Sari la conținut

Vreau Sa-mi Fac Motoru Neked


bogdan kawa
 Share

Postări Recomandate

Scuza-ma Bogdane ca ma bag peste tine, dar ma gandeam ca daca suntem mai multi clienti poate apar si ofertanti.

 

Eu am o nsr 125 din '97 si vreau sa-i fac un bug-spoiler (sau pinten ) si un far rotund pentru fata +carena (gen ducati monster). Tot din bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am kawa gpx 750r si am cazut cu ea, ..nu mai arata cum arata!

Vreau sa-i scot carenenle de tot, si un far dublu ca la speed triple de la triumph.

Care vrea sa produca sa-mi lase un mesaj!..p.s.eu vreau sa cheltui!

Nenea, ce vrei tu nu e lucrare de reparatie, e o lucrare de arta. Din motive de rentabilitate, service-urile prefera sa repare motoare stricate decat sa faca arta.

 

Deci ia lucrarea pe cont propriu, macar ca organizare. Faci singur partea de conceptie, demontare/montare si achizitie piese, si mergi la un atelier sa-ti confectionezi eventualele prinderi, cadre, bride etc, si apoi la vopsit.

 

La GPX ar trebui sa fie o lucrare relativ simpla, deoarece daca scoti carena mare rezulta o linie destul de fluida formata din carena seii si rezervor. Dupa ce scoti carena mare, trebuie sa scoti cadrul vechi de carena, sa realizezi un suport estetic pentru instrumente, sa cumperi far, semnale si oglinzi si sa le faci si lor suporturi (vezi ce poti folosi din ce exista), si, in final, sa maschezi estetic traseele cablurilor (eventual fara banda adeziva sau sarmulite).

In final as recomanda vopsea negru mat, si o guma lata pe spate.

 

 

P.S. Odata ca niciodata am avut de vopsit niste carene de plastic. Carenele fusesera sparte, lipite, vopsite etc. asa ca mi-a casunat mie ca trebuie curatate de vopseaua veche pana la plastic. Desi eram dispus sa platesc cat trebuie ca sa nu frec o saptamana la ele, tot ce am reusit sa obtin au fost doua carene zgariate cu o perie de flex. Pana la urma tot singur le-am curatat. Exista unele lucruri pe care money just can't buy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am interesat si eu, in stanga in dreapta!

 

Ce e sigur..un motor neked e mai frumos ca unul carenat! Sunt sigur de asta!

 

Protectia la vant? Chiar e nevoie de carene?!

 

Din experienta mea (care nu o am), cred ca carenele ajuta daca mergi mai tare de 200.

 

 

Mi-a picat fisa !!!!!!!

Le dau jos, fac o tura de 200-300km si pe urma ma gandesc!!!!!!

 

Bafta baieti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdane,

parerili ie npartite cu nechid sau supersport

 

io mis pentru nechid, nu de alta dar poti vedea mai bine ce-i sub cadru

sa stii ca o carena devine foarte folositoare de la 150-160 în sus ... asta în cazu ca te dai mai mult de 20-30Km în gaz ...

 

am sa caut si eu p'ici sa vad de oi gasi mobra ta, goala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Pentru tuning la motociclete retro sau mai vechi va propunem Powerbronze, Anglia.

 

In meniul din stanga introduceti datele motorului, si vedeti tot ce produc pentru tipul respectiv.

Urmatoarea comanda pe care o sa o lansam va fi in februarie.

 

Link (click pe poza):

 

streetfighter_Lights.gif

Editat de MOTOBOOM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au niste preturi de-ti piere cheful de customizare de firma.

Tot manuala si cu materiale locale ramane singura varianta acceptabila la pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Pretul este intotdeauna un lucru relativ.

Daca spre exemplu ai dori sa cumperi aceleasi piese de la importatorul oficial, vei constata ca preturile sunt de cateva ori mai scumpe. Evident, le poti repara, sau poti lua piese mai ieftine, surse sunt multe afara).

Oferta noastra este totusi de tuning, si trebuie sa te gandesti ca in cazul unui accident, lucram direct cu societatile de asigurare (factura proforma - avans - factura finala), caz in care si ei platesc mai putin decat daca ar cumpara/plati piesele originale.

 

Uite cum poate arata o batranica, cu un pic de tuning si vopsea...

 

pred2.gif

Editat de MOTOBOOM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am interesat si eu, in stanga in dreapta!

 

Ce e sigur..un motor neked e mai frumos ca unul carenat! Sunt sigur de asta!

 

Protectia la vant? Chiar e nevoie de carene?!

 

Din experienta mea (care nu o am), cred ca carenele ajuta daca mergi mai tare de 200.

Mi-a picat fisa !!!!!!!

Le dau jos, fac o tura de 200-300km si pe urma ma gandesc!!!!!!

 

Bafta baieti!

 

nu ai nevoie de carene :haha: ..nu ajuta la nimic..:D

Chiar au fost prosti care au inventat carenele!!! :lol: :kiss: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Bogdan Kawa,

sunt cosmin aka kerosen, shi la mine in atelier se poate face o lucrare profesionala completa.

asta inseamna:modificarea pieselor, carenelor,montarea altor piese-faruri duble, semnalizoare, pare-brize, alt ghidon,finisarea shi vopsirea pieselor shi a tuturor subansamblelor-carene(ce a mai ramas), jante, etrieri, suportzi discuri, bloc motor, chiulasa, capace motor (care la un motor naked sunt la vedere-nu mai are rost sa-tzi spun)

dupa dorintza se poate face un custom painting

lucrarea benficiaza de factura, shi garantzie, -adica se ia in considerare valoarea lucrarii de catre societaztile de asigurari- o chestie f importanta!

problema- de fapt nu foarte mare- e ca eu sunt din alba iulia, dar cu transportul te descurci tu cumva.

tzinem legatura daca eshti interesat, ai mai jos date de contact

numai bine cosmin aka kerosen

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Bogdan Kawa,

sunt cosmin aka kerosen, shi la mine in atelier se poate face o lucrare profesionala completa.

asta inseamna:modificarea pieselor, carenelor,montarea altor piese-faruri duble, semnalizoare, pare-brize, alt ghidon,finisarea shi vopsirea pieselor shi a tuturor subansamblelor-carene(ce a mai ramas), jante, etrieri, suportzi discuri, bloc motor, chiulasa, capace motor (care la un motor naked sunt la vedere-nu mai are rost sa-tzi spun)

dupa dorintza se poate face un custom painting

lucrarea benficiaza de factura, shi garantzie, -adica se ia in considerare valoarea lucrarii de catre societaztile de asigurari- o chestie f importanta!

problema- de fapt nu foarte mare- e ca eu sunt din alba iulia, dar cu transportul te descurci tu cumva.

tzinem legatura daca eshti interesat, ai mai jos date de contact

numai bine cosmin aka kerosen

 

Vreau sa arate aprox. ca asta din poza!! E tot gpx 750r!

Fa-mi un pret!

Vreau si vopsit !post-6605-1133962947_thumb.jpg

 

Vb. foarte serios!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...