Sari la conținut

Dauna totala la un F4 din 2000


Postări Recomandate

Salut...

O sa incerc sa fiu singer...

Cineva vrea sa vanda un F4 din 2000 cu 3000 euro ..

M-am gandit la o solutie cu el, sa scoatem motocicleta dauna totala ... si sa plateasca asigurarea masinii cu care se va intampla ''nenorocirea''..

Doresc sa stiu acum, din cunostintele voastre, cam la cat ar scoate-o asigurarea?

Cunoasteti pe cineva cu ceva asemanator ?

Si niste mici sfaturi ar fii bine venite... dar nu de genul ...strage si da banii, ca n-am... !

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...

O sa incerc sa fiu singer...

Cineva vrea sa vanda un F4 din 2000 cu 3000 euro ..

M-am gandit la o solutie cu el, sa scoatem motocicleta dauna totala ... si sa plateasca asigurarea masinii cu care se va intampla ''nenorocirea''..

Doresc sa stiu acum, din cunostintele voastre, cam la cat ar scoate-o asigurarea?

Cunoasteti pe cineva cu ceva asemanator ?

Si niste mici sfaturi ar fii bine venite... dar nu de genul ...strage si da banii, ca n-am... !

 

Multumesc!

 

Cu riscul de a-mi lua WARN...

 

Ori esti prost, ori esti prost! Una din doua! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa nu pacaleasca asigurarile, ele nu ne pacalesc pe noi de ne rup? go fo it! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa fiu in ideea promovata de 4S in ultimul timp: Forumul nu promoveaza inselaciunea si frauda comisa de mieii rataciti ai Domnului. Du'te si te spovedeste si impartaseste pentru pacatul pe care l'ai gandit si grait aici pe topic. Si ia si un lemn de nuc sfintit si da'ti cu el in cap, purifica foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Judecatoarea penala

 

Nu e de mirare ca unii clienti ai firmelor de asigurari nu au scrupule atunci cand au ocazia de a pacali asiguratorii. Asta pentru ca pana si oamenii legii recurg la practici neortodocse atunci cand trebuie sa incaseze o polita de asigurare. O judecatoare a Curtii de Apel PiteÂşti este urmarita penal, dupa ce, anul trecut, Âşi-a inscenat un accident, pentru a fi despagubita de o firma de asigurari.

La sfarsitul lui aprilie 2008, judecatoarea Marioara Dumitru si-a gasit masina avariata in parcare. Nu avea polita CASCO, iar reparatia la service urma sa o coste aproximativ 1.500 de lei. Desi are o situatie materiala extrem de buna, judecatoarea a preferat sa insceneze un accident decat sa scoata bani din buzunar. Cu riscurile de rigoare.

Marioara Dumitru l-a rugat pe primarul comunei Bascov sa o ajute. La randul sau, edilul l-a sunat pe seful de post. Accidentul a fost inscenat in curtea primariei. Soferul unei autospeciala de la salubritate a acceptat sa declare ca a lovit masina judecatoarea. Pentru „fapta” sa, el a primit trei puncte de penalizare Âşi un avertisment de la Politia Bascov. Marioara Dumitru a folosit polita RCA a gunoierului si si-a reparat masina pe banii firmei de asigurari.

 

Unde dai...si unde crapa

 

Frauda ar fi ramas nedescoperita daca n-ar fi intervenit intamplarea. Procurorii care anchetau cazul permiselor auto din Arges au interceptat mai multe convorbiri telefonice, in care aparea numele Marioarei Dumitru. Anchetatorii au aflat astfel de inscenarea accidentului. Pentru ca nu era vorba de fapte de coruptie, procurorii DNA au declinat, în noiembrie 2008, dosarul judecatoarei la Parchetul Inaltei Curti de Casatie si Justitie. O luna mai tarziu, procurorii au dispus inceperea urmaririi penale impotriva Marioarei Dumitru, a primarului din Bascov, gunoierului si politistilor implicati. Pana in prezent, anchetatorii au ridicat o serie de inscrisuri de la societatea de asigurari fraudata si de la Politia Bascov, acte care ar proba inscenarea accidentului.

Judecatoarea este cercetata pentru fals, uz de fals si inselaciune. Marioara Dumitru este sotia fostului sef al Serviciului de Informatii si Protectie Interna Arges. Potrivit presei, familia ei detine in Pitesti cinci terenuri Âşi trei case.

