Sari la conținut

Accesorii piele la comanda


bwanask9
 Share

Postări Recomandate

Salut . Ma numesc Sebastian si lucrez cu pielea aproximativ de la 14-15 ani. Am pasiunea asta datorita motoarelor si ''METALELOR'' bineinteles. Imi place sa cred k am devenit destul de bun(astept pareri). Am facut pana acum tot felul de accesorii si obiecte de arta pur si simplu .In ceea ce privesc motoarele am facut coburi, sei , sissy bar-uri , imbracat partial sau total rezervoare , modificat geci sau pantaloni,...(un tip a vrut sa-i modific chiar bocancii -putin metal si ceva capse)butoiase ptr. scule si multe alte chestii care nu imi vin acum in cap. Bineinteles ca si motorul meu este destul de ''imbracat''. Pentru cine vrea accesorii ce calitate , din pilele veritabila , eventual modele la comanda clientului sau cine stie la ce va mai ganditi dati-mi un semn de viata.,........postez si niste poze(ce am mai gasit prin calc) si daca mai vreti sa vede-ti si altceva ce am mai realizat o sa mai pun si altele. Drum uscat si nu uitati ''mai bine mor de cald decat sa mor''

post-45593-1235238549_thumb.jpg

post-45593-1235238558_thumb.jpg

post-45593-1235238581_thumb.jpg

post-45593-1235238592_thumb.jpg

post-45593-1235238612_thumb.jpg

post-45593-1235238621_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bravo nene,cum te descurci cu materia prima?

mai pune poze daca mai ai.10x.

 

 

 

Merci . Cu materia prima ma descurc destul de bine , am pe cineva care imi aduce piele din germania,...el are aproximativ cateva sute de metrii liniari

 

bravo nene,cum te descurci cu materia prima?

mai pune poze daca mai ai.10x.

 

 

 

Merci . Cu materia prima ma descurc destul de bine , am pe cineva care imi aduce piele din germania,...el are aproximativ cateva sute de metrii liniari , pretul cam maricel dar caliatate superioara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu chiar orice fel de piele am gasit ,..in special bovina cu mici exceptii. Cat despre pielea de la noi.....toata sau aproape toata este ptr. export . A m sunat la un producator de piele din Romania si prima chestie pe care m-a intrebat a fost cate sute de kg ma intereseaza , ceea ce iti dai seama k este destul de mult ptr mine. Iar despre capse si fermoare am si cumparate din romania , bineinteles aduse tot din afara de mici distribuitori , chiar daca fermoare nu prea folosesc, lucrez mai clasic daca se poate spune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aham, sa inteleg k si tu te ocupi cu asa ceva?

 

Iti dau un sfat ptr piele de coburi: daca ai piele destul si eventual la jum de grosimea necesara poti sa lipesti bucatile intre ele ,doua sau mai multe pana ajungi la grosimea necesara , dar asta implica mai multa piele si normal mai multa munca

 

Capsele , ma refer la alea nichelate ptr prindere sunt cam scumpe , aprox 28 lei 10 buc, cele gen nituri(care se gasesc in mai multe culori sau nichelate) se gasesc mai des si sunt mult mai ieftine si mai sunt cele pentru cusut cu fasii de piele care sunt de fapt niste cercuri su inchidere permanenta pe partea inferioara. Astea sunt cele mai importante ptr mine si le-am gasit destul de usor de la fosti meseriasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut veste incepand de la 0 si am mai modificat pantaloni si geci ori pentru aspect ori pentru dimensiuni . Nu fac integral geci sau pantaloni pentru k eu lucrez numai manual si chiar daca cos imi vine destul de greu sa o fac ptr dimensiuni mai mari , desi,.........ce te-ar interesa mai exact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aham, sa inteleg k si tu te ocupi cu asa ceva?

 

Iti dau un sfat ptr piele de coburi: daca ai piele destul si eventual la jum de grosimea necesara poti sa lipesti bucatile intre ele ,doua sau mai multe pana ajungi la grosimea necesara , dar asta implica mai multa piele si normal mai multa munca

 

Capsele , ma refer la alea nichelate ptr prindere sunt cam scumpe , aprox 28 lei 10 buc, cele gen nituri(care se gasesc in mai multe culori sau nichelate) se gasesc mai des si sunt mult mai ieftine si mai sunt cele pentru cusut cu fasii de piele care sunt de fapt niste cercuri su inchidere permanenta pe partea inferioara. Astea sunt cele mai importante ptr mine si le-am gasit destul de usor de la fosti meseriasi

sa sti ca merge am gasit din intimaplare prin targ la noi, erau doua bucati de piele lipite intre ele, si am fost surprins cat de tapana era, mai mult decat buna pentru coburi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa sti ca merge am gasit din intimaplare prin targ la noi, erau doua bucati de piele lipite intre ele, si am fost surprins cat de tapana era, mai mult decat buna pentru coburi!

