Sari la conținut

Motociclisti Din Jud. Hd


sorcer
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Sunt Mihai din Simeria, incepator pe Enduro - Touring, apar si eu printre voi cu primul meu mesaj pe forum, dupa ce in sfarsit am primit si eu acceptul.

 

Am reusit sa-mi implinesc visul.. mi-am cumparat o Honda Transalp 650 din 2001 iar de o saptamana am inceput s-o incalec usurel pana o domesticesc. :)

Am A-ul de 15 ani si pana acum 2 ani am tot umblat cu un MZ ETZ 250, pe care o sa-l vand la un incepator.

 

As vrea sa cunosc posesori de Honda Transalp din zona Deva-HD, sa mai schimbam pareri si nu numai..

Va doresc asfalt uscat!

 

Salut !

 

Nu cumva ne-am intilnit la nunta lui Ovidiu si a Mariei la Simeria ? Un transalp gri ?

 

Oricum esti binevenit in randurile motociclisilor Hunedoreni si ne putem vedea in fiecare saptamana la Moto Joi la Sarmis in Deva. Daca ai nevoie de ceva sfaturi in legatura cu transalp-ul suna-ma pe numerele din semnatura si te ajut cu ce pot. Bafta ! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 352
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!

Sunt Mihai din Simeria, incepator pe Enduro - Touring, apar si eu printre voi cu primul meu mesaj pe forum, dupa ce in sfarsit am primit si eu acceptul.

 

Am reusit sa-mi implinesc visul.. mi-am cumparat o Honda Transalp 650 din 2001 iar de o saptamana am inceput s-o incalec usurel pana o domesticesc. :)

Am A-ul de 15 ani si pana acum 2 ani am tot umblat cu un MZ ETZ 250, pe care o sa-l vand la un incepator.

 

As vrea sa cunosc posesori de Honda Transalp din zona Deva-HD, sa mai schimbam pareri si nu numai..

Va doresc asfalt uscat!

 

Salutari, varule! Sa te bucuri de Transalp si sa ai parte doar de amintiri frumoase alaturi de el! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi banana.gif sa ne vedem cu bine la o beer.gif

Ce bine ca , incet incet ne inmultim , si in acest judet ......... pentru ca diversitatea aduce numai bine femomenului moto ricky.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sunt Mihai din Simeria, incepator pe Enduro - Touring, apar si eu printre voi cu primul meu mesaj pe forum, dupa ce in sfarsit am primit si eu acceptul.

 

Am reusit sa-mi implinesc visul.. mi-am cumparat o Honda Transalp 650 din 2001 iar de o saptamana am inceput s-o incalec usurel pana o domesticesc. :)

Am A-ul de 15 ani si pana acum 2 ani am tot umblat cu un MZ ETZ 250, pe care o sa-l vand la un incepator.

 

As vrea sa cunosc posesori de Honda Transalp din zona Deva-HD, sa mai schimbam pareri si nu numai..

Va doresc asfalt uscat!

 

Bine ai venit printre noi vecine!:banana::friends::cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Desi probabil sunteti mai putini decit in Deva puteti incerca sa faceti si voi Joia Moto, astfel in fiecare zi de Joi se merge ( cine vrea, are timp si poate ) la un bar dinainte stabilit si care ar fi bine sa nu se schimbe des ca lumea sa stie exact unde sa mearga. Si daca va inilniti 2/3 tot e ceva , in timp se vor mai aduna ... asa au zis si in Deva uni mai smecheri acum 2 ani , ca nu voi reusi niciodata si s-au cam ars pe buze , chiar daca unii inca mai latra pe unele grupuri special facute pentru asta pe Facebook. Aviz celor care se stiu cu musca pe caciula, tot aia latra care nu vin niciodata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi probabil sunteti mai putini decit in Deva puteti incerca sa faceti si voi Joia Moto, astfel in fiecare zi de Joi se merge ( cine vrea, are timp si poate ) la un bar dinainte stabilit si care ar fi bine sa nu se schimbe des ca lumea sa stie exact unde sa mearga. Si daca va inilniti 2/3 tot e ceva , in timp se vor mai aduna ... asa au zis si in Deva uni mai smecheri acum 2 ani , ca nu voi reusi niciodata si s-au cam ars pe buze , chiar daca unii inca mai latra pe unele grupuri special facute pentru asta pe Facebook. Aviz celor care se stiu cu musca pe caciula, tot aia latra care nu vin niciodata !

