Sari la conținut

Cine Si-a Facut Minskul Enduro?


Supapa_Jr
 Share

Postări Recomandate

Supapa_Jr eshti criminal.... :haha:

 

baga un ochi aici : /index.php?showtopic=31280

 

un cz de 175 modificat... vorbeshte tu cu cel ce a deshis topicul eventual pe private: de unde a luat piese mai ietineanu', cum prinde plasticele, cum o sa faca cu cimpoiul, cum inlocuieshte rotzile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap.....stiu....dar tinand cont de toate parerile voastre de pe forum...si ale prietenilor am ajuns la concluzia ca poate chiar e mai bine sa fie enduro.....:D :lol: :kiss:

Pe Achile il cunosc de pe messenger....el a luat pesele de la basty bikes si nu vinde plasticele....

Totusi eu nu am inteles cum de un cimpoi ( bucata de fier ) dupa mintea mea de nestiutor poate sa aiba rol de supapa de evacuare si altele pe care nu le tin minte....eventual sa imi spuna si mie cineva care s-ar potrivi pt motorul de minsk pls!!! :haha:

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

cimpoiul ala e de fapt parte din toba! :haha: are rol de supapa pt. ca apare o rezonanta in el si impinge gazele nearse inapoi in cilindru! :D hai ca iti trimit azi programelele ca sa te convingi! scuze ca nu ti le-am trimis pana acum dar chiar nu am avut timp! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e de cacao jawa aia :haha: uitativa la teava care duce la toba e pe jos ... trebuia sa o faca ca la hoinar si sa puna un grilaj ca sa nu se friga

 

 

e clar ca evacuarea va fi pocnita la primul deal mai serios. de oras e ok. dar nu de enduro :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept programelele de facut toba de la STRESS si sa imi mai gasesc niste plastice....Cand o sa fie gata o sa postez niste poze spre deliciul publicului :haha:) nu o sa fie tiganie...asta va asigur!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu tot nu te lasi...Mai intai vrei sa-i pui plastice si sa-l faci vitezana, si acu ii pui alte plastice sa-l faci enduro. Orice ai obtine dupa "tunare" tot naspa va arata si va merge PROST, ca Minskul nu e un motor care sa fuga sau cu care sa te arunci in gropi.

Ti-ai luat Minsk, bun, e un super motor facut sa te misti de colo-colo si pe drumuri mai proaste, simplu, ieftin si eficient. Da-te cu el o vreme si dup-aia ia-ti ce-ti doresti cu adevarat.

Tu crezi ca cineva iti va cumpara creatia dupa ce ai bagat atatia bani?

Sunt o groaza de motociclete pocite de vanzare, si nu le ia nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu tot nu te lasi...Mai intai vrei sa-i pui plastice si sa-l faci vitezana, si acu ii pui alte plastice sa-l faci enduro. Orice ai obtine dupa "tunare" tot naspa va arata si va merge PROST, ca Minskul nu e un motor care sa fuga sau cu care sa te arunci in gropi.

Ti-ai luat Minsk, bun, e un super motor facut sa te misti de colo-colo si pe drumuri mai proaste, simplu, ieftin si eficient. Da-te cu el o vreme si dup-aia ia-ti ce-ti doresti cu adevarat.

Tu crezi ca cineva iti va cumpara creatia dupa ce ai bagat atatia bani?

Sunt o groaza de motociclete pocite de vanzare, si nu le ia nimeni.

:haha:

 

Mai vindea pe aici cineva un Ij carenat sau ceva asemanator si arata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAI SA FIU SINCER NICI NU VREAU SA-L VAND....Asta o sa fie primul motor al meu....asta o sa ma invete tot si trebuie sa fie mai special.....vitezana nu se poate....am realizat....ii sta mai bine enduro dar asta nu inseamna ca o sa ma arunc in gropi cu el...poate sa ma duc un pic pe camp la IMGB (pentru cine e din bucale) dar mai mult nu....de mers prin gaurile din oras e perfect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul l-am gasit aici

 

Am gasit si modelul prezentat in Motolife

post-5416-1133652360_thumb.jpg post-5416-1133652371_thumb.jpg post-5416-1133652379_thumb.jpg

Asta este linkul .

 

Si am mai gasit un site care in google imi arata un Minsk modificat dar din pacate il incarca foarte foarte greu si se blocheaza intr-un final

post-5416-1133652667.jpg

 

Ete linku'

 

Daca mai gasesc te anunt...

Bafta!!!!

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi...al meu nu cred ca o sa aiba frana fata pe disc si amortizor central...

Frana fata pe disc e prea greu de pus...din cate am inteles trebuie facute ceva modificari...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am inteles ca ar trebui facute o gramada de modificari...ce ar fi sa imi puneti o schema facuta in paint ca sa ma dumiresc ....

Nu tre sa urce dealuri ci doar sa mearga pe camp....e o chestie de look...:haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...