Sari la conținut

CBR 1000 RR


blue_nightwishX
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

te las sa mai pui o intrebare...ca asta mi se pare puerila

 

esti rautacios :D Asta pot spune si eu despre mesajul tau rosu si bolduit.

 

 

Frumoasa mobra, multi km iti doresc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti rautacios :D Asta pot spune si eu despre mesajul tau rosu si bolduit.

 

 

Frumoasa mobra, multi km iti doresc :lol:

Bine intrebarea avea un spirit de gluma, dar nu stii ca gaborii nu isi beau cafeaua de dimineata ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine intrebarea avea un spirit de gluma, dar nu stii ca gaborii nu isi beau cafeaua de dimineata ? :D

ia bea-ti cafeaua si pe urma pune intrebari ..si pana una alta da si tu cu prezenta pe la mec la romana diseara (adica luni) pe la un 11 seara asa :D ne strangem mai multi sa ne dam :)

 

Cât bagă maxim? :lol:

12 secunde 300 ... sau ceva de genu :D

 

esti rautacios :D Asta pot spune si eu despre mesajul tau rosu si bolduit.

 

 

Frumoasa mobra, multi km iti doresc :kiss:

hea hea .. mesajul ala bolduit si roscat ...irita doar forumistii si forumuistele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia bea-ti cafeaua si pe urma pune intrebari ..si pana una alta da si tu cu prezenta pe la mec la romana diseara (adica luni) pe la un 11 seara asa :lol: ne strangem mai multi sa ne dam :D

 

pe strasse sau la permise ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos, frumos... si pozele mi se par reusite :lol: s-o stapanesti sanatos si toate cele (asta ca sa nu fiu offtopic total).

 

dar de fapt eram curios despre ce curbe prin politehnica vorbesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cateva zile de mers in oras mi-am facut urmatoarea impresie :

manevrabilitate buna pentru un supersport , e nervoasa dar daca e manuita cu cap te asculta , trage de jos (explicatia vine de la cele 2 randuri de injectoare pe cilindru, unele montate mai aproape de filtru de aer si altele mai departe) , fapt ce iti da sentimentul ca e usoara , in ciuda greutatii relativ maricele zic eu(in jur de 180 kg la gol)

consuma cam 8,5% in oras daca nu ma dau la ea.

fata de 600 , stai mai intins peste rezervor ... si se culca singura pe viraj la viteza mica

zx9-le pe care l-am avut inainte nu cred ca il pot compara cu miarul de la honda ci mai degraba cu k5-ul ...

e un motor care mie cel putin imi impune un pic de respect si atentie in manevrabilitate .., cu toate ca am ceva experienta cat si un numar de km.

in oras merge 1-a , a 2-a si foarte rar a 3-a ...si nu va ganditi ca merg turat . e un motor care in oras risti sa te ia radarul foarte des deoarece nu simti cand ajunge la 60 km/h

i-am dat capat gumelor pe curbele din politehnica acum 2 zile , m-am plimbat incet ..am vrut sa vad cat se lasa pe viraj

in rest ..ce sa zic .. ne vedem in trafic :lol:

 

 

atentie la neatenti !

 

 

perfect adevarat,buna alegere.

sa ne vedem sanatosi si voiosi pe drumurile tarii(...si nu numai)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

perfect adevarat,buna alegere.

sa ne vedem sanatosi si voiosi pe drumurile tarii(...si nu numai)!

:lol:

 

frumos, frumos... si pozele mi se par reusite :) s-o stapanesti sanatos si toate cele (asta ca sa nu fiu offtopic total).

 

dar de fapt eram curios despre ce curbe prin politehnica vorbesti.

eh ...despre curbele din parcul politehnicii .. vis-a-vis de sala cu BGS e intrarea aceea in poli .. mergi inainte si dai in treptele acelea multe .. faci la dreapta si urmezi cursul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o bestie , o ispita curata in oras cu care nici nu simti cand depasesti 60 km/h.

