Sari la conținut

Drumuri de mers la sfarsit de saptamana


crazydriver
 Share

Postări Recomandate

Eu vad pe la "vreme" ca o sa cam ploua usor si aici si in Bucuresti mai tarziu. La 9 o sa fiu la petromul de la iesire pe 4 roti.

maine..la noi in cta este cel mai rece in jur de 14 grade, in rest km peste tot pe unde am putea ajunge noi...in jur de 20 de grade cu f putini nori, deci va fi o zi frumoasa pt drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 315
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Viner se anunta o zi frumoasa, e si vinerea mare asa ca poate reusim sa scoatem o zi scurta la munca. Se baga cineva la o plimbare? Asa inainte de Pasti.

eu ma bag...in cazul in care reusesc sa schimb gumele as propune sa refacem traseul harsova...tulcea pt a retesta curbele :), ma rog... in cazul meu pietrisul.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care schimbi gumele te bagi sa le tocesti repede:

 

Mai putin drumul CT- Tulcea care nu va fi conform harti, si va trece prin Hrsova. Adica CT-Harsova-Tulcea-Macin-Smardan(bac)-Braila-Buzau-Urziceni-Slobozia-Drajna-Fetesti-CT

Hai sa va vad care se baga?????????

post-15854-1239739661_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai putin drumul CT- Tulcea care nu va fi conform harti, si va trece prin Hrsova. Adica CT-Harsova-Tulcea-Macin-Smardan(bac)-Braila-Buzau-Urziceni-Slobozia-Drajna-Fetesti-CT

Hai sa va vad care se baga?????????

 

 

:D vineri? Ce zi v-ati ales,voi astia cu program de gravide! As veni si eu, dar banuiesc ca plecati de dimineata,asa ca va rog sa estimati ora plecarii ca sa stiu daca sunt si eu pe felie sau nu.Chiar vreau sa fac traseul asta :) . Sambata nu e mai bine :) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca plecam pana in ora 11.00, putem face traseul. In cazul in care plecarea se face dupa ora 11.00 adica in jur de 12.00-12.30 o sa alegem un traseu mai scurt:

CT-Tulcea-Harsova-CT

CT-Harsova-Tulcea-Macin-Tulcea-Harsova-CT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul intre Slobozia si Buzau e praf, faci pe potor de zici ca dai cu picamarul, am fost acum o saptamana pe drumul ala. Daca vrei sa ajungi la Buzau mai bine ocolesti pe la Urziceni, faci cam 60km in plus, dar macar mergi civilizat. Si de intors pe la Ramnicu Sarat-Braila-Macin-Tulcea-Harsova-CT. Este cam acelasi drum pus mai sus, dar trebuie plecat de dimineata pana in 11.00.

Lasa un numar de tel. pe privat si vb. dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ramas sa vorbim ca facem un drum de brasov, poate weekend`ul viitor, eu m`am gandit.. si ar fi frumos daca am merge de 1 mai la munte adik am putea sa plecam de pe 30 sa vedem kre cum termina munk si sa stam pana pe 2. se va merge si cu cel putin o masina in kre ar mai fi vreo 2 locuri daca sunt doritori. daca aveti ceva idei...va rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e o idee, dar pentru 3 zile si 2 nopti este cam scurt drumul de care vorbisem. inseamna sa stam 2 nopti in jurul brasovului si sincer nu cred ca se mai schieaza la 1mai.

Drumul initial suna cam asa:

CT-Harsova-Tulcea-Braila-Buzau(cu oprire la vulcanii noroiosi)-Brasov(pe la intprsura Buzaului)

asta in prima zi. Ramas o noapte la Brasov si intors a doua zi pe Brasov-Cheia-Ploiesti-CT.

 

Pentru un sfarsit de saptamana mai lung, adica cu plecare de vineri dimineata, daca va incanta mai pun un traseu, care sa-l includa si pe cel de sus:

Prima zi:CT-Bucuresti-Pitesti-Rimnicu Valcea-Horezu-Tirgu Jiu(inoptare in zona Horezu-Tirgu Jiu)

A doua zi: Tirgu Jiu-Petrosani-Hateg-Simeria-Sibiu-Brasov(inoptare la Brasov)

A treia zi: Brasov-Buzau(prin intorsura Buzaului cu oprire la vulcanii noroiosi)-Braila-Tulcea-Harsova-CT

 

In total cam 1300Km :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...