselile,dar oare cati dintre cei care si-au exprimat nemultumirea stiu cat de greu este sa faci o intrunire fie ea si moto.Hai sa nu mai fim critici si sa vedem si partea buna a lucrurilor.Sunt pareri personale asa ca nu le luati in nume de rau. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

hai mah ca nu a fost nimic groaznic! cand am plecat am plecat multumit si ne-am simtit toti bine (inclusiv nevasta-mea)

 

intrarea mi se pare acceptabila - si sincer as da si mai mult (chiar daca nu am salar de bucuresti :angry: ) numai sa nu intre toti baietasii de cartier

 

muzica a fost excelenta la sibiu, comparand cu timisoara si brasov.

 

mancarea - asta e, noi oricum venisem pregatiti sa gasim doar o taraba cu mici. ciorba a fost "bonus", iar chelnarul a recunoscut ca sunt coplesiti, n-au vazut atatia clienti la o masa de la precedenta intalnire :angry:

 

berea cam scumpa - 20K fata de 12K peste drum in parc

 

fata de brasov am putut dormi in liniste noaptea si nici n-am fost calcat in picioare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am fost la Sibiu, dar imi dau si eu cu parerea.

 

Critica poate fi constructiva !! Asa ca o portie de critica este cred bine venita, ca toti care organizeaza intruniri pot invata... ca nu sa nascut nimeni perfect.

Dar daca se aduce critica ar fi si frumos sa se spuna ce a fost frumos... ca un fel de bravo pentru organizatori....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine , de azi dimineata citesc toate comentariile voastre care sunt constructive si sper ca toti organizatorii sa traga concluziile necesare si sa ne dovedeasca la anul ca sunt din ce in ce mai buni . Duke are dreptate Bucurestiul are bani doar e capitala si trebuie sa fie cei mai tari , dar nici cei din provincie nu ar trebui sa lase garda jos .

Hai in primul rind sa multumim organizatorilor de la Sibiu prin persoana domnului presedinte Andy Fazecas de la Crazy Bike penrtu ospitalitatea sibienilor, pentru conditiile bune si igienice create prin grupurile sanitare din campus ceea ce nu am intilnit in alte campusuri , nu doresc sa nominalizez pentru ca cei care se simt cu musca pe caciula se stiu ei. Hai sa spunem ca drumul spre acest Party a fost nemai pomenit chiar si pe ploaie (Timisoara pina la Sibiu) te-ai simtit chiar cel mai bun ca nu te-ai intors din drum ! Hai sa sa fim multumiti ca am legat noi prietenii si am revazut pe cei vechi si buni prieteni. Hai sa nu mai vorbim mereu de cit de grozavi suntem dupa ce am golit butoaie de bere !

Si hai inca o data sa recunoaste-ti voi barbatii ca blonda de la Capone va placut ca eu v-am vazut cum ati reactionat in fata scenei ! Si in final HAI SA AUZIM DE BINE LA BUCURESTI Cea care va saluta pe toti motoristii indiferent de marca MONA :) :angry: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei !! am uitat sa spun ce era cel mai important m-am distrat foarte bine si mai ales ca simbata dimineata impreuna cu sotul si cu BMW -ul am dat o fuga pina la Paltinis unde era superb , nu ratati nici voi altadata locul Va salut pe toti ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu' senator,

daca ar fi scris la intrare taxa pt masina 100k nu as fi avut nimic de comentat,desi oricum nu m-i sar fi parut in regula avand in vedere ca nu am mai vazut pe nicari asa ceva, dar cand ma du, platesc intrarea si la poarta ma iau ca pa prosti ca nu e voie cu masina ca cica ar fi  campingul plin, nu e loc si in general prosteala  de copii mici atunci am impresia ca la sibiu si-a rupt foamea gatul sau vorba ta au vazut masina de bucuresti au zi "las ba ca astia are salarii mari"

....din ce spui tu mai sus se pare ca prietenii crazy bike sunt sarantoci,organizarea unei intalniri e peste posibilitazile lor...atunci sa nu mai organizeze

...batai au fos (am vazut eu),plimbaretzi betzi au fos,"idiotzi"(asta e parerea ta,eu zic ca fiecare se distreaza cum il taie capul si daca pe mine ma deranjaza ma duc mai incolo) care tureaza motoarele  au fost,nemtzii au fost la fel de buni/prosti ca ai nostri,mancarea a fost la fel ca la snagov doar ca acolo te serveau in tim util nu ca aici unde faceai ulcer pana venea ala cu comanda...ce vrei satzi mai zic ???toate astea le-am vazut cu ochii mei ,nu sunt din auzite

