Sari la conținut

Mini Chopper Comunist


Vizitator dorutrucker
 Share

Postări Recomandate

E cel putin distractiv. Cel mai enduro choper pe care l-am vazut. Ma impresioneaza claxonul, farul ce pastreaza linia clasica ij, carena aia in care mai ai loc sa pui un motor de rezerva, dar cel mai tare e ochiul de pisica de pe aripa fatza. Sa nu mai zic de discul de frana de pe fatza, unde baietii nu au facut economie de material. Au dat acolo 3 gauri de doispe, pentru racire, dar nu s-au complicat cu taierea vre-unor forme interesante sau agresive. Acelasi disc se regaseste si pe spate, unde insa nu frapeaza la fel de mult. Comenzile alea avansate sunt foarte "cumintzi". Una peste alta, are o garda la sol impresionanta, ceea ce-l califica drept choperul agricultorului montan. "Iaca, fusei cu choperu sa strang niste fan pentru oi"...

Se vede si un capac nichelat pe acolo, ce aminteste de filtrul de aer de tip "nesimtit" ce nu trebuie sa lipseasca de pe un chopper, insa lucratura pare pur artizanala, capacul cred ca e prins cu lipici de cutia de scule cu un volum impresionant (de ce oare ?) Rezervorul chiar imi place, iar daca spatiul de sub rezervor pana la cadru, jos, era umplut cu un motor mai gras, chiar puteai sa zici ca e o bazdaganie cat de cat simetrica, din punct de vedere estetic.

Evacuarea aia care pleaca de pe la jumatea cilindrului ma face sa ma gandesc insa imediat la sunetul de mobra al oricarui motor in 2 timpi. Iar asa ceva nu am mai pomenit. Chopper cu motor in doi timpi... da-o naibii de treaba....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca idee suna promitzator, daca vor baga si un motor mai mare, macar de 350 cc, vor avea chiar succes. Restul finetzurilor vor veni pe urma.

 

Nu am scris de motor mai mare de 350 cc pentru ca nu cred ca cei de la izh vor scoate ceva mai mare cu toate ca au avut cindva niste"masini de razboi" cu motoare de 1200 cc. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca i-ar sta bine cu o grenada ruseasca sub cadru. :D :P Totusi cred ca or sa faca bani cu jucaria asta mai ales acu de sarbatori , nu e prea mare, intra la sigur sub brad in sufragerie intr-o cutie rosie cu funtitza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima oara am zis ca-i cagiva si ca am gresit forumu :D

 

carenele alea de plastic arata de parca-s reciclate, iar motoru e intr-adevar cam mic.

totusi nu cred ca se califica ca si "chopper", cel mult cruiser wannabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...