Sari la conținut

Ii Multumesc Lui Dumnezeu...


Paw waw (talpa iute)
 Share

Postări Recomandate

Fratilor asta e... se facu' vremea sa intre capra la iernat...

 

Am plecat ieri pana la Slabutzu... si cum am ajuns la el ce sa vezi... ZAPADA :baldy: evident ca dupa ce am terminat treaba am plecat sa-mi vad de treaba (tot cu motoru') am pus-o jos pe piatra cubica cu zapada :kick: ... incercand teoretic sa virez stanga ata ete nu am patit nimic nici io nici capra....dupa care am petrecut evident juma de noapte in Viking si la ora 8:30 dimineata am fugeat spre casa pe drumurile foarte circulate ok cat de cat dar m-a pus draq' sa intru pe straduta pe care mergeam deobicei :kick: ... cu antaia am mers(dansat din buric) "linistit" pana acasa... am febra musculara deja....

GATAAAAAA s-a terminat sezonu si la mine :friends:

 

Dar oricum dupa ultimile 20 de ore de sezon sunt fericit...II MULTUMESC LUI DUMNEZEU!!!!

 

 

:friends: :friends: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dc era zapada de 50 cm cadea pe moale. Dar acolo unde a pus el capra jos era un strat subtire de vreo 2 cm de zapada si dedesupt piatra cubica. Eu eram in fata lui cu conserva si cand l-am vazut in oglinda cum isi aseza frumos caprita in mijlocul strazi, am franat (ca sa-l ajut sa o ridice) si m-am dus ca pe patinoar. Asa ca cu 2 roti n-ai nici o sansa.

 

Paw, ma bucur ca ai ajuns acasa DOAR cu o febra musculara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Labutza Iute, pe piatra cubica tre sa ai grija si vara ca daca e uda (si cateodata, depinde cat e de uzata, si cand e uscata) poti sa o furi, mai ales ca motorul tau e inalt tare. Nipranul are tendinta sa dea din fund, dar e mai usor de controlat daca nu isi ia viteza. Bine ca ai scapat ieftin si ai invatat ceva din asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor am comiso iar.....

Pe Calea Rahovei venind spre casa am alunecat pe sina de tramvai (nush la ce intersectie) se lucreaza de luni de zile si singura solutie este sa incaleci sinele de tramvai...am trecut de zeci de ori pe acolo pana acum...

 

Pagube(materiale)-carena fata (dreapta) mucificata

-carena spate(evident dreapta) zgariata

-semnale fata, spate sparte

-scarita polizata (abia am reusit sa o cobor sa ajung acasa)

-ghidon stramb

...sper ca doar atat

 

Alte pagube...genunchiu drept :peace: ... inca nu stiu dore de ma kaka pe mine da voi vedea in max o ora daca e ok dupa ce i-mi trec spumele(am mancat ariel nu de alta)

 

Asta e... bine ca nu m-am infipt in kakatu' de gardulet pe langa care am trecut cu bibiloiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai unii de nevoie umbla si cu moto asta e viatza.Omule imi pare tare rau ca ai stricato da se repara , oricum stii ca te ajut daca ai nevoie de mecanica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...