...nu sunt pretentzios daca nu imi place muzica nu o aud,daca nu imi place mancarea manac din traista .... si probabil ca nici nu as fi sesizat/intersat aceste aspecte daca nu ar fi fost faza cu masina

...in concluzie daca o sa mai vin la anu la sibiu desi nu cred o sa strang tot anul bani(din marele meu salariu de bucurestean) sa fac o donatzie clubului poate in felul asta nu o sa mai fie totul peste posibilitatzile lor

Am citit si recitit ce ai scris. Binenteles, ai si tu dreptate! Ai avut ceva probleme cu masina, etc, etc. De obicei asa se-ntampla. Ai avut o problema si asta a amplificat senzatia de nemultumire. Da, te inteleg. Nici mie nu mi-ar fii convenit.

Insa chestiii de astea se intampla aproape peste tot. Si anu` trecut la Snagov niste tovarasi de-ai mei au fost rugati sa nu baga nmasina chiar in interiorul campingului. Am inteles ptr. ca intr-adevar e un loc mic si motocicletele sunt asteptate si nu masini. Ok.

,,Elemente gaunoase" sunt peste tot. Nici eu nu ma inteleg deloc cu unii din club.

Problema baniilor... exact cum spunea Nitescu >> ,,Este foarte usor sa criticam,sa vedem greselile,dar oare cati dintre cei care si-au exprimat nemultumirea stiu cat de greu este sa faci o intrunire fie ea si moto.Hai sa nu mai fim critici si sa vedem si partea buna a lucrurilor.Sunt pareri personale asa ca nu le luati in nume de rau. " Ii dau perfecta dreptate!!!

Iar cu ,,salariul de bucurestean" ... nu o lua personal ma omule ca nu-s rasist crede-ma. Am multi si buni prieteni acol` , insa am si vazut multe pe la voi si de aceea pot sa ,,trag" anumite concluzii.

De exemplu: eu am terminat facu` de inginerie extractie gaze naturale". Lucrez la Transgaz pe post de muncitor metrolog. Iau 3.500.000. lei pe luna in mana. Si ma consider un caz fericit. Majoritatea din oras de-aici sunt platiti cu salariul mediu pe economie. Altceva mai vrei sa-ti spun?

Sa nu mai precizez ca am tovarasi cu vechi comuniste ce au parinti someri. Si totusi ei merg la fiecare intalnire. Si nici nu se plang!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ok nu ma certam cu tine :) ..eram doar un pic nervos ca nu au last-o pe prietena mea sa intre cu masina iar imaginatzia mea imi spunea ca fost din cauza ce femeie cu numar de bucuresti...cu salariu crede-ma ca nici aici nu umbla cainii cu covrigi in coada iar oameni cu bani exista peste tot si aici si peste tot in tzara...de fapt problema nu era din cauza banilor ci a gestului care m-a facut sa ma simt prostit in fatza ,mai ales ca eu am venity mai devreme cu motorul si stiam cit de plin e campingul si cate masini sunt inauntru....sa speram ca data viitoare va fii altfel sau macar sa spuna cand itzi iei"biletul" ca se plateste si intrare pt masina

 

bafta si sa ne vedem la intalniri cat mai reusite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

mda .. am stat shi am citit, am recitit shi .... unii au dreptate unii nu... unii vorbesc numa sa se afle in treaba... altzi dau din umeri...

atatea critici la adresa unei intalniri nu am vazut de cand ma stiu io... nici cluju nu o avut atatea... shi cluju o fost cu adevarat penal din toate punctele de vedere... toata lumea critica toata lumea zice... odata ca concursurile o fost penale... pai o cum vroiai sa fie?? o fost 10 oameni inscrisi la 5 concursuri... asha bineintzeles ca o fost nashpa... toata lumea critica ca o fost nashpa ... da pana la urma urmei aceste intalniri is de motociclishti... shi nu cred ca organizatorii trebuie sa faca atmosfera... nu e nici berea scumpa de vina, nici ploaia, nici mititeii, nici drumu, nici 100k intrarea la mashina (io am platit numa 50) , nici terneu prost de corturi, nici concursurile "penale"... io zic ca in principiu suntezti voi de vina... totzi va plangetzi... io unu sincer am fost la 5 intalniri anu asta shi la toate m-am distrat extraodinar de bine.. chiar la cluj unde a fost patetic...