 

 

ideea e buna, merita incercat,au mai fost initiative de genul acum 2-3 ani pe la Galena,pe la Viva,la Retro,si Marius a incercat ceva insa entuziasmul n-a tinut prea mult...sau n-a prea fost cu cine,totusi suntem destul de putini, chiar foarte putini daca ar fi sa ne comparam cu Aradul sau Timisoara, sa nu mai vb de Bucuresti...iar vestea se va raspandi in timp, caci multi motociclisti nu stiu de forumul asta sau nu sunt activi si pot afla de actiune doar din vorba-n vorba sau vazandu-ne "live''...sper ca de data asta sa mearga,si de cate ori se va putea voi participa...sa fie intr-un ceas bun :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa ma gandem si eu, orasul find mic cred ca ne-am putea intalni relativ usor.As vrea sa nu fie neaparat joia din doua motive: cand da caldura sa venim si noi la joia moto de la Deva- am inteles ca este free for all.Al doilea motiv ar fi ca joi seara este putin probabil sa pot ajunge cu regularitate eu find stationat in Cluj pe moment.

O simpla poropunere doar, sa vedem ce zice si "poporul motociclist".

In rest numai de bine sa auzim, ma bucur sa va intalnesc chiar si asa virtual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Sergiu, sunt Octav, am vb la tel cand ai facut alegerea pt motor. Ma bucur ca esti printre noi. Fac parte din CORVIN RIDERS, alaturi de Alin, Mircea si multi altii...eu fiind din Geoagiu imi este foarte usor sa ne vedem la Orastie la un suc, mai ales ca am observat ca suntem destui cu motociclete. Propunere bine venita si cum zice romanul Incercarea moarte nu are. Bine ai venit printre noi si ne vedem pe drumurile patriei...keep in touch!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mircea,

 

dexpunkt = Andrei cunoscut sub numele de ,,Pegas'' deoarece faceam misto de el ca el de fapt nu are motocicleta si nu este motociclist, mai mult e prietenul lui Achimoto ... ce explicatii vrei mai mult ?

 

@Teuton

 

Joia moto de la Deva am facut-o pentru toata lumea si va ramane pentru toata lumea, esti binevenit oricand. Ca sa ne intilnim suna-ma inainte de a veni pe unul din telefoanele din semnatura. Bafta !

Editat de Triplu xXx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mircea,

dexpunkt = Andrei cunoscut sub numele de ,,Pegas'' deoarece faceam misto de el ca el de fapt nu are motocicleta si nu este motociclist, mai mult e prietenul lui Achimoto ... ce explicatii vrei mai mult ?

 

Suntem OFF topic asa ca pe scurt:

 

ASA..SI? Prietenia asta nu-i da dreptul sa faca niste afirmatii de genul celei facute mai sus si sa puna toata lumea in aceeasi oala. Indiferent ca e prieten cu mos craciun, achimoto, pinochio sau ali baba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Octav,

 

Ma bucur sa te gasesc pe forum.Sambata vitoare vin la Orastie si daca vrei ne putem vedea.Te-am sunat si in sambata cu achizitia dar am primit "abonatul nu poate fi contactat."Nu-i problema, operatiunea s-a incheiat cu succes sa spun asa.

Chair te rog sambata viitoare daca iti poti face putin timp sa vii pe la mine, ca sa vezi si jucaria.

 

Am sa fac rost de nr tau si ramanem sa vorbim.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...