Sari la conținut

Drumuri de mers la sfarsit de saptamana


crazydriver
 Share

Postări Recomandate

Vine primavara si ma gandeam sa punem aici trasee, cat de cat documentate, de exemplu, unde se poate manca pe respectivul drum, cati km, ce puncte de intreres, starea asfaltului, unde se poate inopta asta in cazul drumurilor mai lungi care includ si noaptea dinspre sambata spre duminica si alte informatii utile. Nu cred ca mai este necesar sa specific ca toarte drumurile trebuie sa aiba ca punct de plecate orasul Constanta si normal acelasi punct de sosire :scratch:.

 

Ex. de drum: CT-Deleni-Plopeni-NegruVoda-Mangalia-CT. drum cu serpentine si viraje multe, ingust, dar destul de liber, in perioada februarie martie cred ca e chear gol, asfaltul ca prin toata romania, partial circulabil, adica bunicel, sunt si portiuni mai prostute dar per total merge. Nu pot sa calculez exact distanta cu nu am instalat nicio harta pe calculator dar sunt in cautari. De mancat la Mangalia, cred ca singurul orasi civilizat de pe traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 315
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-a marcat..sper sa ajung acasa pana pe 12 aprilie...

Asfalt uscat va doresc.

 

S-a marcat..sper sa ajung acasa pana pe 12 aprilie...

Asfalt uscat va doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Frate sunt super tari traseele de care zici tu...zone frumoase...peisaje de vis, dar astea sunt trasee pt motoare enduro-touring...cel mult pt un touring. Garantez ca pt vitezana sunt niste drumuri de cosmar...te spurca vitezanii de nici Dunarea nu te mai spala. In cazul in care chiar se hotaraste un traseu de genul....eu ma bag!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt propuneri, nu trebuie sa mearga nimeni daca nu vrea.

CT-TL-Macin cu bacu la BR-Slobozia-CT

Drum pentru vitezane, asfaltul bun si tot ce vrei.

am deschis topicul pentru a se pune traseele, sa stim la primavara unde putem fugi la sfarsit de saptamana, nu sa ne intalnim la aqua magic si sa stam 3 ore intrebandune incotro sa o apucam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt vitezane si sport touring, in Dobrogea, nu sunt decat :

 

1. clasicul Constanta - Mangalia (periculos radare)

 

2. Constanta - Negru voda ( Agigea -Topraisar-.......Negru Voda )

recomand sosea libera asfalt f bun merge 200+ lejer pe multe portiuni ( nu's nici radare )

 

3. Constanta -Harsova - Tulcea

Harsova -Tulcea e beeeeeelea, si ceva curbe (chiar oleaca de "serpentine"), portini de 200+

 

4.Constanta -Cernavoda

 

 

Astea sunt de o zi...

 

Doua zile (o noapte inoptat in alte parti ) cel mai la indemana Constanta - Ploiesti -Cheia retur pe Siriu, pe la Intorsura Buzaului (sau invers).

 

Cand sunt +10 grade as' face traseul de mai sus in fiecare week-end :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă vreți pe zona CT-Adamclisi- Băneasa-N.Vodă- CT(sau Mangalia) evitați SAU mergeți încet în Dobromir :crack: , văzut pe propria-mi piele mingie prin față DE BASCHET :laugh: DAR ÎN REST E OK

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Bun sa incalzit afara, asa ca putem incepe sa face drumuri prin judet si prin zonele limitrofe. Saptamana trecuta am reusit sa facem un drum:

CT-Baia-Doua Cantoane-Slava Rusa-Ciucurova-Topolog-Harsova-CT

Nu am facut poze din pacate, dar am ramas dator cu o curba pe drumul respectiv, deci trebuie musai sa-l mai fac o data cat de curand si promit ca fac atunci. Inpresia generala despre drum, destul de buna buna + cateva curbe frumoase cu asfalt bun. De mancat am mancat la Hanul Morilor destul de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Bun sa incalzit afara, asa ca putem incepe sa face drumuri prin judet si prin zonele limitrofe. Saptamana trecuta am reusit sa facem un drum:

CT-Baia-Doua Cantoane-Slava Rusa-Ciucurova-Topolog-Harsova-CT

Nu am facut poze din pacate, dar am ramas dator cu o curba pe drumul respectiv, deci trebuie musai sa-l mai fac o data cat de curand si promit ca fac atunci. Inpresia generala despre drum, destul de buna buna + cateva curbe frumoase cu asfalt bun. De mancat am mancat la Hanul Morilor destul de bine.

 

Haideti sa facem sambata drumul asta, ce ziceti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata pare ok vremea 12-13C si fara vant, dar trebuie plecat pe la ora 10.00-11.00 cel tarziu este destul de lung drumul si dupa ora 17.00 incep sa se simta racoare.

In concluzie eu sunt pentru, propun plecarea din peco rompetrol de la vaporul dinspre ovidiu, srtangerea la ora 10.00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...