 

Sursa: ziaruldeinvestigatii.ro

 

Asta e doar un exemplu din cateva zeci...

Eu zic sa o gandesti de 10 ori inainte sa o faci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ia si un lemn de nuc sfintit si da'ti cu el in cap, purifica foarte bine.

 

"invelit in calendarul crestin ortodox pe anul in curs" :) :D :D (deci e citat nu am zis io) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"invelit in calendarul crestin ortodox pe anul in curs"

dadada!! asa are cel mai mare efect, insa e greu de gasit pe anul in curs. nici macar pe site-ul oficial nu e pe anul in curs, ci pe 2008.. chiar si administratorii site'ului au apucat pe cai gresite. :)

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer.. nu ma intereseaza nici o chestie d-asta ...

Dupa cum spuneam .. on topic ... dar deh ... cand ramai fara ulei, nu ti se mai invart pinioanele...

 

Nu promoveaza nimeni ilegalitatati p-aici ... doar pun o intrebare .. la care astept un raspuns ....

Nu v-am cerut sa-mi faceti actele ... dar e prea mult ....

 

O sa o iau mai usor... cand se termina guma ce faceti ? Stergeti cu janta ? :D

Nu vreau sa jignesc pe nimeni ... doar incerc sa caut raspunsul la niste intrebari ... si daca voi cei care sunteti ''in domeniu'' faceti asta... :)

Pentru mine era simplu daca se punea problema unei masini ... Ca am ''de cand eram mic'' ...

Stiu sa alerg cu ele.. mi-au placut ff mult..

In schimb... vreau putine cohones... ca nu se compara... 200 cp 4 roti si 1 tona ... cu 110 cp 2 roti si 200 kg.. !

 

Multumesc celor care mi-au raspuns on topic... !

 

Astept raspunsuri totusi ..

Editat de unoarecaremuritor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate iti raspunde si vreunul de la asigurari sau vreunul din politie care vrea o promovare. :)

 

...Ca vorba aia, sunt destui p'aci.

 

 

Intrebare: DAR TU DE CE VREI SA FACI ASTA? Sanse sa resesti sunt, dar nu se merita sa te complici atat pentru 1.000 Euro, plus ca solutionarea dosarului poate dura foarte mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asta e si ideea.. sa vad daca merita...

Omul vrea 3000 si ceva pe ea... daca-mi scoate asigurarea 2500 .. mai puneam eu 500 .. si era totul ok ... ma faceam cu o motocicleta...

Momentan suntem in criza si nu-mi permit sa investesc intr-un motor 3000 de euro .. ca sunt bani blocati si daca proprietarul a zis ca-i convine si treaba cu asigurarea, nu-i nici o problema, cu atat mai bine.

 

Am citit si la colegu` cu f4i ... si am vazut ca i s-a ofert 1300 ...

Pentru suma aceasta de bani, prefer sa stau in banca mea...

 

Oricum, multumesc mult de ajutor ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O spargere la banca nu vrei sa planuiesti? Deschide un topic nou poate iti mai gasesti 2-3 complici! Sau mai bine dai anunt la ziar! Hai ca poate iesi din criza :) Ce specimene exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cele 10 porunci. du-te acum de Pasti si te spovedeste ca de nu o sa iei niste pumni in cap de la Doamne Doamne exact cand iti e lumea mai draga si te dai cu motoru

 

 

:D :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni care-si traiesc viata pe forum... macar acum stiu cine turna la tine-n clasa... :))

Te spun lu` doamna diriginta... lol

Atat timp cat u ma iei la misto .. imi permit sa te iau si eu ..ca doar .. nu am copilarit impreuna.. si nu ma ascundeam de tine cand fumam ..sa nu ma spui ... :D

Deja .. prea offtopic... oricum ...saluto` din partea mea..!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dupa aia ne mai si miram... "in ce tara traim...." Nu tara e de vina ci maimutele..

Si unul care strange si pune ban pe ban si reuseste sa-si ia una noua se mai muura ca-i cer aia de la CASCO jumatate din cat da pe ea...

Pentru initiatorul topicului:

 

Eu nu cred ca vezi nici 1500.... oricum, pune si tu linku asta in mai multe locuri pe net, poate se gaseste vreunul "in tema". :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate iti raspunde si vreunul de la asigurari sau vreunul din politie care vrea o promovare. :D

:D Hai ma ca il ajut eu. :)

Editat de Adyp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...