Sari la conținut

A Delimitat Cineva Aprilia 125?


Nitzy
 Share

Postări Recomandate

Pana la urma a delimitat cineva o Aprilia 125?

am tot citit despre cum sa umblu in cdi si sa rup nu stiu ce circuit pe acolo... dar e cam riscant javascript:emoticon(':welcome:', 'smid_34')

a incercat cineva? ca nu prea m-as incumeta javascript:emoticon(':ok:', 'smid_46')

la un service cam cat m-ar costa?... de fapt nu stiu nici un service de aprilia... stie cineva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot esti aproape de Bucharest, mergi la UNITED MOTORS (stiu ca acolo au mai facut) :ok:

 

Nu se rupe nimic, acum stiu sigur ca au mai fost pe aici pe forum topic-uri care au legatura cu delimitarea unei motociclete Aprilia de 125cmc... sa le cautam :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca ti-am mai explicat o data cu toate detaliile iti mai zic o data.

Ca sa o delimitezi mai intai trebuie sa afli ce tip de limitare ai.

Daca motorul tau dupa 8000 de turatii pleaca deodata tare pana pe la 11-12 mii de ture e perfect.Inseamna ca ai powervalveul si ca functioneaza.Daca nu face chestia asta inseamna ca nu il ai sau e deconectat logic.Asta costa o gramada de bani si trebuie sa te duci la united motors sa il cumperi ca in alta parte nu cred sa gasesti prin romania.Daca e deconectat doar il conectezi f simplu.

Daca motorul tau fuge tare dupa 8000 de ture dar mai mult de 110 km/h nu prinzi cu el atunci e treaba la esapament.Acesta poate sa fie el construit limitat si il inlocuiesti cu altul cum ar fi giannelli,arrow, jim lomas sau are o chestie iesita din el care trebuie taiata si sudat peste ceva acolo sa nu ramana gaura :welcome: sau mai scump il inlocuiesti si gata.

Si chestia aia cu cdi-ul ti-am mai zis ca nu are treaba cu viteza maxima.

Bafta la delimitat. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca ti-am mai explicat o data cu toate detaliile iti mai zic o data.

 

 

am aflat care e treaba. e limitata din cdi. io doar intrebam daca il pot delimita singur sau trebuie sa ma duc la United Motors. am citit desre cum sa o delimitez din cdi si mi se parea cam riscant. asa k intrebam dak a facut chestia asta pana acum cineva singur :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motorul tau prinde max 110km/h este f f putin probabil sa fie limitat in cdi.Limitarea aia in cdi nu are leg cu viteza maxima.Dupa ce reusesti sa imi zici si mie cum e. :ok:

aaa si stiu cativa care au facut singuri delimitarea aia din cdi.Acum ramane sa ai curaj :welcome:

Editat de Harnigan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca o delimitezi la united motors, iti trece noua putere si in talon?

 

prindea 110 pt ca am avut niste probleme... da e limitata din cdi. are chestia aia intre 5000 si 6000 rpm nu mai acelereaza... am citit desprea asta, sigur e din cdi.

 

pai chestia cu trecutu puterii in talon ar fi o problema... ca daca e asa nu merita... :ok: :welcome: mai am cateva luni pana sa pot sa iau A, deocamdata am doar A1 :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fuck the law:)..eu am delimitat rsu si in talon scrie 11kw,inca nu am avut probleme,si nu cred ca voi avea

 

pai nici nu cred ca va avea careva probleme...din cate stiu eu politistii nu prea pot sa verifice cati kw ai, pt ca nu au ce :moto: . eu stiam ca exista o singura chestie din aia de verificat puterea la roata, mobila, prin bucuresti dar cum eu nu prea am treaba cu bucurestiu' :welcome:

s-ar putea sa ma insel da nu cred

 

apropo... tu unde l-ai delimitat rs-u' si cat te-a costat?

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nici nu cred ca va avea careva probleme...din cate stiu eu politistii nu prea pot sa verifice cati kw ai, pt ca nu au ce :) . eu stiam ca exista o singura chestie din aia de verificat puterea la roata, mobila, prin bucuresti dar cum eu nu prea am treaba cu bucurestiu' :moto:

s-ar putea sa ma insel da nu cred

 

apropo... tu unde l-ai delimitat rs-u' si cat te-a costat?

:ok:

Doar sa-ti retina certificatul de inmatriculare si sa te trimita sa-ti faci verificarea....doar atat pot face si o faci pe banii tai ,ii doare-n cot cum duci tu motorul la Bucuresti etc....ce zici ,poate sa iti faca zile fripte??....eu zic ,clar DA, daca vrea :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar sa-ti retina certificatul de inmatriculare si sa te trimita sa-ti faci verificarea....

 

pai tu chiar crezi k pot sa te trimita la verificare si sa iti retina certificatul doar pentru ca se gandesc ei ca motocicleta ta s-ar putea sa fie delimitata??? eu nu prea cred...

ai dreptate, daca te prind poti sa o patesti, dar nu stiu daca pot sa te prinda... nici nu au voie sa te opreasca fara un motiv, dar sa iti mai si retina certificatul pentru ca au ei chef sa iti faci o verificare... :ok:

Editat de Nitzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...