 

 

 

 

Ti-am spus! ....:)

 

mar interesa pantaloni , ca nu prea imi gasesc marimea mea . intrebare , daca am o geaca care mi mica cu vreo 2 numere poati sa o faci in asa fel incat sa imi fie buna ? :D

 

 

 

Categoric si nu numai k se poate modifica dar o sa arate si mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze cu rezervoare invelite in piele? si preturi...

 

 

 

 

Poze nu am dar pot sa fac aproximativ orice. Spune-mi cam ce te-ar interesa si in functie de asta iti spun daca se poate face si cam la ce pret,.....sau trimite-mi o poza daca ai vazut ceva interesant si pe urma vedem ce care cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aham, sa inteleg k si tu te ocupi cu asa ceva?

 

Iti dau un sfat ptr piele de coburi: daca ai piele destul si eventual la jum de grosimea necesara poti sa lipesti bucatile intre ele ,doua sau mai multe pana ajungi la grosimea necesara , dar asta implica mai multa piele si normal mai multa munca

 

Capsele , ma refer la alea nichelate ptr prindere sunt cam scumpe , aprox 28 lei 10 buc, cele gen nituri(care se gasesc in mai multe culori sau nichelate) se gasesc mai des si sunt mult mai ieftine si mai sunt cele pentru cusut cu fasii de piele care sunt de fapt niste cercuri su inchidere permanenta pe partea inferioara. Astea sunt cele mai importante ptr mine si le-am gasit destul de usor de la fosti meseriasi

 

 

da,dar nu fac croitorie(pant,geci etc),doar shei,coburi,curele,etc....totul pe piele groasa(3-5mm)cu scris/desene in 3D.

da,capse/butoni mai gasesc la magazin cu specific...intr-o zi o sa pun mai multe poze,dar nu aici,sa nu-ti stric topic-ul.

succes.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ajuns toolbag ul,merci mult,exact ce vroiam!bafta multa!

 

 

 

Ma bucur ca iti place si ca mai exista si oameni de cuvant. Spor la treaba Mihai si sa nu ai nevoie de el decat de decor

Am o rugaminte: cand o sa ai u timp poate o sa-i faci ''neste'' poze cu el pe motor sau cum vrei u

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ,am niste pantaloni de piele luati de pe louis si trebuie putin strimtati in talie si scurtati. ma poti ajuta???

 

 

 

 

Da , nu-i problema . Ti-am trimis un pm cu nr de tel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Cat m-ar costa urmatoarele piese:

 

- Franjuri pentru manetele de frana si ambreiaj

- Tankpad de piele(logic :angryfire: ) pentru rezervorul de honda shadow VT600C

- cobururi care sa mearga pe acelasi motor(cu franjuri :angry: )

 

Sunt convins ca nu-mi poti da chair niste preturi absolut fixe, dar macar orientativ as vrea sa stiu...ca eventual dupa asta ne intalnim, faci o masuratoare la motor...si probabil atunci te vei putea exprima mai exact asupra costurilor finale.

 

Merci

 

 

Te rog sa-mi trimiti PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Cat m-ar costa urmatoarele piese:

 

- Franjuri pentru manetele de frana si ambreiaj

- Tankpad de piele(logic ;) ) pentru rezervorul de honda shadow VT600C

- cobururi care sa mearga pe acelasi motor(cu franjuri :blink: )

 

Sunt convins ca nu-mi poti da chair niste preturi absolut fixe, dar macar orientativ as vrea sa stiu...ca eventual dupa asta ne intalnim, faci o masuratoare la motor...si probabil atunci te vei putea exprima mai exact asupra costurilor finale.

 

Merci

 

 

Te rog sa-mi trimiti PM

 

 

 

 

 

ti-am trimis pm-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Am facut veste incepand de la 0 si am mai modificat pantaloni si geci ori pentru aspect ori pentru dimensiuni . Nu fac integral geci sau pantaloni pentru k eu lucrez numai manual si chiar daca cos imi vine destul de greu sa o fac ptr dimensiuni mai mari , desi,.........ce te-ar interesa mai exact?

 

 

* salutare!

 

am niste piele, cam doua bucati mari (bovina), vreau sa fac din ele cateva obiecte vestimentare. prima chestie de care am nevoie e o vesta. crezi ca poti sa ma ajuti? nu prea gasesc croitori in Bucuresti care sa stie sa "trateze" pielea cu atentie. eu vreau sa imi iasa ceva ce sa pot purta oriunde si nu doar sa tai niste fasii din piele sa le pun pe mine si sa le port la intruniri moto, etc. (client pretentios :D ). eu am facut ceva croitorie cand eram mai tanara, stiu sa croiesc, da' nu am cusut piele pana acuma (n-am nici masina speciala).

 

 

ma bucur sa vad ce faci din piele, toate obiectele de pe topic mi-au placut. bafta si ...tot asa!

 

a la votre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin ce zona esti de gasit? Cu alte cuvinte, pe unde locuiesti? M-ar interesa coburi pentru Virago de 535, dar nu vreau sa mut semnalizarile mai in spate. Asa ca ar trebui sa ma intalnesc cu tine pentru a vedea cum sa le faci. Si m-ar interesa un pret pentru toolbag. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...