Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

Veniti vreunul sambata la Paulesti? Ca eu vreau sa ajung sambata.

Daca ajungeti, 0724.020.467

 

Da' ce se executa acolo? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, cica chestia asta /index.php?showtopic=552682

 

 

Pare interesant pentru mine (care nu am fost la nici o intrunire pana acum).

O sa dau o fuga sambata sa vad cum e

 

Pai din cate inteleg, treaba e sambata cealalta...Mai e pana atunci!

Sau tu dai o fuga maine, de recunoastere? :baldy:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! Am si eu un Suzuki gsx 600f din '99. Am bagat la motor Motul 7100 ca si s@rpe insa parerile sunt impartite peste tot in legatura cu el. Cand spun asta ma refer la cati km trebuie schimbat. Toti spun "ce recomanda producatorul" insa nu prea am gasit o explicatie clara nicaieri. Unii mi`au spus ca tine in jur de 8000km altii 5000 etc. Voi ce stiti ? s@rpe ce ti`au spus cei care ti l`au schimbat ? Sal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in manual scrie ca se schimba la 6000 de km sau odata pe sezon(primavara). eu am de gand sa il schimb la 4500-5000 de km. ;)

Mesaj completat

o intrebare pentru posesorii de gsx-f....stiam ca s-ar potrivii discurile de frana de la modelul '98-'07 la modelele '88-'97, asa este sau ma insel?! :baldy: as schimba discurile de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, in urma intalnirii cu un mare prost in trafic, am ramas fara semnalizator dreapta la gsxf-ul meu din 98. Aveti idee cat costa unul si unde gasesc asa ceva? Ms.

 

Spate sunt pe louis, pt fata eu nu am vazut, poate doar la dealeri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, vezi ca vine si sambata mea?

 

Da' nasol ca acum ma ia nevasta in concediu. Cica la Hunedoara...

Mesaj completat

Dati-mi o idee cum suspend motocicleta de fata sa-i schimb cauciucul. Ca eu nu am nici una. Am stander de spate, dar de fata...

Mesaj completat

Pai, vezi ca vine si sambata mea?

 

Da' nasol ca acum ma ia nevasta in concediu. Cica la Hunedoara...

Mesaj completat

Dati-mi o idee cum suspend motocicleta de fata sa-i schimb cauciucul, ca eu nu am nici una. Am stander de spate, dar de fata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

sa mai dezmortesc si eu putin atmosfera......daca as mai primi si ceva raspunsuri ar fi bine. am 'decopertat' katana sa o vopsesc si as dori sa ii schimb si parbrizul, m-am decis la un MRA, acu' partea mai grea: sa i-au stock, spoiler sau touring? stock-ul nu ma prea incanta, mai mult cel spoiler sau touring, dar nu vreau ca per total sa arate motocicleta ciudat cu cel touring. deci cine are poze sau are parbriz touring sa imi dea un sfat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mai dezmortesc si eu putin atmosfera......daca as mai primi si ceva raspunsuri ar fi bine. am 'decopertat' katana sa o vopsesc si as dori sa ii schimb si parbrizul, m-am decis la un MRA, acu' partea mai grea: sa i-au stock, spoiler sau touring? stock-ul nu ma prea incanta, mai mult cel spoiler sau touring, dar nu vreau ca per total sa arate motocicleta ciudat cu cel touring. deci cine are poze sau are parbriz touring sa imi dea un sfat!

 

Ce ai mai facut cu RAR-ul : ai facut rost de tobele stock sau inca nu ? Saptamana asta nu pot, insa de saptamana viitoare ma apuc de schimbat galeriile de la motor...eventual le refac ptr 1 singura toba.Si daca imi reuseste operatia, sunt dispus sa iti imprumut tobele + galeriile (complete) ptr a trece de RAR.Nu promit nimic....sa vedem daca reusesc sa le refac.

Numai bine si...sa speram ca nu se raceste asa de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai mai facut cu RAR-ul : ai facut rost de tobele stock sau inca nu ? Saptamana asta nu pot, insa de saptamana viitoare ma apuc de schimbat galeriile de la motor...eventual le refac ptr 1 singura toba.Si daca imi reuseste operatia, sunt dispus sa iti imprumut tobele + galeriile (complete) ptr a trece de RAR.Nu promit nimic....sa vedem daca reusesc sa le refac.

