Sari la conținut

Accident De C***t, F***t Si Cu Banii Luati.


LOTRU
 Share

Postări Recomandate

Offff.... Sa va'nvetze moshu'.

Distrugerea mashinii nu serveshte la nimic. Se gaseshte mashina, se studiaza orele de venire/plecare, se iau 4-5 amici, in piele cu casca pe cap shi bate in maini, se ashteapta shoferul, se mangaie moderat, se pune in vedere ca figura se va repeta daca nu da banul.

 

Ideea de baza e: daca pici din vina altuia, NU TE SCOLI DE JOS!!!!!!!!!! CHIAR DACA N-AI NI-MIC!!!!!!!!!! Incepi sa te tangui, te dai lovit la cap, ashteptzi politzia, mergi la spital, itzi ia o tensiune, se uita cu lanterna in ochi, te dai ametzit, acuzi dezechilibru, vertij, faci oleaca de spume la gura shi dai 1 pic ochii peste cap (dar nu exagerat), respiri sacadat etc, se intocmeshte dosar de cercetare penala pt autor shi pe urma il mulgi cum shi cat vrei tu! :D Deci aia e ideea: eshti lovit LA CAP, ca asta nu lasa urme shi nu se poate dovedi ca nu e adevarat :peace:

..uite ca p'asta nu o stiam....c'ai invirtit Trabantul bine ca nu a fost broasca,la rotunjimea ei era mia greu sa se opreasca...

 

statia dr.taberei 34,la Lasermed.masina a iesit de pe una din stradutele ce pleaca dintre blocurile de la Lasermed de pe partea dreapta cum mergi spre Academie.Ai dreptate,daca se uita cineva poate il instiinteaza pe conserva.Am sa caut fara sa ne mai scriem pe aici.b38 fwl,fwm,fwb neclar totusi.Culoare verzui/gri metalic.Va scriu daca il gasesc.

poate e gabor,nu sint multe strazi pe acolo care dau in Dr.Taberei,si pe una se afla un sediu de informatizare sau nu;s cum draq ii zice al politiei... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da, lotrule, dar din cauza asta isi permit militienii sa dea asemenea verdicte, pentru ca stiu ca romanii nu protesteaza.

 

in fata mea, politistul l-a scos pe unul vinovat pentru ca altul a iesit de pe straduta laterala fara sa se asigure. tot asa, ca cica trebuia sa mearga mai incet si atunci nu mai era nici un accident. si la protestele aluia, militianu zicea ca "dati-ma in judecata, si daca (,) castigati, eu ies la pensie"

 

 

Super adevarat !!!! am patzit acelasi faza si eu :lol: veneam dinspre arc , catre crangasi linia lui 41 , de pe breteaua ce vine din spre calea Grivitei cea cu benzinaria shell a iesit un Renault Clio alb bine inteles fara sa se asigure , eu eram pe banda 1 , a intrat pe banda `1 eu veneam din spatele lui am tras stanga sa nu il lovesc in spate si am intrat printre el si masina ce se afla pe banda 2 , intre benzi , l-am atins pe respectivul si apoi am oprit . Daune (eram cu masina ) : eu oglinda dreapta sparta si aproape rupta si t masina sgariata de la cap la coada pe partea dreapta ; cika nevinovatul : oglinda stga smulsa , bara fatza rupta , aripa stg fata sparta (este din plastic )usa zgariata putzin far crapat ... dupa indelungi discutzii cca 1 ora cu militzianu eu am iesit vinovat ca nu m-a lovit in spte si chiar dc il loveam eu in spate tt eu eram vinovat :) ca nu am pastrat distantza regulamentara de mers in trafic . faza cea mai tare a fost cand respectivul a declarat ca iesea de pe o straduta ce se afla la cca 100 m de locul accidentului deci inainte sa urci pe pod :peace: am ramas tablou cand am vazut declaratzia lui !!!!!! :ok: inainte sa intram in biroul de "conferinte "asta a intrat si a stat cca 5 min inauntru .... in conclusie eu cu amenda ca am ferit accidentul ces-a soldat in finalcu "fara urmari grave" si replica militziatnului prost si cu toate adjectivele negative posibile : " TU NU TE UITZI LA MASINA TA MAI !!! CA NU ARE NIMIC , NUMAI O SGARIETURA SI BAIATUL ASTA IA UITE BARA ARIPA FAR OGLINDA ... TU CHIAR NU ITZI DAI SEAMA CINE ESTE VINOVAT !!!!!!!!!!!!!!!!!

