Sari la conținut

suruburi


gustave
 Share

Postări Recomandate

salut! sambata am scos rotile ca sa le duc la vopsit si in timp de desfaceam discul de frana de pe fata, unul din suruburi s-a rupt(scarba). de scos il scot nu e panica, in schimb nu stiu de unde as putea cumpara altul de schimb ca sa pun discul la loc. eventual mai multe ca sa le schimb pe toate.

daca e cineva care a trecut prin asta si poate sa ma ajute ii raman dator cu timpul pe care l-as pierde cu cautatul prin oras.

 

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! sambata am scos rotile ca sa le duc la vopsit si in timp de desfaceam discul de frana de pe fata, unul din suruburi s-a rupt(scarba). de scos il scot nu e panica, in schimb nu stiu de unde as putea cumpara altul de schimb ca sa pun discul la loc. eventual mai multe ca sa le schimb pe toate.

daca e cineva care a trecut prin asta si poate sa ma ajute ii raman dator cu timpul pe care l-as pierde cu cautatul prin oras.

 

multumesc!

 

 

pai cel mai simplu ar fi sa te interesezi tu si sa urmaresti topic-urile celor care dezmembreaza moto... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cel mai simplu ar fi sa te interesezi tu si sa urmaresti topic-urile celor care dezmembreaza moto... :cheers:

ai idee care e codul? pentru ca eu nu ma descurc cu germana deloc. in continuare sper totusi sa gasesc pe undeva prin bucuresti ca sa nu stau 2 sapt pe bara. asta cu louis o pastrez de back-up.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...salut...vezi ca e un magazin pe Calea Mosilor undeva la intersectia cu Eminescu are rulmenti si suruburi de toate dimensiunile si culorile ,mergi cu unul care la-i scos de la motor sa-l masoare ei daca nu ai codul si sa vada si duritatea cifrele stantate pe capul surubului ex: 8,8 - 9,8 - 12,9 ... bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...salut...vezi ca e un magazin pe Calea Mosilor undeva la intersectia cu Eminescu are rulmenti si suruburi de toate dimensiunile si culorile ,mergi cu unul care la-i scos de la motor sa-l masoare ei daca nu ai codul si sa vada si duritatea cifrele stantate pe capul surubului ex: 8,8 - 9,8 - 12,9 ... bafta...

NU MAI E ACOLO. S-A MUTAT MAI INCOLO DUPA CARE A DISPARUT DETOT

Eu as zice Hornbach (au o gama destul de larga de suruburi) da' nustiu cum arata surubul de care vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! sambata am scos rotile ca sa le duc la vopsit si in timp de desfaceam discul de frana de pe fata, unul din suruburi s-a rupt(scarba). de scos il scot nu e panica, in schimb nu stiu de unde as putea cumpara altul de schimb ca sa pun discul la loc. eventual mai multe ca sa le schimb pe toate.

daca e cineva care a trecut prin asta si poate sa ma ajute ii raman dator cu timpul pe care l-as pierde cu cautatul prin oras.

 

multumesc!

 

eu sa merge la dezmembrari auto, acolo gasesti ceva tratat, nu mamaliga din comertul nostru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atasez aici niste poze cu surubul cu pricina. scuze pentru calitate dar sunt facute cu tel. dimensiunile sunt de 3.5 cm lungime( tot surubul), 2 cm(filetul), 8 mm diametru. am fost azi la vreo 10 magazine cu suruburi. nimeni pe unde am fost nu a mai vazut unul asemanator. :cheers:

nu am fost inca la hornbach, la bricostore si la practiker am fost, nu stiu unde as putea sa ma duc la dezmembrari.

multumesc, povestea continua.

post-24725-1238414343_thumb.jpg

post-24725-1238414364_thumb.jpg

post-24725-1238414378_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

codu de la gs 500e 97-2000 pt surubul tau (microfiche suzuki): 09106-08148

 

incearca la motorteam in dr taberei.

 

daca e alt an...zi'l sa iti pot da codul sa te duci la ei sa vezi daca au...

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa deschizi pagina asta. vezi ca in dreapta au niste suruburi pt discul de frana. trebuie doar sa-l masori pe al tau si sa vezi care se potriveste.

 

http://www.louis.de/_40f026c121498ebe42605...09/pdf/1037.pdf

 

 

Sa nu te apuci sa pui alte suruburi (luate de pe la magazine gen bricostore) ca au alt coeficient de rezistenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult bro! anul e '92. scuze, poate ar fi trebuit sa precizez mai devreme dar mi-a scapat. :cheers:

 

 

09106-08148 codul din microfiche pt surubul tau ('92) ...io zic sa il iei de la suzuki, nu din "piata" ...aici e vb de frane...

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata, fratilor! am rezolvat. ieri am facut comanda la motorteam de niste suruburi noi. trebuie sa ajunga in 9-10 zile. probabil avand tot timpul asta in plus, o sa vopsesc si cadrul pe care initiam il lasasem pentru mai la vara asa ca tot raul spre bine. :D

mai e o parte buna: atunci cand o sa imi ajunga suruburile voi avea 4 in plus ,in caz ca mai are cineva nevoie.

multumesc mult pentru tot !

asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...