Sari la conținut

Iesire pe 7. 02. Curtea de Arges?


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Am iesit duminica trecuta, pe 1. 02, cca 40 km, la 3 - 4 grade si a mers.

 

Sambata, 7. 02. se anunta cald ca primavara. Daca ar fi ud pe jos, traseu cu pericol redus de accidentare ar fi o combinata cu autostrada.

Curtea de Arges nu este nici aglomerata.

La 9,00 la Petrom Militari inainte de autostrada? Sau alta idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am iesit duminica trecuta, pe 1. 02, cca 40 km, la 3 - 4 grade si a mers.

 

Sambata, 7. 02. se anunta cald ca primavara. Daca ar fi ud pe jos, traseu cu pericol redus de accidentare ar fi o combinata cu autostrada.

Curtea de Arges nu este nici aglomerata.

La 9,00 la Petrom Militari inainte de autostrada? Sau alta idee?

 

 

la ce traseu te gandesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De un traseu Targoviste-Campulung-Curtea de Arges-Rm Valcea-Pitesti-autostrada ce ziceti ? Si putem oricand sa-l scurtam in caz de vreme rea, ori din Campulung, ori din Curtea de Arges (sau in cel mai rau caz chiar din Targoviste).

Si, iarasi, o intrebare se pune unde sa mancam. Stie careva un restaurant acceptabil in Valcea sau in zona Curtea de Arges ?

 

Am auzit un zvon ca noi deja am fi o gasca de cativa oameni. :crack: Ramane de vazut daca asta o sa fie traseul final pt noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa fie cald cum zici merg si eu .

 

 

De un traseu Targoviste-Campulung-Curtea de Arges-Rm Valcea-Pitesti-autostrada ce ziceti ? Si putem oricand sa-l scurtam in caz de vreme rea, ori din Campulung, ori din Curtea de Arges (sau in cel mai rau caz chiar din Targoviste).

Si, iarasi, o intrebare se pune unde sa mancam. Stie careva un restaurant acceptabil in Valcea sau in zona Curtea de Arges ?

 

Am auzit un zvon ca noi deja am fi o gasca de cativa oameni. :crack: Ramane de vazut daca asta o sa fie traseul final pt noi.

Traseul propus e rau de tot .Am fost anul trecut in octombrie si e drumul foarte prost de la Targoviste incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atentie la drumul asta e plin de gropi si de carute,total neingrijit,pacat ca zona e foarte frumoasa.Daca sunteti interesati ca in loc de munte sa vedeti mare tot sambata plec in Vama pe drumul Ostrov Topraisar,dar nici acolo nu straluceste drumul.

Drumuri bune sa aveti oriunde v-ati duce :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucuresti - Pitesti bretea - iesire Pitesti bifurcatie spre Rm. valcea sau Curtea de Ag, numai autostrada, apoi pana la Curtea de Ag. asfalt bun. Drum de 2,5 h.

Mai departe spre Vidraru optional.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De un traseu Targoviste-Campulung-Curtea de Arges-Rm Valcea-Pitesti-autostrada ce ziceti ? Si putem oricand sa-l scurtam in caz de vreme rea, ori din Campulung, ori din Curtea de Arges (sau in cel mai rau caz chiar din Targoviste).

Si, iarasi, o intrebare se pune unde sa mancam. Stie careva un restaurant acceptabil in Valcea sau in zona Curtea de Arges ?

 

Am auzit un zvon ca noi deja am fi o gasca de cativa oameni. :crack: Ramane de vazut daca asta o sa fie traseul final pt noi.