Imi venea sa ii dau un pumn in gura aia spurcata ......bashca nu a vrut sa vina la locul accidentului .. .. replika : eu ies din tura peste 20 min si nu am timp sa merg cu tine la locul accidentului asa ca du-te acasa ...... ;) :P :) nu a vrut nici unu sa mearga .. .

asa ca mi-am bagat ceva in politzia mai ales de la sectia 5 .....( sunt niste incompetentzi !!!!

:lol: :lol: :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super adevarat !!!! am patzit acelasi faza si eu :) veneam dinspre arc , catre crangasi linia lui 41 , de pe breteaua ce vine din spre calea Grivitei cea cu benzinaria shell a iesit un Renault Clio alb bine inteles fara sa se asigure , eu eram pe banda 1 , a intrat pe banda `1 eu veneam din spatele lui am tras stanga sa nu il lovesc in spate si am intrat printre el si masina ce se afla pe banda 2 , intre benzi , l-am atins pe respectivul si apoi am oprit . Daune (eram cu masina ) : eu oglinda dreapta sparta si aproape rupta si t masina sgariata de la cap la coada pe partea dreapta ; cika nevinovatul : oglinda stga smulsa , bara fatza rupta , aripa stg fata sparta (este din plastic )usa zgariata putzin far crapat ... dupa indelungi discutzii cca 1 ora cu militzianu eu am iesit vinovat ca nu m-a lovit in spte si chiar dc il loveam eu in spate tt eu eram vinovat :lol: ca nu am pastrat distantza regulamentara de mers in trafic . faza cea mai tare a fost cand respectivul a declarat ca iesea de pe o straduta ce se afla la cca 100 m de locul accidentului deci inainte sa urci pe pod :ok: am ramas tablou cand am vazut declaratzia lui !!!!!! :welcome: inainte sa intram in biroul de "conferinte "asta a intrat si a stat cca 5 min inauntru .... in conclusie eu cu amenda ca am ferit accidentul ces-a soldat in finalcu "fara urmari grave" si replica militziatnului prost si cu toate adjectivele negative posibile : " TU NU TE UITZI LA MASINA TA MAI !!! CA NU ARE NIMIC , NUMAI O SGARIETURA SI BAIATUL ASTA IA UITE BARA ARIPA FAR OGLINDA ... TU CHIAR NU ITZI DAI SEAMA CINE ESTE VINOVAT !!!!!!!!!!!!!!!!!

Imi venea sa ii dau un pumn in gura aia spurcata ......bashca nu a vrut sa vina la locul accidentului .. .. replika : eu ies din tura peste 20 min si nu am timp sa merg cu tine la locul accidentului asa ca du-te acasa ...... :lol: :lol: :10: nu a vrut nici unu sa mearga .. .

asa ca mi-am bagat ceva in politzia mai ales de la sectia 5 .....( sunt niste incompetentzi !!!!

:( :ok: :moto: :)

 

Cred ca cei de la sectia 5 au probleme grave. Sau era acelas agent constatator care mi-a facut-o si mie.

Eu am patit asa, eram cat mai aproape de bordura - masini parcate pe dreapta, deci eram juma pe banda 1, jumate pe banda 2, in fine, semnal cu fo 60 metri in fata - vroiam sa virez la dreapta, viteza mai deloc, fo 20-30 kmh, cand ma trezesc cu o masina infipta in spate, care se alerga cu unu, nu a mai putut sa-l depaseasca prin dreapta si a intrat in mine.

Politistul m-a gasit pe mine vinovat ca nu m-am asigurat la schimbarea directiei !!! Cand nici nu apucasem bine sa virez, daunele dovedind clar ca este lovitura din spate. Militianu batut in cap nu a vrut sa asculte nika, o impresie vaga am ca inainte a primit si ceva maruntis

:ok:

In fine, am atacat decizia in instanta, politia a trimis o intampinare total aiurea in care dovedesc cat de prosti sunt ... cum ca eu am venit de pe un drum fara prioritate bla bla ... In fine, ideea este ca am castigat procesul in instanta.

Acum am auzit ca meseriasul de la sectia 5 a fost demis si este anchetat - era banuit dinainte ca primeste cadouri. Am primit un telefon de la el sa ma intrebe daca am avut avocat ... probabil vroia sa stie cat are de plata :lol:

Acum o sa intentez un nou proces pt. recuperarea pagubelor ... Nu e mare lucru, masina fiind o dacie , dar din principiu ...

Editat de Marcos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...