Sari la conținut

Read This Plsss


puya123123
 Share

Postări Recomandate

da,intr-adevar poate am postat unde nu trebuia,dar totusi nici un reply?..

 

nu e bateria..pana akum nu am avut alta problema..doar claxonu..crezi ca e bateria?

 

nu e bateria..pana akum nu am avut alta problema..doar claxonu..crezi ca e bateria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai mers cu ea pe ploaie cred ca din cauza apei.Daca nu e, de vina curentul.Scuze sunt cam beat la ora asta da te ajut la electrica daca vrei.Salut si vorbim!!!

Editat de dark_evil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e de la apa..nu a intrat deloc apa in claxon,nici macar spalata nu a fost..deci e ceva electric banuiesc..lasa-mi te rog un PM cu nr tau de tel ceva ,poate ne vedem zilele astea sa ma ajuti ca e greu in romania fara claxon..merci mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un rs cu o mica MARE problema..claxonu suna ca si cum ar fi infundat,fara putere,slabit..are cineva idee ce pot sa ii fac ?..se aude incet rau..a mai intalnit cineva aceasta problema?

 

 

 

Verifica daca nu cumva ai membrana claxonului strimba sau atinge de ceva. Daca nu posibil sa aiba probleme bobina, vezi sa nu fie in scurt, o poti masura cu un aparat de masura. Unele claxoane mai au si reglaje mecanice de unde poti regla cat de tare sa sune.

Editat de marian1848
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si claxonul meu merge infundat si se aude foarte incet atunci cand afara este frig ( sub o anumita temperatura ) . Ieri a fost ceva mai cald si a mers bine claxonul .Poate ai si tu aceeasi problema . Daca vrei sa verifici , incearca asta : demontezi claxonul si bateria , le bagi in casa la caldura si faci o comparatie intre cum suna claxonul atunci cand l-ai bagat in casa ( el fiind rece ) si cum suna dupa ce a ajuns la temperatura camerei ( probabil vreo 2 , 3 ore ) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt la fel ca cele auto trebuie verificate niste chestii:

1- sa nu fie fire slabite

2 - sa fie stransa bine suportul claxonului

3 surubul de reglaj - umbla la el. e un surub de acordare (caaa corzilor de chitara) si la variatii mari de temperatura trebuie umblat acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

iegzact! de la temperatura se intampla de obicei chestiile astea! :crack: daca umbli la surubu' ala infileteaza-l sau desfileteaza-l cate un pic odata, ceva de genu' un sfert de tura :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...