Sari la conținut

Vama Veche


KIDROCK
 Share

Postări Recomandate

Mai copii...vorbim de un drum pana in Vama Veche, nu de unul pana la Capul Bunei Sperante :blink:

 

Daca ajungem la Vama Veche...si avem timp... ce ati spune sa mancam la Balcik? Ca e aproape, si se papa mult mai bun si mai ieftin?

 

Doar o propunere...merg unde decide organizatorul grupului. Kidule, ai cuvantul.

cum am spus eu sunt flexibil la orice idee a voastra,chiar si Capul Bunei Sperante :blink: ,si raspunsul la ce a propus classic_vld ,da de ce nu,atata timp cat toata lumea care s-a anuntat e pro,ideea e sa fie toata lumea fericita :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca ajungem la Vama Veche...si avem timp... ce ati spune sa mancam la Balcik? Ca e aproape, si se papa mult mai bun si mai ieftin?

Suna bine, dar nu cred ca avem timp daca trecem prin Ostrov. O sa pierdem prea mult timp in zona de drum proasta. Dar zic ca cel mai bine ne hotaram cand ajungem in Vama in functie de cat e ceasul.

Stie careva traseul pe la bulgari ? Daca mergem la fix, poate avem o sansa. Vad ca sunt vreo 60 de km din Vama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine, dar nu cred ca avem timp daca trecem prin Ostrov. O sa pierdem prea mult timp in zona de drum proasta. Dar zic ca cel mai bine ne hotaram cand ajungem in Vama in functie de cat e ceasul.

Stie careva traseul pe la bulgari ? Daca mergem la fix, poate avem o sansa. Vad ca sunt vreo 60 de km din Vama.

 

Stiu eu traseele din Bulgarica si cu ochii inchisi. Ai dreptate, vedem la ce ora ajungem in Vama. Daca ajungem pana la Balcik, ne putem intoarce direct de acolo spre Giurgiu. Drum foarte bun. Il stiu si pe ala.

 

Chestia e sa nu ne lalaim cu plecarea....Adica daca zicem 9.oo, atunci la max 9.15 sa o tulim spre mare.

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ramane Vama Veche ??? :crack:

Hai ca lasam pe alta data tura prin nordul Dobrogei. Deja am vazut ca sunt mai multe cetati - Enisala, Histria, Argamum, cica ar mai fi si niste chei. Cred ca merita o tura intreaga pe acolo, pe o vreme mai misto si mai calda. Si pana atunci ne mai documentam sa vedem ce mai e de vizitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca lasam pe alta data tura prin nordul Dobrogei. Deja am vazut ca sunt mai multe cetati - Enisala, Histria, Argamum, cica ar mai fi si niste chei. Cred ca merita o tura intreaga pe acolo, pe o vreme mai misto si mai calda. Si pana atunci ne mai documentam sa vedem ce mai e de vizitat.

eventual prin Mai,doua zile,o noapte cu cortul la Vadu la foc si a doua zi ce a mai ramas de vazut,o punem pe lista "de facut" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eventual prin Mai,doua zile,o noapte cu cortul la Vadu la foc si a doua zi ce a mai ramas de vazut,o punem pe lista "de facut" :crack:

 

gata avem deja excursii de punctat pe lista, momentan sa ne concentram la asta.

maine seara sa dea toti cei care vin verdictul si sa lase numere de telefon ca sa stim pe cine asteptam si pe cine nu. citez din clasici: "Adica daca zicem 9.oo, atunci la max 9.15 sa o tulim spre mare.

".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce imi plac mie fazele astea

vine omul da un traseu si alti 10 il modifica si.l tot f.u.t.

 

frate vrei sa mergi la ce a zis omul bine .............nu....... mergi in drumul tau

 

nu vreti la vama veche prin brasov via galati?

 

da sa dormim pe bac nu ar fi interesant

 

vrei frate sa mergi la galati fa tipic nou EXCURSIE GALATI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doua intrebari !

 

1. cand e intoarcerea (unii mai au neveste pe acasa si trebuie sa dea raportul)

2. care e traseul - hotarati-va (fara gropite, gropi, unii conduc choppere - cautam bimmere dar ...)

.

astept un raspuns de la Capo di tutti i Capi !

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a rezolvat problema cu greva bulgarilor? Sa nu ramaneti blocati prin Ruse la intoarcere daca veniti direct prin Giurgiu. Oricum mi se pare suficient de lung pana in Vama si inapoi pentru o zi de iarna (la 5.30 apune soarele).

 

Si vad ca inca exista dubii cand e intoarcerea...