Numai bine si...sa speram ca nu se raceste asa de curand.

Mesaj completat

 

S@rpe: crezi ca galeriile de la un GSX F 750 se potrivesc la a mea sau trebuie refacute integral ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am MRA touring pe gsxf.

Despre aspect ce sa zic, mie imi place cum arata, nu neaparat iti va placea si tie.

Nu e cu mult mai mare decat cel original, dar e mai drept si are partea de sus intoarsa ca sa devieze si mai mult aerul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@radum nu am rezolvat cu RAR-ul deoarece m-am apucat sa o vopsesc iar timp nu prea am, sper sa o termin desi cred ca dureaza o luna :drink: , chiar azi am dat comanda de stick-ere. stiam ca se potrivesc galeriile, motoarele de 600 si 750 'fiind identice la exterior',carenaj cu exceptia carenei spate care la 750 este mare si urata, si chiar sasiurile sunt identice. eu nu as vedea de ce sa nu mearga, mai ales ca ai scapa de modificarea celei de 600, cea de 750 fiind stock cu o toba. intra pe katriders.com si gasesti acolo raspunsuri la toate intrebarile. numai putina engleza sa stii!

@caron ce parbriz ai? eu vreau sa i-au un MRA rosu. inclin spre cel spoiler, dar nici cel touring nu mi-ar displace. posteaza 2-3 poze sa imi fac o impresie, te rog, sa nu regret apoi, dupa ce il cumpar! :lol:

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stickere? Imi surade ideea mai ales ca a mea a fost revopsita de fostul proprietar si lasata fara stickere; nu ca ar conta enorm, dar e mai placuta ca aspect.Revenind: de unde, cum arata si cat costa (mesaj privat, te rog, sa nu se inteleaga ca facem reclama) :lol:

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s@rpe Nu am poze, cu ea cu parbizul asta, nus cat pot face, poate zilele urmatoare.

Eu as fi ales transparent daca as fi putut, deoarece aplecat nu mai vezi calumea prin el, si tot o sa trebuiasca sa te apleci chiar si cu cel touring.

Revin cu poze cand apuc.

Daca esti de prin Gorj, am o plimbarica planificata in zona pe 18-19 sept, sper sa ajung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@radum, ai pm!

@caron daca ai drum prin Gorj esti binevenit la mine acasa, mai vb pana atunci. chiar te-as ruga sa faci poze si sa le postezi! pana un-alta ziceti-mi cum sa micsorez pozele ca le pot posta..... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Deocamdata nu am fotografii ptr ca motorul inca nu e gata, dar :

- galeriile de la 750 (4 in 1) s-au potrivit la fix pe 600, cu exceptia tevii de legatura dintre toba si evacuarea de mai sus (care strange cele 4 tevi intr-una singura);

- toba Arrow a trebuit taiata (ca era uriasa) si, dupa finalizarea tevii de legatura, va spun mai multe (eventual un mp3;

 

Astea sunt vestile bune. :cheers:

 

Era sa uit. Motorul a primit un set de stickere 'bonus' de toata frumusetea

Editat de radum
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, vezi ca vine si sambata mea?

 

Da' nasol ca acum ma ia nevasta in concediu. Cica la Hunedoara...

Mesaj completat

Dati-mi o idee cum suspend motocicleta de fata sa-i schimb cauciucul. Ca eu nu am nici una. Am stander de spate, dar de fata...

Mesaj completat

 

 

De ce nu mergi la un service ? din ce am vazut sunt standere si pentru fata dar destul de scumpe.

sau sa o ridici cu o macara de service de jamba fata .

 

Apropo , voi ce cauciucuri v-ati pus si de unde le-ati cumparat .

Mesaj completat

Am gasit ceva gume pe anvelopemoto.eu , am vazut ca sunt undeva pe langa viilor . Acum astept sa aduca pe stoc spatele (s-a terminat) am optat pentru michelin pilot road 2 .

 

Aveti ceva idei despre ceva mai ok ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
asteptam pozele..... :laugh:

salutari la toata gasca...posesor de katana'91 am cateva intrebari 1. La ce viteza ,turatie e consumul minim 2. La cat e indicat sa schimb treapta pentru a avea consumul ok ,cat si pentru motor ( si cand am pasager ) 3. Daca pun 160/60/17 afecteaza negativ? Are cineva dintre voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...