Sari la conținut

Circuitul Ciolpani...


Postări Recomandate

In fiecare miercuri ne intalnim la Arcul de Triumf, intrarea in parcul Herestrau.

Acum trei-patru ani era doar intalnirea clubului pro-bike, dar incepand cu anul trecut a devenit locul de intalnire a multor motociclisti bucuresteni.

Anul asta puteai sa vezi toti baietii de pe sbz.ro, precum si o gramada de "nepartizani", important fiind ca toti ne-am simtit bine.

 

La Ciolpani este un circuit de motocross care apartine firmei TCS.

Toata miscarea de acolo se datoreste lui Ciprian Popescu, care a devenit unul din cele mai cunoscute nume in motociclismul romanesc, si nu numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Circuitul de la Ciolpani e un circuit slab din pct.de vedere tehnic.Nu e de mirare deoarece este facut de un om sub limita mediocrului in materie de motocros.

offroad master!!!!! nu-mi pierd timpul cu tine mai mult de 2 minute, se vede ca esti slab. hai sa te intreb:

1. ai mers pe doua roti?

2. ai facut ceva in viata ta in sport? motociclism?

3. ai organizat vreo competitie motociclista? nationale, europene sau mondiale??

4. ai costruit un circuit de motocross?

Daca ai abilitati si cunostinte in materie si ma poti ajuta cu ideile tale sau ma poti ajuta sa merg mai bine cu motocicleta, merci. suna-ma 0722- 293206 daca nu ai si nu vi cu argumente solide te caut si cand te gasesc TE BAT!!!

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice circuit e bine daca exista.E mai mult decat nimic,dar nu inteleg de ce ati sarit asa pe mine ca mi-am dat si eu cu parerea.Din pacate asta e adevarul.Cat despre domnul Ciprian,din pacate tot asta e adevarul.Ca a organizat ceva etape,le-a organizat ca sa iasa putin din anonimat.Am auzit zilele trecute ca ar fi cheltuit din banii juniorilor alocati de catre federatia europeana de motociclism si acum nu are sau nu vrea sa-i inapioeze si mai umbla si la santaj:"AS vrea sa organizez si anul acesta ca sa pot sa va dau banii inapoi".Ca sa nu intrebam cum sta cu omologarea traseului care a cam expirat.Un om cum e Butuza Marcel care are circuitul de la Zarnesti si care a organizat prima etapa de CE nu e interesat de reclama pt.ca nu se compara circuitele.Cat despre organizarea de supermoto pe Baneasa nici nu mai incape vorba :D Stie Dl.Ciprian de ce!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offroad master!!!!! nu-mi pierd timpul cu tine mai mult de 2 minute, se vede ca esti slab.  hai sa te intreb:

1. ai mers pe doua roti?

2. ai facut ceva in viata ta in sport? motociclism?

3. ai organizat vreo competitie motociclista? nationale, europene sau mondiale??

4. ai costruit un circuit de motocross?

Daca ai abilitati si cunostinte in materie si ma poti ajuta cu ideile tale sau ma poti ajuta sa merg mai bine cu motocicleta, merci.  suna-ma 0722- 293206 daca nu ai si nu vi cu argumente solide te caut si cand te gasesc TE BAT!!!

 

cip

Cipriane...Ce a facut Offroadmaster in motocross n-o sa faci in trei vieti de acum inainte. Asta e clar. Gandeste-te la un nume care ti-ar da trei ture pe orice circuit la orice ora in orice imprejurare. Nu vorbi de batai asa... Aici e vorba de opinii. Si scuze ca iti zic asa dar daca esti instare sa bati pe cineva pentru ca te critica inseamna ca esti... :D

Sa increcam sa pastram un ton cat mai amiabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ilustrii necunoscuti sunt satul. De asemenea sunt satul de oameni care se ascund pe net in spatele unor nick-uri pompoase!

Eu nu sunt un impatimit al cross-ului, dar avand in vedere ca pe circuitul de la Ciopani au fost organizate etape de campionat mondial spune destul de multe despre acel circuit!

Offroaodmaster & worldlord .... barza! De ce nu va laudati un pic cu ce calitati extraordinare aveti si ce ati facut pentru motocross-ul romanesc!?

Sau sa il rugam pe Cip sa ne povesteasca ce a facut el!?