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca vin si eu, daca nu cumva imi vine in minte vreun plan mai interesant.

Plecarea la 9:15 e ok. Traseul poate fi modificat si pe drum. Putem discuta in timp ce asteptam bacul.

 

eventual te punem sef de trib

doua intrebari !

 

1. cand e intoarcerea (unii mai au neveste pe acasa si trebuie sa dea raportul)

2. care e traseul - hotarati-va (fara gropite, gropi, unii conduc choppere - cautam bimmere dar ...)

.

astept un raspuns de la Capo di tutti i Capi !

ms

intoarcerea seara,pana in 8 zic eu ca nu avem unde sa pierdem atata vreme

traseul este ostrov topraisar vama veche,sunt portiuni de drum unde eu cu Ninja daca merg cu 60 este ok,in rest avem si patru benzi cu asfalt ca in palma

 

iar cu bulgarii asta zic eu ca numai cand ajungem in vama putem stabili ceva concret,pe principiu toti sau niciunul...parerea mea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eventual te punem sef de trib

 

intoarcerea seara,pana in 8 zic eu ca nu avem unde sa pierdem atata vreme

traseul este ostrov topraisar vama veche,sunt portiuni de drum unde eu cu Ninja daca merg cu 60 este ok,in rest avem si patru benzi cu asfalt ca in palma

 

iar cu bulgarii asta zic eu ca numai cand ajungem in vama putem stabili ceva concret,pe principiu toti sau niciunul...parerea mea :crack:

 

De acord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok !care din cei care vin stie electrica ? sa imi lege si mie doua proiectoare la faza scurta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma anunt 100%

Mihnea + Andu_wasup + halfgoddess ca plecam din acelasi punct.

0721500333

 

numai bine la montat faruri(cineva sa ia niste izolir la el, ca pe plaja in vama s-o gasi careva sa-i lege sarma de sarma) si la hotarat care cu cine si cine cu care.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma anunt 100%

Mihnea + Andu_wasup + halfgoddess ca plecam din acelasi punct.

0721500333

 

numai bine la montat faruri(cineva sa ia niste izolir la el, ca pe plaja in vama s-o gasi careva sa-i lege sarma de sarma) si la hotarat care cu cine si cine cu care.

 

offtopic: banda de izolat, pistol de lipit, multimetru, fludor sacaz cleste patent ciocan cheie de bujii imbusuri am eu! Da n-am sarma :scratch:

 

0768976494

 

Mihnea, ne vedem la Diamandi? la ce ora?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic: banda de izolat, pistol de lipit, multimetru, fludor sacaz cleste patent ciocan cheie de bujii imbusuri am eu! Da n-am sarma :lol:

 

0768976494

 

Mihnea, ne vedem la Diamandi? la ce ora?

 

we got phones and messenger :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos carcotasului mistocar, ai grija sa nu iti scape piciorul din scarita pe traseu !

 

Bogdan - 0721.502.902

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos carcotasului mistocar, ai grija sa nu iti scape piciorul din scarita pe traseu !

 

Bogdan - 0721.502.902

 

 

hi hi hi

man

1. sa faci cum trebuie ce vrei tu dureaza

2. nu trebuie sa le legi la faza scurta

3. circuit separat fie prin contact fie buton separat cu siguranta pe plus

4. lucrurile astea nu se fac intr.o benzinarie dimineata decat daca e ceva f vital si urgent

5. este o plimbare nu o programare la service

6. cat despre ...ai grija sa nu iti scape piciorul din scarita pe traseu .......... nu.i frumos :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hi hi hi

man

1. sa faci cum trebuie ce vrei tu dureaza

2. nu trebuie sa le legi la faza scurta

3. circuit separat fie prin contact fie buton separat cu siguranta pe plus

4. lucrurile astea nu se fac intr.o benzinarie dimineata decat daca e ceva f vital si urgent

5. este o plimbare nu o programare la service

6. cat despre ...ai grija sa nu iti scape piciorul din scarita pe traseu .......... nu.i frumos :lol:

 

 

1. ma gandeam ca dureaza 10 min

2. habar nu am unde trebuie legate

3. ............

4. nu am cerut pe loc in benz. pt ca plecam pe zi ! era vorba de intoarcere, sa vada ochiul meu mai bine, deoarece stau cu ele de juma de an nelegate

5. era o intrebare adresata tuturor, nu dumneavoastra personal.

6. pai asa se intampla cand nu stai in banca ta, te trage de perciuni tovarasu profesor sau iti iei aratatoare la palma :P

 

7. esti un simpatic, te pup amical ! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...