Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

vai de semnale..

semnalele luminoase?

 

aseara am gasit pe privat mesajul asta

"a fost ieri accident in iasi? am vorbit cu cineva si mi-a zis ca un motor gri. stie cineva mai multe de accident?"

 

Salut, unul din astia de mai jos a cazut cu un RSV... alege tu unul.

Insider

AdrianB

Irinel Stiulete

Billy Boy

Ped O`Phill

 

Pe strada Niciman, legatura dintre Pacurari spre Canta (dintre benzinaria Moll si benzinaria Rompetrol). Cred ca a incercat mersul pe o roata sau a bruscat ceva la moto. Moto a plecat in bordura din dreapta apoi rashcait sa oprit violent in stalpul cu STOP din fata de la Rompetrol (pe partea cu Lidl). Biker ok la prima vedere, putin schiopata dar se deplasa pe picioarele lui. La moto nu am fost atent ce era stricat, ceva pe la codita si o parte din uleiul din motor era langa stalp, deci logic vreun capac de la motor in alunecare sau la impact cu stalpisorul de la STOP a cedat.

 

l-am vazut live.

Ciao!

 

am mutat totul aici ca sa nu-i stricam topicul.

 

deci cine a cazut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Ped O'Phile

eu, ma dadeam pe o roata, fara echipament (si aveam si aparatul foto in spate,in rucsac).

 

bine c-ai mutat, ca sa nu-mi strici topicul cu suportii de far/bord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu, ma dadeam pe o roata, fara echipament (si aveam si aparatul foto in spate,in rucsac).

zi mi ca macar el a scapat intact, ca tu nu mai sanse de reabilitare :D

 

Oricand esti dispus sa dai o bere si sa duci o caterinca la capat, vei avea intodeauna baza in mine si in Nervu' ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ped O'Phile

zi mi ca macar el a scapat intact, ca tu nu mai sanse de reabilitare :D

 

Oricand esti dispus sa dai o bere si sa duci o caterinca la capat, vei avea intodeauna baza in mine si in Nervu' ;)

 

Nu chiar intact. Daune: semighidon stang, oglinda stanga, janta fata s-a rupt o bucata din ea (discurile s-ar putea sa fie nevoie de altele, furca pare ok), radiator ulei (posibil si radiatorul de apa stang), scarita rider stanga, carenaj codita (posibil si cadru codita,dar nu cred).

 

\/ peace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

semnalele luminoase?

 

aseara am gasit pe privat mesajul asta

 

am mutat totul aici ca sa nu-i stricam topicul.

 

deci cine a cazut?

 

 

Ba unii is mai rau ca securistii aia ... Nu ti-a zis si la ce ora s-a (cuvant urat) de dimineata? vad ca toate detaliile legate de cum s-a intamplat le stie, oare la ce viteza a pierdut-o ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ped O'Phile

ba Adriane ba, esti pilot nazdravan tu bai baiete ... asta-i mobra nr. < ? > pe care o nenorocesti ? bine dracu' ca nu ti-ai mai rupt ceva, lasa fieru' ca iti iei alta iar ... lol ! daca treci prin Bucuresti te invat eu cum sa o dai pe-o roata ! :hug:

 

Greseala mea ca am facut-o din gaz, intr-a I-a, in loc sa o fac ca de obicei, cu ambreiaj, dintr-a II a.....

 

(sunt partial ironic,la modul ca nu era locul potrivit,timpul/momentul si nici echiparea potrivita.....). Am facut ceea ce blamez la altii ca fac prin oras si ipocrizia m-a ...muscat de c.u.r inapoi :)

 

 

Ba unii is mai rau ca securistii aia ... Nu ti-a zis si la ce ora s-a (cuvant urat) de dimineata? vad ca toate detaliile legate de cum s-a intamplat le stie, oare la ce viteza a pierdut-o ?

 

Unii nu au decat grija altora, trebuie sa fiu 'public figure' pe facebook,de are atata lume grija sa ma pupe in fund...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ba unii is mai rau ca securistii aia ... Nu ti-a zis si la ce ora s-a (cuvant urat) de dimineata? vad ca toate detaliile legate de cum s-a intamplat le stie, oare la ce viteza a pierdut-o ?

as putea intreba daca vrei.

 

trebuie sa fiu 'public figure' pe facebook,de are atata lume grija sa ma pupe in fund...

ne rezumam doar aici

 

zi mi ca macar el a scapat intact, ca tu nu mai sanse de reabilitare :D

 

Oricand esti dispus sa dai o bere si sa duci o caterinca la capat, vei avea intodeauna baza in mine si in Nervu' ;)

baaaa, esti sigur de ce-ai vrut sa zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a montat careva bixenon pe motocicleta? Informatii ar fi binevenite, mai ales ce efect au asupra bateriei/releului.

N-ai treaba cu astea, intrebarea mai mare e cum se vede pe farul ala ... pe un far normal rotund disperseaza prea mult lumina, cica, eu am fost multumit de combinatia asta. nu stiu pe farul de vfr cum bate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Caut garsoniera/apartament 1 camera in Iasi, zona semi-centrala, utilat decent, de inchiriat ptr minim sase luni incepand cu 6 mai 2013. Se ofera avans 3 luni. Oferte pe privat sau contact in semnatura. Danke.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vfr releul e buclucas, cade in veselie, astept in curand si pe-al meu, ar cam fi timpul. Multam purice si orestte de ponturi.

Am sa ma documentez mai mult si despre hid-uri.

Nu ar fi mai simplu daca ti-ai pune preventiv o placa suplimentara de aluminiu ca sa ajute la racirea lui ?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...