 

etc etc etc... mi so terminat inspiratzia... :angry:

am sa revin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Critici la adresa intalnirii nu cred au fost....doar in privinta organizarii si a serviciilor, dealtfel toata lumea cred ca s-a distrat cum a putut mai bine.Sunt doar niste pareri referitor la organizari...poate mai citeste cine trebuie si data viitoare iese mai bine...ca se poate nu? :angry:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal la toti.

Desi sunt nou motorist si intrunirea asta de la sibiu a fost prima (si sunt convins ca si ultima de la sibiu) la care am luat parte activ, o sa-mi permit sa vorbesc si eu despre ea. Si cam asta a fost introducerea. Ce o tot dam de garduri cu a fost foarte frumos... drumul... la dus.. a fost si la intoarcere... etc. E vorba de intrunire, lasati drumul deoparte, ala o sa fie frumos si dupa intrunire si sunt convins ca a fost si inainte si oricyum frumusetea drumului nu tine de intrunire ci de vreme si colegii de drum (alti motoristi, soferi, politisti etc). INRUNIREA A FOST JALNICA!!! Ca cei mai multi dintre noie am reusit sa trecem peste asta si sa ne distram care cum a putut cu bautura si femei, asta este altceva. Si ca sa o iau mai succint, am ajuns dimineatza acolo, si cu toate ca aveam rezervare facut de cu o saptamana inainte ne-am trezit ca din naivitate nu aveam unde sa dormim. De ce din naivitate? pentru ca ne-am bazat pe rezervare si nu am luat si noi niste corturi ceva la noi ca nu ne-am gandit ca organizatorii vor lua toate locurile din zona inclusiv cele deja rezervate... A, era sa uit, mai erau ceva locuri la hotel... 1mil camera :) Mai departe. Trec repede peste discutiile aprinse cu organizatorii care vroiau sa ne scoata din "palatele" pe care pusesem mana, evident abuziv, o sa trec tot asa repede si peste problemele cu masinile care ba nu aveau voie sa intre ba sa iasa, o sa tranzitez si prin minunatele "concursurile" organizate, fara de care vita noastra acolo ar fi fost un adevarat calvar.... asa macar motzaiam din picioare, o sa trec si pe langa adrenalina pura ce ne-o injecta ...aaa... cum se chema formatia aia de facea 3 ore repetitzii si canta 2 piese?? In fine, mai sunt si altele, dar nu, n-am sa trec pe langa nenorocita aia de cafea. Cum bai frate???? intr-o zona de 1 km patrat unde sunt 2 hoteluri, 1 motel si 1 camping sa nu poti sa gesesti o nenorocita de ceasca de cafea comestibila??!?? Pai vrei sa stau tota noapte sa beau si sa ma distrez si sa ascult...aa... aia si dimineatza nu ma lasi sa beau si eu o cafea sa-mi treaca capul? Domnilor organizatori, o rugaminte mare am, daca din toti banii stransi din afacerea asta cu intrunirea de la sibiu nu reusiti sa strangeti bani cat sa alimentati betivi de acolo cu o cafea si o aspirina dimineatza... si nu pe degeaba, TOT PE BANI... hai ca mi-am adus aminte si de aia cu ciorba lor care-i gata in 40-50 min... HAAA??!?!?! ...... hai ca mai vorbim, ma duc sa fac o baie ca m-am enervat iar. Pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ok. desi, prietenul meu e cu motocicleta, am avut amandoi o participare activa anul acesta la Crazy Bike, si imi permit sa scriu si eu ceva comentarii.

 

Dupa ce am citit tot ce ati scris, as vrea sa raspund in ordinea in care imi aduc aminte.

 

Campingul este locul ales in fiecare an, fiind accesibil si pentru motociclete si pentru oamenii care vor sa vada motocicletele sau concertele. TOATE chestiile in camping in privinta preturilor scandaloase (120.000 sticla de 2 l de coca-cola) sunt dictate de omul care are terenul si Grand Hotel Dumbrava. Organizatorii nu au avut in nici un na nici un cuvant de spus in privinta asta. Stiu ca s-ar vrea schimbarea locului, dar e destul de dificil. Deci in privinta serviciilor, huliturile trebuie transmise dlui patron de hotel si restaurant.