 

 

R: Ca sa revin inapoi la enduro .... :lol: ... d-asta am pus-o la vanzare

daca se vinde bine ,daca nu ...oricum imi voi lua si un KTM in toamna si atunci n-o sa mai vand deloc CBR-ul

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti place motoreta . a ? :lol:

cand descoperi gustul de enduro , te cuprinde un dor...

drz-ul pe care l-am avut inainte mi-a placut mai mult cand am avut rotile de enduro pe el ... de acolo se trage microbul

vreau ktm mai devreme de termen ...de aceea am pus-o la vanzare :D

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt fan yamaha dar nu pot sa zic ca nu-mi place, ci doar ca mi-as dori altceva :lol: bafta la vanzare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti place motoreta . a ? :lol:

cand descoperi gustul de enduro , te cuprinde un dor...

drz-ul pe care l-am avut inainte mi-a placut mai mult cand am avut rotile de enduro pe el ... de acolo se trage microbul

vreau ktm mai devreme de termen ...de aceea am pus-o la vanzare :D

 

Bafta la vanzare Adi...totusi,de ce ti-ai luat vitezana din nou,nu pt ca iti lipseste acel ceva ce nu gasesti la o enduroaica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta la vanzare Adi...totusi,de ce ti-ai luat vitezana din nou,nu pt ca iti lipseste acel ceva ce nu gasesti la o enduroaica?

in zadar ..

ma chinui sa nu-mi intre in sange din nou vitezanele pentru ca sunt pacatoase

decat sa mori pe strada din vina altuia , mai bine cazi cu zambetul pe buze pe coclau ,. te ridici , dai pedala si ai plecat mai departe fara sa te uiti ce a patit motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in zadar ..

ma chinui sa nu-mi intre in sange din nou vitezanele pentru ca sunt pacatoase

decat sa mori pe strada din vina altuia , mai bine cazi cu zambetul pe buze pe coclau ,. te ridici , dai pedala si ai plecat mai departe fara sa te uiti ce a patit motocicleta

 

:) Pastreaza "curva" si ia-ti ktm-u pt strict pt coclau,o sa tot faci tranzitia asta. Enduro e fun pe coclau da e praf pe asfalt...iar vitezana e fix opusu,deci se completeaza reciproc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat sa mori pe strada din vina altuia , mai bine cazi cu zambetul pe buze pe coclau

 

cred ca daca e sa mori din vina altuia, mori la fel pe orice motor.... intradevar cu rr-ul nu poti sa cazi cu zambetul pe buze pe coclau :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca daca e sa mori din vina altuia, mori la fel pe orice motor.... intradevar cu rr-ul nu poti sa cazi cu zambetul pe buze pe coclau :) :D

dar ai omis un lucru si anume ca in majoritatea accidentelor sunt implicate motoare de .... !? :D deci probabilitatea de a muri pe un motor de enduro e mai mica decat pe un speed

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ai omis un lucru si anume ca in majoritatea accidentelor sunt implicate motoare de .... !? :) deci probabilitatea de a muri pe un motor de enduro e mai mica decat pe un speed

 

N-am cum sa te conving,le-ai testat pe amandoua...ai tras o concluzie,bafta in continuare :D Eu merg pe principiu daca e sa mori...mori :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenire : motorul nu il mai vand ...deoarece in curand o sa-mi iau si un enduro

aveam in cap sa-l vand sa iau cu banii de pe RR , un KTM , dar am facut rost din alta parte de banuti si iata ca nu-l mai vand !

pam pam ..

cred ca fac curvasaraie cu el , menage a trois , gang-bang ...etc etc

 

asadar ... o sa ies cu el la pensie ca am interdictie la vanzare !

 

 

si daca tot e un motor placut de toata lumea ..atunci o sa-i dau bice sa-i pun buloane , carene de fibra ..etc etc ...

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...