 

Naspa ideea prin Targoviste;eu sunt din Tgv, iar drumul din Tgv spre Campulung nu il recomand nici posesorilor de Land Rover Defender;postati daca treceti prin Tgv, va rog.Salutari, asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, sunt marius, ma cuplez si eu daca e vreme buna, chiar acum am venit in proba de pe traseul bucuresti - fundulea si inapoi, pe autostrada, sa vad cum este,,,,merge, macar sa fie aceeasi temperatura

 

eu personal as alege traseul Bucuresti - Pitesti bretea - iesire Pitesti bifurcatie spre Rm. valcea sau Curtea de Ag, numai autostrada, apoi pana la Curtea de Ag. asfalt bun. Drum de 2,5 h.( ideea lui constantin)

 

mancare safe este la benzinaria mol rm valcea, au ciorbe, fripturi etc

 

viteza mea de croaziera 90-100 km/h, mai mult nu prea imi place, eu zic sa ne hotaram vineri, eventual sa ne intalnim seara la rond maior coravu sau la rond pta alba iulia, ce ziceti ? messenger : arushajack@yahoo.com , tel 0745871414

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De un traseu Targoviste-Campulung-Curtea de Arges-Rm Valcea-Pitesti-autostrada ce ziceti ? Si putem oricand sa-l scurtam in caz de vreme rea, ori din Campulung, ori din Curtea de Arges (sau in cel mai rau caz chiar din Targoviste).

Si, iarasi, o intrebare se pune unde sa mancam. Stie careva un restaurant acceptabil in Valcea sau in zona Curtea de Arges ?

 

Am auzit un zvon ca noi deja am fi o gasca de cativa oameni. :blink: Ramane de vazut daca asta o sa fie traseul final pt noi.

 

In Valcea recomand calduros, restaurantul OK pe strada cu primaria, in spatele CEC-ului care se afla pe strada principala calea lui Traian, preturile sunt putin mai piperate dar merita, pizza este exceptionala acolo, sau daca nu pe calea lui Traian la hanul haiducilor, unde va recomand fasolea cu ciolan, iar, daca sunteti si mai indrazneti mergeti in mall la Matteo unde au deasemena niste kestii foarte bune de mancare....Daca aveti nevoie de ceva info cu privire la Valcea, dati un pm sau ceva :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi suntem mai lenesi si o sa iesim in jurul orei 12:30-13:00. :scratch:

 

Rectific , noi astia din pitesti o sa ne strangem pe la 10:30-11:00 la casa armatei ( adica la 11 cel tarziu plecam de acolo ) ne puteti astepta si pe noi acolo in bascov la iesire undeva ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Eu asi veni cu urmatoarea propunere :

- sa plecam din acelasi loc dar cu plecare la 9.30 si

sa facem traseul - Bucuresti - Targoviste - Pucioasa - Campulung - Curtea de Arges -

Pitesti ( cred ca este mai bine sa ne inapoiem pe autostrada - se poate inopta sau

sa se strice vremea.... Constantin stie ca acum catva ani cam in aceiasi perioada

ne-a prins ninsoarea si noaptea pe autostrada ) - Bucuresti.

 

.... astept parerile voastre....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine propunerea ta ,dar daca o sa mergem pe Tirgoviste nu are rost sa ne intilnim in Militari .

Sunt adeptul orcarei rute propuse ideea e sa fie drumul ok .

 

 

 

 

PS. ora 9. 30 e mai acceptabila decit 9 ,totusi dimineata e cam racoare.

Editat de Cristifrig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu chiar vreau sa mergem maine pe traseul propus de constantin, mai e cineva care chiar vrea,,,? messenger arushajck@yahoo.com tel 0745871414 sau 0722564401 marius 09 00 petrom militari ??

 

dorumaster , cristifrig si cei care doresc traseul spre targoviste, la agip, piata chibrit , la 09 30 e bine ? iesim prin chitila ?

 

dorumaster , cristifrig si cei care doresc traseul spre targoviste, la agip, piata chibrit , la 09 30 e bine ? iesim prin chitila ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu intru pe forum maine, daca situatia este tot neclara, eu aleg vama veche (desi preferam traseul propus aici), acolo sunt persoane care si-au dat telefoanele, au stabilit clar ora de plecare, locul de intalnire etc etc, mi s-a parut ca s-au organizat fb, totul este clar ,,, inca odata,,,id meu pe messenger yahoo arushajack@yahoo.com sau tel 0745871414 , 0722564401 marius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...