 

Masinile. Taxa de masini a fost de 100.000 pt masina, pt ca spatiul nu este generos in camping si pt MOTOCICLETE si pt masini. Cine a venit cu masina putea sa o lase afara din camping, PARCAREA A FOST BERECHET!!!!!

 

Sa nu spuna nimeni ca sibienii au facut bani, pt ca tot clubul a rasuflat usurat duminica cand au facut socotelile si au constatat ca anul acesta NU tREBUIE sa aduca bani de acasa.

 

Concursurile? Amintiti-va ce frumos a fost in anii trecuti cand existau oameni care se inscriau la aceste concursuri. Voi toti care ziceti ca au fost sub toata critica concursurile: nici nu au cum sa fie frumoase atata vreme cat nu participati! Curios e ca intotdeauna a fost chef de voda, bere si altele!

 

Bratari, embleme, concerte (nu discutam gusturile). Eu una, desi pot spune ca nu prea am avut ocazia sa vad tot, am plecat cu on parere destul de buna si multa admiratie pt toti oamenii care au organizat, care nu au dormit un ochi si au incercat sa faca pe plac tuturor.

 

Am si poze berechet, dar am vazut ca sunt destule deja,

 

La mai multe intalniri!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Sibiu am ajuns dupa o saptamana petrecuta calare,venind de la intalnirea de la Timisoara ,cu cortul pe coclaurile din zona...Am ajuns la Sibiu joi seara,se pare ca prea devreme pentru ca nu ni s-a permis accesul in campus decat daca plateam campingul pentru inca o zi celor de la Dumbrava...o aritmetica simpla 4 motoare=2+2+2+1=9*50.000=450.000=cam mult=o masa sanatoasa +o berica pentru toata lumea =>Bagat motoarele prin gard :) dupa ce facut aprovizionarea la non-stop :angry: ,mancat ,beut,culcat dormit butuc si dimineata a venit intalnirea peste noi, nu noi la intalnire :angry: Dimineata am platit "iesirea" si intrat in legalitate...intrunirea mi-a placut,am intalnit prieteni de prin toate colturile tarii,atmosfera oricum nu o pot face numai organizatorii,mai degraba oamenii.Nu prea am fost atent la ce se intampla pe scena,asa ca muzica nu avea de ce sa ma supere:D.Intr-adevar mancatul si bautul la locul faptei era sub eticheta "scump,prost si fara rost", asa ca la prima ora cand faceam ochi incalecam frumusel pe calu'de fier si dadeam o fuga pana in Sibiu cu o ranita in spate,unde incarcam bere BUNA nu pish-wasseru' de 20.000 de la dozatoare si mancarica dupa plac.

Per total,din intalnirile de anul asta la care am fost,(Bacau,Brasov, Timisoara, Sibiu). Ar fi a doua ca nivel de distractie si grad de confort, dupa Brasov.

Felicitari organizatorilor pentru munca depusa si la mai mare ,mai lata si mai bine organizata la anul!Ca intotdeauna e loc de mai bine, nu???:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

În mare şi daca comparăm cu alte întâlniri a fost bine la Sibiu, nu că nu ar fi loc de mai bine dar asta poate o vor face la anul organizatorii.

 

Dragul meu Domn "araya" la poartă printre cei care ţi-au cerut 100.000 pe intratul cu maşina am fost şi eu, şi nu consider ca a fost un lucru rău, pentru ca în primul rând daca ai uitat, erai la o întâlnire de motociclişti (ce rider esti tu de vi cu maşina, îti era greu sa-ţi iei prietena în şa?), în al doilea rând trebuie cred eu descurajată intrarea şi plimbarea cu maşina (deranjai prea multă lume - la pietonii spectatori ma refer) şi în al treilea rând (daca mai era nevoie) NIMENI nu ţi-a cerut sa intri cu maşina, puteai sa o laşi afara în parcare erai în Sibiu şi la noi nu se fură ca-n codru...(decât 10 critici mai bine o sugestie :P )

 

În rest toate cela bune tuturor, şi o MARE SALUTARE pentru DUKE...

 

Cioc, Cioc spuse CIOCANUL :D

Editat de M I G
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...