Sari la conținut

fiabilitate Suzuki V-Storm


artboy
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

Ce parere aveti despre fiabilitatea Suzuki-ului V-Storm (in special varianta de 645 cc)? M-ar interesa sa achizitionez una noua, am citit destul de multe despre caracteristicile tehnice, comportamentul dinamic, dar prea putin despre fiabilitatea ei. Pentru mine (de fapt cam pentru toata lumea) acest aspect este important.

P.S. Scriu acest mesaj in rubrica de "motociclete de strada" fiindca mi s-a parut cel mai potrivit loc, desi impresia mea e ca V-Storm are evidente calitati de touring si vagi valente de enduro.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam retorica intrebarea dat fiind faptul ca e noua!!! Orice e nou nici nu are sens sa te stresezi de fiabilitate, daca ai grija de ea cum zice la manual nu are ce probleme sa aiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Ce parere aveti despre fiabilitatea Suzuki-ului V-Storm (in special varianta de 645 cc)? M-ar interesa sa achizitionez una noua, am citit destul de multe despre caracteristicile tehnice, comportamentul dinamic, dar prea putin despre fiabilitatea ei. Pentru mine (de fapt cam pentru toata lumea) acest aspect este important.

P.S. Scriu acest mesaj in rubrica de "motociclete de strada" fiindca mi s-a parut cel mai potrivit loc, desi impresia mea e ca V-Storm are evidente calitati de touring si vagi valente de enduro.

 

Multumesc

 

Salut...

 

Eu zic sa-l contactezi pe Ride2Esc de aici de pe forum.. El are V-Strom 650 de vreo 2 ani si iti poate povesti mai multe... Parerea mea, din ce am vazut la el, motoru' ii beton! Super ok si ca performante, si ca si consum, si ca fiabilitate...

 

Cristi D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are motorul de pe SV-ul de 650 care mie personal (fara sa fiu subiectiv acum :o) mi se pare un motor fiabil, cu conditia sa ai grija de el asa cum trebuie, dar asta era de la sine inteles, nu? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt poseror de V-Strom 650 - si tot nou l-am cumparat si io acu vreo 2 ani.

Acum are cca 17.000 km facuti toti de mine, si am savurat fiecare centimetru din calatoria cu el, mai putin cei vreo 12-15 metri cand m-am imprastiat cu el si el s-o tarat singur pe asfalt..deci aia is metri savurati de motor fara mine :o

 

Irelevant.

Sunt f. multumit de el, cand ajunge la 50.000 km il pun la ziar, si tot de asta imi iau!

Si ala de 1000 e fain, dar ..e prea mult pentru mine, si o recunosc.

 

In esenta - sunt foarte multumit de motor, si daca as putea te-as sfatui sa NU cumperi de la RS Sara Motors Timisoara ca is niste tepari aia..si profesionalism ZERO!

Dar daca nu ai incotro...ia de la ei, poate pe tine nu te tepuiesc ca si pe mine.

 

Daca ai intrebari, spune, ca io raspund.

Cand vine caldura (daca pana atunci NU iti iei) te dau o tura cu el :(

 

Have Fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are motorul de pe SV-ul de 650 care mie personal (fara sa fiu subiectiv acum :() mi se pare un motor fiabil, cu conditia sa ai grija de el asa cum trebuie, dar asta era de la sine inteles, nu? :laugh:

 

:o

 

V2-urile astea sunt foarte OK din ptc de vedere fiabilitate....acelasi motor il mai gasesti si pe cagiva raptor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motor extrem de fiabil (din 99 e folosit, e un motor matur fara probleme)! necesita relativ putina intretinere, costurile sunt de asemenea reduse (2 cilindrii in loc de 4). are caracter deci ce pot sa zic... go for it! este unul dintre cele mai de succes motoare din cate a existat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt poseror de V-Strom 650 - si tot nou l-am cumparat si io acu vreo 2 ani.

Acum are cca 17.000 km facuti toti de mine, si am savurat fiecare centimetru din calatoria cu el, mai putin cei vreo 12-15 metri cand m-am imprastiat cu el si el s-o tarat singur pe asfalt..deci aia is metri savurati de motor fara mine :o

 

Irelevant.

Sunt f. multumit de el, cand ajunge la 50.000 km il pun la ziar, si tot de asta imi iau!

Si ala de 1000 e fain, dar ..e prea mult pentru mine, si o recunosc.

 

In esenta - sunt foarte multumit de motor, si daca as putea te-as sfatui sa NU cumperi de la RS Sara Motors Timisoara ca is niste tepari aia..si profesionalism ZERO!

Dar daca nu ai incotro...ia de la ei, poate pe tine nu te tepuiesc ca si pe mine.

 

Daca ai intrebari, spune, ca io raspund.

Cand vine caldura (daca pana atunci NU iti iei) te dau o tura cu el :(

 

Have Fun!

 

 

de acord despre SARA MOTORS ...nu da decat un avans mic...2-300euro si fa contract pe termen exact cu ei...eu ma judec cu ei pt o tzeapa la anul de fabricatie la moto meu...sunt niste nesimtiti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut mai multe motoare ultimele fiind Suzuki Bandit din 2001 ,Honda Transalp 650 din 2001 dar V-strom e din alt film, ma refer la pozitie de condus ,consum,putere ................... /index.php?showtopic=37237 http://vstrom.info/ Referitor la Sara Motors nu pot spune decat ca am doi prieteni care au dat avans si dupa cateva luni au luat banii inapoi pentru ca nu au reusit sa aduca motorul comandat.

Editat de spd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...