Sari la conținut

Cutie De Viteze De Planeta 5


florinmotoare
 Share

Postări Recomandate

AM desfacut cutia de viteze a unui prieten azi,sare din viteza a-2-a ,nu am gasit nimic spart sau rupt ,am pus totul la lok asa cu stiam eu cu semne,cu tot ,nu am apukat sa o probam ca era tarziu dar dati-va si voi cu parerea ,nu-mi explic fenomenul....salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost desfacuta cutia? poate lipsi ceva sau pot fi uzati un pic crabotii (rotunjiti), sau este joc mare in cele 2 axuri in lagarele din carcasa (trebuiesc incarcate sau bucsate)..

un alt motiv pentru care o Planeta mai sare din viteza este ambreiajul prost reglat si de aici imposibilitatea cuplarii intotdeauna buna a pinioanelor cutiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaa jenant tare sa pleci de la semafor din 1 intra in 3 dai in 2 ... problema este ca la fosta mea planeta s-a uitat in cutie cineva care cat de cat cica ar cunoaste si tot asa facea, iar acum am un prieten care si-a achizitionat o planeta ptr sezonu urmator si are aceeasi buba ... nu stiu ce sa-i zic si nimeni nu se baga :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e "buba" cea mare la planeta 5.Am patit-o si eu si mai multi prieteni de-ai mei. Trebuie scos axul de sus al cutiei sau, daca reusesti(se poate), doar siguranta care tine ultimele 2 pinioane(cele mai mici) de pe acel ax.Scoti saiba din spatele sigurantei si pui o alta saiba intre cele doua pinioane.Pui siguranta,legi cutia si gata.Multa bafta :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AKY: Fah ce bine graiesti! Hexpertule! Trebuia sa ii mai zici la om ca dureaza al dreaq de mult pana reusesti pilesti saiba respectiva ca sa intre perfect acolo...mai ales daca ai pe langa tine un prieten bulangiu si nepriceput :friends:

 

Sa nu uit: Bine ai venit pe forum prietene!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AKY: Fah ce bine graiesti! Hexpertule! Trebuia sa ii mai zici la om ca dureaza al dreaq de mult pana reusesti pilesti saiba respectiva ca sa intre perfect acolo...mai ales daca ai pe langa tine un prieten bulangiu si nepriceput :kick:

 

Sa nu uit: Bine ai venit pe forum prietene!

 

sa nu uiti ca atunci cand faceam operatiunea respectiva, cu saiba prinsa in menghina tu te intrebai cum dracu o sa incapa chestia aia mare in cutie, ba chiar sa si mearga :friends: mai bine.chestia aia mare era pila si nu saiba :friends: :baldy: :baldy: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: Fah imi recunosc nepriceperea in chestiile astea tehnice. Sti tu...elefantu in raionul de bibelouri.

 

E drept ca nici nu mi-am dat interesul, ca cine stie ce rege al ijurilor ajungeam. Pai daca unu' care repara oglinda din sufragerie cu ditai ciocanu(ma rog ai facut-o bucatzi da' intentzia conteaza) a devenit shefu' planetelor , ce io nu puteam?

 

Te pupa tata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. A uitat sa mentioneze ca iar a stricat Planeta si zace saraca de vreo 2 ani printrun Beci,binenteles la fel nu-i merge a 2-a.

AKY traieste,asta e tare ,pe unde mai umbli tata de nu da nimeni de tine?

Coffe Man sper ca de sarbatori esti pe acasa ,si tu la fel AKY.

Editat de cavalerr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maestre o sa fim si avem planificat sa ne rupem ficatzii...ca vorba aia, dasta is sarbatorile facute. Si cum ne vedem si din joi in paste treaba e clara. Io pe 23 seara aterizez in Pitesti si pe 24 cred ca aterizez pe sub mesele din Dark si pe Cami(daca o mai lucra acolo). Ne vedem in formatzie completa acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...