Sari la conținut

Ce cauciucuri punem pe naked?


Fatmouse
 Share

Postări Recomandate

Am un FZS de 1000 sin incerc sa il incalt pt la primavara

dar mi-e greu sa ma decid asupra gumelor

Prima intentie sa merg tot pe Metzler - ul cu care a venit

A doua - sa trec la altceva - dar ce ? :crack:

Nu am zarit nici un topic deschis in directia asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pe al meu Continental Road Attack. Le-am pus la sfarsitul sezonului si n-am facut mai mult de 1000 km cu ele. Pana acum sunt multumit.

Depinde mult si ce faci cu motocicleta, daca ai nevoie de cauciucuri mai moi pentru un mers mai sportiv sau mai tari pentru touring.

 

Eu am FZS 600 Fazer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pirelli diablo strada pt mers mai sportiv in regim mixt(atat in oras cat si la drumuri lungi...si se comporta bine si pe circuit)

pirelli angel GT astea nu sunt testate dar cica ar fi mai touring dar se incalzesc destul de repede si iti ofera o aderenta f f buna pe toate tipurile de asfalt inclusiv cel ud...tu avand destul cuplu la 1000cm3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu montat(pe spate) Pirelli Diablo Strada.Nu a luat primul loc in testul unei reviste moto,dar terminat pe 2 la toate categoriile.Cu totii mergem si pe uscat si pe udatura,si binenteles vrem sa punem cat mai multi Km pe cauciucuri.Eu pus 5500km(multa autostrada,doua pers cu bagaj si temp ridicate) si sunt f multumit de cum arata. Uitat sa mentionez: Made in Germany. Multa bafta si km in siguranta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci

cam touring fac cel mai mult

apropos de locul/magazinul de achizitie ce recomandati?

nu am incredere in cauciucuri aduse pe comanda sau de pe net

sunt stresat de anul de fabricatie-sper ca mai tin bine minte -tre sa fie mai nou de 2 ani, iar la astea de pe net stiu cativa care au luat caucicuri de 2-3 ani vechime

Editat de Fatmouse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci

cam touring fac cel mai mult

apropos de locul/magazinul de achizitie ce recomandati?

nu am incredere in cauciucuri aduse pe comanda sau de pe net

sunt stresat de anul de fabricatie-sper ca mai tin bine minte -tre sa fie mai nou de 2 ani, iar la astea de pe net stiu cativa care au luat caucicuri de 2-3 ani vechime

 

sincer eu am luat de la un user care aduce de pe louis `ROMI3` nu vreau sa ii fac reclama dar cauciucurile aveau 1 luna jumate de cand fusesera produse, eu tocmai de aia imi comand si uleiul de afara pentru a evita statul printr-o camara cu igrasie 2-3 ani.

 

e vorba de pilot road 2 CT, pana acum sunt super am reusit sa fac si un drum de cheia cu ele si au mers ok pe curbe, sunt de ploaie, sunt moi pe margini, lucreaza bine la temperatura mica si ma astept sa tina mai mult decat supercorsa. :scratch:) al meu haleste un cauciuc moale pana in 4 mii.

Editat de valbida1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Romi 13, este OK, am luat cateva chestii de la/prin el(cinstit, prompt); acu' 2 ani am luat de la el niste Dunlop-uri, care au fost f."proaspete" si exact ce-am cerut.

 

Bafta

 

sincer eu am luat de la un user care aduce de pe louis `ROMI3` nu vreau sa ii fac reclama dar cauciucurile aveau 1 luna jumate de cand fusesera produse, eu tocmai de aia imi comand si uleiul de afara pentru a evita statul printr-o camara cu igrasie 2-3 ani.

 

e vorba de pilot road 2 CT, pana acum sunt super am reusit sa fac si un drum de cheia cu ele si au mers ok pe curbe, sunt de ploaie, sunt moi pe margini, lucreaza bine la temperatura mica si ma astept sa tina mai mult decat supercorsa. :cheers:) al meu haleste un cauciuc moale pana in 4 mii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

am avut si Michelin pilot power race, pilot power 2CT si acum pilot power pure...........spun sincer ca 2CT sunt bune doar ca durata de viata insa eu unul m-am plans de aderenta lor in viraje.

un top la michelin in viziunea mea:

 

1 pilot power race ( acum inlocuite de pure one)

2 pilot power pure

3 pilot power 2ct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pilot power 2ct fata

pilot power normal spate.

n-am ce sa le reprosez nici pe ploaie nici pe uscat.

honda cb 600 f

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Eu merg pe un KAwasaki ZR-7S 2001,si am pus pe ea anul asta Michelin P.power normal 2010.ma dau pe curbe ca pe vitezana.sunt f bune la aderenta,singurul dezavantaj e ca tin mai putini km.13-14000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...