Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

multi de pe acest forum nu stiu nici macar cat fac 2+2:2= ? maradeanu nu a stiut :disappointed:

Îți place să scormoneÂşti în cacao?

 

Nu îmi permit să emit pretenții față de cineva pe forum, dar cred că ar fi în interesul tuturor să generăm o atmosferă cel puțin colegială, dacă nu chiar prietenească

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

singura chestie care ar trebui interzisa in scoli e religia.

 

permite-mi sa nu fiu de acord cu tine, uita-te la majoritatea rau-facatorilor, nu au nici o tangenta cu religia

eu sunt de parere ca cine creste cat de cat intr-o familie "religioasa" sa zicem, va fi un om mai bun decat unul care a crescut fara sa stie de respectul fata de Dumnezeu; bine-inteles ca nu e neaparat sa fie asa, pana la urma fiecare in parte decide ce sa faca si ce sa nu faca in viata, dar cand privesti viata din mai multe pespective (uman, religios, material), ai mai multe sanse sa faci alegerea cea mai buna, mai ales atunci cand viata te incearca cu tot felul de neajunsuri si neimpliniri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ii faza cu "Free Bikers Arad" sau "Arad Bikers" si cu interzicerea " scuteristilor" ? :disappointed:

varsta minima 16 ani,si permis(atestat)a1,si poti sa vi si cu bicicleta,sau role,nu e nimeni curios de vehicol :lol:,warn 10%?,pt. ce?

Editat de laumoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am lamurit si cu forumu asta :disappointed: e clar ca cineva are ceva cu noi , pt ce am luat warn ? Stiti pt ce? pt c avem in semnatura poza cu arad bikers, am dat mesaj la adimn acum cateva zile sa imi explice de ce nu avem voi sa punem in semnatura acea poza , nu mi sa raspuns. Dc? ca asa ii in Romania. Bine ca altii au voie sa isi faca reclama la tot felu d siteuri si magazine de piese moto, noi nu avem voie, eu cred ca moderatorii se cam plictisesc si nu au ce sa faca, asa cum s-au luat si de topicul cu poze de poveste de la timisoara , si cand le-au sarit tot forumul in cap lor pus inapoi de frica :lol: acum nu au de cine se lua si se iau de noi. Si mai se spune ca suntem o tara libera. da vad ca peste tot se impun restrictii, domnilor daca puneti restrictii in semnatura aplicati-o pt toti utilizatorii. Si ca sa completez tot ce am de spus , va mai spun ca forumul merge jalinc de abia se incarca si asta de mult, si nu e de la netul meu ca multi se plang de asta. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca totdeauna exista cate un motiv de ofticare pe acest forum. Hai Makaveli fi om si intelege.Pui prea mult suflet intr-un forum.Fati carnetu macar si implicate mai mult in legile soselelor(junglei) ca sa nu te mai preocupe asa mult forumul.Asta e doar un loc unde ne povestim intamplarile,ne etalam motocicletele care recunosc,in arad avem motociclete frumoase,ne sfatuim in legatura cu toate cele si ne stabilim intalniri.Nu facem nici Chat nici Mirc nici Mess. In legatura cu Warnul primit nu stiu ce sa zic. Nu am cunostintele necesare ca sa comentez.Dar avand in vedere ca Grupul nostru nu are nici un fel de document nimica....sar putea sa fie ala motivul.

Ishmael...GooD PostinG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..hai mai. nu fiti tristi...eu am primit warn pt 10 zile acum 3 ani!...nici acum nu l-au anulat!.. :disappointed: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varsta minima 16 ani,si permis(atestat)a1,si poti sa vi si cu bicicleta,sau role,nu e nimeni curios de vehicol :disappointed: ,warn 10%?,pt. ce?

 

Pentru ca asa vor muschii lor,prietenii stiu de ce...mi-e sila deja de tot ceea ce se intampla nu numai pe forum ci si in asa zisa ,,comunitate a motociclistilor" care a inceput sa fie doar un joc de interese. In viitorul apropiat poate nici nu voi mai saluta pe vreo-unul pe 2 roti sau mai multi cu care ma voi intersecta. Imi aduc aminte ca era o vreme cand aceste idiotenii erau total straine motociclistilor si ne simteam in largul nostru. Acum se fac tot felul de bisericute si ne atacam unul pe altul,ori personal ori grupurile intre ele,ori indirect(sistemul P.C.R.,adica Pile,Cunostinte,Relatii) In fine asta e. Voi incerca sa-mi pastrez prietenii vechi,cei mai noi si mai tineri multi vor fi pusi sub semnul indoielii.De ce spun asta pentru ca nu cunosc inca notiunea de prietenie si tot ceea ce cuprinde ea.Nu inseamna ca daca iesi cu mine de cateva ori cu mobra la plimbare imi esti prieten. Desi tot mai rara, aceasta notiune inca mai exista dar pacat ptr ca pierde teren in fata prieteniei de interes sau a celei fortate de grup. Prefer sa raman fidel prietenilor vechi decat sa-i tradez cu cei noi pusi sub semnul indoielii. Spirit liber si nesupus constrangerilor de mai sus asa vreau sa raman. Cine ma cunoste stie despre ce vorbesc cine nu poate va intelege.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca asa vor muschii lor,prietenii stiu de ce...mi-e sila deja de tot ceea ce se intampla nu numai pe forum ci si in asa zisa ,,comunitate a motociclistilor" care a inceput sa fie doar un joc de interese....