Este foarte usor sa il critic pe Cip si o sa ii spun ce nu mi-a placut mie daca o sa consider ca nu mi-a placut ceva la organizarea etapelor de care s-a ocupat, dar el este unul din putinii care a avut curajul si puterea sa oragnizeze etape de campionat mondial  de motocross in Romania, ceea ce spune foarte multe despre el.

MIB.

 

Prietene Offroadmaster nu ca a avut nenumarate scuccese in motocrossul romanesc dar si cel de peste hotare. Este in masura sa vorbeasca. Eu recunosc ca nu ma pricep atat de bine insa il sustin pe offroadmaster pentru ca stiu cate ceva despre C.P. si am mai auzit. Initiativa lui a fost laudabila insa mai departe de atat....

A si inca ceva am 3 foi in fata cu rezultate a lui offroad cat despre ciprian....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmmm, kiar mi ai pus mintea pe bigudiuri nene warlord cu identitatea amicului in cauza.cine are rezultate asa de notabile si in ro si la extern.....si mai sta si pe forumuri???te rog nu ma mai fierbe si da mi raspunsul pe privat ca nu rezist curiozitatii.promit solemn sa nu spun nimanui.acum on topic:

ii cunosc si pe dl ciprian p si pe dl butuza m.amandoi consider ca au facut eforturi si dau bani motociclismului romanesc, dar la nivele diferite.circuitul de la zarnesti nu e facut de butuza ci intretinut.circuitul de la ciolpani e facut de nou.vectra bk zarnesti si tcs ciolpani cred ca sunt intre promotorii motocrosului in romania.circuitul de la ciolpani e facut mai mult pt a oferi imagini publicului necunoscator.zarnesti in skimb este pt cei cu cojones mai mari.numai pt faptul ca a fost in romania si am putut sa fiu la 15 m de "the real thing" consider ca etapa de sm o reusita.mi e greu sa cred ca ciprian are acces, si mai rau, ca a si keltuit din banii dati de europeni.acestea fiind zise va rog sa ma puneti la curent cat mai curand cu identitatea "fantomei"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ras ceva...dupa care-mi venea sa fac ceea ce a zis Ciprian, sa-i bat pe meseriasii astia...vorba lui MIB...de ce nu spune-ti clar cine sunteti, macar asa am stii cu cine vorbim....pot sa va ating???? :D

 

Cip nu te mai enerva, nu se merita! Cred ca nici unul din cei doi nu a fost la Ciolpani, la vorbe ne pricem toti, dar la fapte......ehehehe.....Romania tara mea de ......

 

Mada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice circuit e bine daca exista.E mai mult decat nimic,dar nu inteleg de ce ati sarit asa pe mine ca mi-am dat si eu cu parerea.Din pacate asta e adevarul.Cat despre domnul Ciprian,din pacate tot asta e adevarul.Ca a organizat ceva etape,le-a organizat ca sa iasa putin din anonimat.Am auzit zilele trecute ca ar fi cheltuit din banii juniorilor alocati de catre federatia europeana de motociclism si acum nu are sau nu vrea sa-i inapioeze si mai umbla si la santaj:"AS vrea sa organizez si anul acesta ca sa pot sa va dau banii inapoi".Ca sa nu intrebam cum sta cu omologarea traseului care a cam expirat.Un om cum e Butuza Marcel care are circuitul de la Zarnesti si care a organizat prima etapa de CE nu e interesat de reclama pt.ca nu se compara circuitele.Cat despre organizarea de supermoto pe Baneasa nici nu mai incape vorba :D Stie Dl.Ciprian de ce!

asa pentru linistea ta personala, dar si pentru a informa corect iubitorii motociclismului din RO noteaza:

 

1. Licenta circuitului(omologarea) de la Ciolpani este valabila pana la la 31.12.2005

2. contractul pt organizarea in RO a Campionatul Mondial de SuperMoto S1 este valabil pana la 31.12.2006

3. Anul acesta va invit sa urmariti la Ciolpani 1 August, etapa Campionatului Mondial de Motocross MX 3 si European 85 cc si la Bucuresti 20 Iunie etapa Campionatului Mondial de SuperMoto S1.

 

in rest, fi sigur ca n-am sa cobor in mocirla in care te zbati.

Te invit si pe tine sa urmaresti cursele mai sus mentionate.

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

De ce va balacariti in spirit balcanic ?! Mai bine dati o mana de ajutor, sau dezvoltati concurenta. Ce e facut e bun facut, important e ca s-a facut. Toata lumea poate sa faca, daca vrea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...