Sari la conținut

APRILIA RS 250 :):):):)


furtuna dragos
 Share

Postări Recomandate

sunt curios de un lucru, cam cat consuma? rs-u meu consuma cam 6% si sunt curios daca are cineva poze cu motoru (motorul din interiorul motocicletei), as vrea sa vad cum are sistemu de evacuare si power valve-urile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia cam cat un miar tinut sus in ture....asta nu imi place la 2t sunetul chiar e ok, mai ales la aprilia, dar consumul si fiabilitatea scazuta fac rs 250-ul o alegere poate putin extremista dupa parerea mea.....un 600 consuma mai putin si e si ceva ceva mai puternic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat consuma habar n-am,nici nu ma intereseaza,am avut mai demult un suzuki rg 250,2 cilindri in linie,49 cai...si mergea de mama focului,intradevar daca mergeam frumos consuma 5-6 litri dar daca eram obraznic era ca un aspirator 8 sigur imi lua..dar pentru mine nu are nici o relevanta,era o placere care nu am avut-o pe nici un 600 :cheers: sunt frumoase cele de 600 si au multe avantaje,nu sunt de subestimat..

intradevar asa mi-a spus si cumnatul meu cand a auzit ca am luat una de 250:

-na Dragos cu asta te dai tu de pamant !

 

da,am sa pun ceva poze cu motoru inainte sa-l pun in cadru :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat consuma habar n-am,nici nu ma intereseaza,am avut mai demult un suzuki rg 250,2 cilindri in linie,49 cai...si mergea de mama focului,intradevar daca mergeam frumos consuma 5-6 litri dar daca eram obraznic era ca un aspirator 8 sigur imi lua..dar pentru mine nu are nici o relevanta,era o placere care nu am avut-o pe nici un 600 :cheers: sunt frumoase cele de 600 si au multe avantaje,nu sunt de subestimat..

intradevar asa mi-a spus si cumnatul meu cand a auzit ca am luat una de 250:

-na Dragos cu asta te dai tu de pamant !

 

da,am sa pun ceva poze cu motoru inainte sa-l pun in cadru :ok:

 

Inspirat cumnatu'...e cumva unul din bravii posesori de Dacie ai patriei noastre?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inspirat cumnatu'...e cumva unul din bravii posesori de Dacie ai patriei noastre?

 

nuu..e si el motociclist :cheers: de multi ani..a avut multe motociclete..dar acum cred ca e mai linistit..ultima data cand m-am intalnit cu el in romania m-am rasturnat cu un quad..cred ca de aia imi spune ca ma dau cu ea de pamant :ok::)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atasez eu niste poze cu niste rs`uri .

Pozele nu`mi aparti.

Goguta(Ra)am pus pzoe si cu motoru , parca erai interesat.(a in caz ca nu sti cn sunt trimite-mi un pm si iti explic :cheers:)

post-43910-1236336531_thumb.jpg

post-43910-1236336543_thumb.jpg

post-43910-1236336554_thumb.jpg

post-43910-1236336563_thumb.jpg

post-43910-1236336574_thumb.jpg

post-43910-1236336596_thumb.jpg

post-43910-1236336612_thumb.jpg

post-43910-1236336622_thumb.jpg

post-43910-1236336630_thumb.jpg

post-43910-1236336639_thumb.jpg

post-43910-1236336651_thumb.jpg

post-43910-1236336661_thumb.jpg

post-43910-1236336669_thumb.jpg

post-43910-1236336679_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

de multe ori motocicleta asta stie insutit mai multe sa faca decat stie propitarul ca ea stie sa faca. si problema e cand afla mai pe un viraj.. mai pe o curba stransa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Smecheriile astea isi fac singure amestecul de benzina/ulei sau tre sa pui tu ulei in rezervor? Intreb ca eu nu am avut niciodat motor in 2T si asta e o curiozitate veche!

 

Cam toate astea mai "noi" a se intelege nu comuniste au rezervor de ulei si pompa conectata la ambielaj :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Cam toate astea mai "noi" a se intelege nu comuniste au rezervor de ulei si pompa conectata la ambielaj :)

sau la un pinion din cutie gen hondele de 50 de prin 85..

Mesaj completat

Aha! Merci! :lol:

Mesaj completat

Scuze daca va sacai cu intrebari, dar modelul de dupa 98 mai are kickistart?

Mesaj completat

Greseala de tipar kickistart=kickstart

 

rs-urile au motoare de suzuki rg 250 gamma putin modificate..deci kickstart.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...