Prefer sa raman fidel prietenilor vechi decat sa-i tradez cu cei noi pusi sub semnul indoielii.

Toate aceste probleme apar tot din lipsa culturii si a educatiei

Este urmarea fireasca a dezinteresului manifestat atat de parinti cat si de sistemul de invatamant

Peste tot se promoveaza non-valorile, pentru a apara interese obscure

Se pare ca si acest forum a ajuns in aceeasi situatie (probabil voi fi si eu sanctionat pentru aceste afirmatii)

Interesul unui forum ar fi trebuit sa fie dialogul si promovarea valorilor umane

Ca nu este asa, o demonstreaza ultimele evenimente

 

In copilarie am invatat un cantecel:

"podul de piatra s-a daramat

A venit apa si l-a luat

........

Vom face altul......."

 

Tot ce urca va trebui sa si coboare, dragi prieteni

 

Vom face altul...

Vom face altul...

 

Mesaj completat

 

 

de azi nici nu il voi mai folosi, ....... ma gasiti acolo sau pe forumul meu

Si pe mine pe al meu :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate aceste probleme apar tot din lipsa culturii si a educatiei

Este urmarea fireasca a dezinteresului manifestat atat de parinti cat si de sistemul de invatamant

Peste tot se promoveaza non-valorile, pentru a apara interese obscure

Se pare ca si acest forum a ajuns in aceeasi situatie (probabil voi fi si eu sanctionat pentru aceste afirmatii)

Interesul unui forum ar fi trebuit sa fie dialogul si promovarea valorilor umane

Ca nu este asa, o demonstreaza ultimele evenimente

 

In copilarie am invatat un cantecel:

"podul de piatra s-a daramat

A venit apa si l-a luat

........

Vom face altul......."

 

Tot ce urca va trebui sa si coboare, dragi prieteni

 

Vom face altul...

Vom face altul...

 

Mesaj completat

 

 

 

Si pe mine pe al meu :disappointed:

Dovada ca prostia e internationala,dar unii se bat pentru ea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

folosirea acestui forum este un privilegiu, nu un drept. el este proprietate personala.

partea buna e ca nimeni nu te poate obliga sa il folosesti ... sa iti toci nervii :disappointed:

Că bine zici

Decât să-mi pierd vremea citind aberațiile astea (inclusiv ale mele :lol: ) mai bine îmi fac site-ul meu

Acolo o să-mi pot da ban-uri Âşi warn-uri la greu, nu va trebui să mă rog de unul sau de altul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

nu stiu daca pun mesajul unde trebuie, dar o sa se descurce...

vreau sa aduc 2 motoare din Italia si vreau sa fac RAR-ul in Arad. problema e ca n-am buletin de Arad ci de Constanta. asa ca ar trebui sa ma duc pana la mare sa fac RAR-ul. cine poate sa fie la RAR in ziua cand ajung cu motoarele si sa fie prezent pana se face RAR-ul? nu am o zi exacta, inca, depinde foarte mult de cine se ofera (in principal) si de turele mele de job (mai putin). inafara de multumirile mele eterne ofer si o bere, doua, trei, s.a.m.d.

multumesc, Laur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

nu stiu daca pun mesajul unde trebuie, dar o sa se descurce...

vreau sa aduc 2 motoare din Italia si vreau sa fac RAR-ul in Arad. problema e ca n-am buletin de Arad ci de Constanta. asa ca ar trebui sa ma duc pana la mare sa fac RAR-ul. cine poate sa fie la RAR in ziua cand ajung cu motoarele si sa fie prezent pana se face RAR-ul? nu am o zi exacta, inca, depinde foarte mult de cine se ofera (in principal) si de turele mele de job (mai putin). inafara de multumirile mele eterne ofer si o bere, doua, trei, s.a.m.d.

multumesc, Laur

Dupa cate stiu eu la RAR se face programare pentru identificare.Sau sa modificat aceasta regula? Dupa cate vad pe siteul lor se merge cu programare. Si pentru ce trebuie sa stea cineva cu tine acolo? Sa se faca identificarea pe cineva din Arad? iata pagina ptr programare: http://pro.rarom.ro/protara/programari.asp?judet=AR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cate stiu eu la RAR se face programare pentru identificare.Sau sa modificat aceasta regula? Dupa cate vad pe siteul lor se merge cu programare. Si pentru ce trebuie sa stea cineva cu tine acolo? Sa se faca identificarea pe cineva din Arad? iata pagina ptr programare: http://pro.rarom.ro/protara/programari.asp?judet=AR

 

cu programare cu tot. cand am facut RAR-ul la virago am vrut sa-l fac initial la Bucuresti dar nu au vrut ptr ca nu aveam buletin de Bucuresti. asa ca identificarea trebuie sa se faca pe cineva din localitate. din cate stiu taxele care se platesc la ghiseu sunt pe numele cuiva rezident in judetul respectiv. presupun ca persoana trebuie sa fie cand se prezinta actele si dup-aia, cred, la revedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...