Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

BAI FRATILOR .,PESTE TOT NUMAI ACCIDENTE ,CE SE INTAMPLA?,26-28 ZI NEAGRA? :D .,NUMAI ASTA GASEST PE FORUM...

Asa-i,foarte multe in ultimul timp.Pacat,mai ales de alea ce se lasa cu morti si raniti grav.Dar cum vad in multe cazuri ne-o facem singuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Care e treaba cu poza aia de sus?

Si io mi-s bosorog, dar sa te mai si lauzi cu asta... :blink:

Tu esti bosorog neserios...ca trebuie si tu sa ajungi la intrunirea veteranilor... :rose:

Mesaj completat

si ca sa te simti mai bine...uite iti dau sa asculti o piesa...:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca pe langa BMWurile care erau sa se urce pe mine , mai sariti si voi .

Nu mai intru aici , se pare ca v-am suparat si aveti chef de accidente cu mine.

Habar n-am cine a fost azi dimineata dar l-am scapat , data viitoare se ocupa asigurarea :rose: (parca era ceva supersport culoare negru spre gri)

 

Asfalt uscat tuturor

EXCLUSIV pentru ENDURISTII (Gen Transalp , supermotouri sau chiar hard enduro) care merg spre Oradea : vedeti ca intre Cartierul Verde si Zimand Cuz sunt asfaltari , incercati sa va strecurati prin dreapta pana aproape de noul asfalt si dupa ce ajungeti pe noul asfalt ar trebui sa vedeti un drumulet de camp in paralel cu soseaua , chiar si o intrare cu ceva pietris de la baietii cu asfaltarile . Mergeti cat mergeti si o sa fie unde se ridica drumul pe camp fata de sosea , va puteti da chiar acolo jos , sau daca va tine sa coborati o panta de aproximativ 45 de grade mergeti pe acolo ... aici depinde de curaj ca daca trotineta mea merge ar trebui sa puteti trece si voi , daca nu , continuati-va drumul si ajungeti pe unul din cele mai recente straturi de asfalt de pe acolo ... dar puteti trece prin dreapta daca vine coloana dinspre Oradea , nu e mult de la iesirea de pe drumul de pe camp pana la drumul liber unde puteti sa va continuati drumul linistiti .

Bafta cat mai multa si puturosi cat mai putini

pentru cei care vor mai multe informatii : moto_manu

SALUT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca pe langa BMWurile care erau sa se urce pe mine , mai sariti si voi .

Nu mai intru aici , se pare ca v-am suparat si aveti chef de accidente cu mine.

Habar n-am cine a fost azi dimineata dar l-am scapat , data viitoare se ocupa asigurarea :blink: (parca era ceva supersport culoare negru spre gri)

 

Asfalt uscat tuturor

EXCLUSIV pentru ENDURISTII (Gen Transalp , supermotouri sau chiar hard enduro) care merg spre Oradea : vedeti ca intre Cartierul Verde si Zimand Cuz sunt asfaltari , incercati sa va strecurati prin dreapta pana aproape de noul asfalt si dupa ce ajungeti pe noul asfalt ar trebui sa vedeti un drumulet de camp in paralel cu soseaua , chiar si o intrare cu ceva pietris de la baietii cu asfaltarile . Mergeti cat mergeti si o sa fie unde se ridica drumul pe camp fata de sosea , va puteti da chiar acolo jos , sau daca va tine sa coborati o panta de aproximativ 45 de grade mergeti pe acolo ... aici depinde de curaj ca daca trotineta mea merge ar trebui sa puteti trece si voi , daca nu , continuati-va drumul si ajungeti pe unul din cele mai recente straturi de asfalt de pe acolo ... dar puteti trece prin dreapta daca vine coloana dinspre Oradea , nu e mult de la iesirea de pe drumul de pe camp pana la drumul liber unde puteti sa va continuati drumul linistiti .

Bafta cat mai multa si puturosi cat mai putini

pentru cei care vor mai multe informatii : moto_manu

SALUT!

noi nu sarim pe nimeni ,nu mai fi panicat,citeste mai bine forumul. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi nu sarim pe nimeni ,nu mai fi panicat,citeste mai bine forumul.

Copilu' asta e cam dus... :rose:

Cum se numesc aia care cred ca toata lumea are ceva cu ei? daca nu ma insel, paranoici

Sa fii paranoic la 15 ani, e grav

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copilu' asta e cam dus... :rose:

Cum se numesc aia care cred ca toata lumea are ceva cu ei? daca nu ma insel, paranoici

Sa fii paranoic la 15 ani, e grav

Nu asa se numeste.Se spune ,,mania persecutiei".Sper sa nu se acutizeze.Daca vrea i-am spus clar ca putem vorbi la o intalnire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi nu sarim pe nimeni ,nu mai fi panicat,citeste mai bine forumul. :rose:

omu' , eu nu ma panichez , nu stiu daca a fost Roly(scuze daca nu se scrie asa) , dar era o motocicleta supersport si de culoare ca si R1-ul lui Roly(scuze din nou) . Eu faceam jaloane printre plombele de pe sosea si el imi sare in fata , pana acum spunea le spuneam la fazele astea "Brum-brum-bum" , dar el a inceput sa ma blituie in disperare , dar macar de ar fi semnalizat sa vad si eu ca pot ajuta pe cineva ... bucurati-va ca am reflexe inca si va mai feresc , doar ca va spun ca a avea 15 ani nu inseamna a avea multa prostie in creier , stiu regulile de circulatie foarte bine , dar cand imi sari in fata si tot tu ma blitui fiindca eu nu pot ocoli o groapa ... ma lasati fara cuvinte .

Nu stiu cine a fost , nu ma intereseaza , nu ma mai bagati in seama , dar va spun ca sunt si scuteristi mai "civilizati" decat teribilistii care sar prin trafic nestiind ce inseamna o intersectie sau ce rol are un semafor .

 

Scuzati-mi posturile lungi dar incerc sa va explic ce si cum a fost cat mai detaliat ce si cum a fost sa intelegi si voi ca toti incepem cumva , chiar daca voi ati sarit direct pe Buse Turbo care merg cu 400 la ora , la 15 ani n-aveti voie sa conduceti decat o chichineata de 49 si legal aproximativ 2,3 Kw ... SEMNALIZATI DEPASIRILE

Asfalt uscat si nu mai spuneti nimic de mine , nu vreau sa lipsesc de la scoala si sa raman cu absente nemotivate ca voua va este lene sa va miscati degetul mare de la mana stanga.

 

PT Korbeen , se vede clar ca v-am suparat

 

PT kato : la intalniri nu prea o sa pot veni fiindca viteza mea maxima e de 70 km/h nu de 270 km/h ca si pentru voi , si pe langa timpul care mi-l ia pe drum stau prost cu timpul fiindca am intrat la Ghiba :blink: si aici baga carte in tine nu gluma

 

Asfalt uscat

Editat de maradeanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor, eu zic sa-l mai tinem de vorba pe copil, vad ca scrie destul de mult si asa ar fi mai mult ocupat cu calculatorul si ar iesi mai putin cu tricicleta drept in jungla de asfalt, spre binele lui dealtfel.

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va atenti la toti 3 :blink:)=))

Mesaj completat

la intalniri nu prea o sa pot veni fiindca viteza mea maxima e de 70 km/h nu de 270 km/h ca si pentru voi.

 

Asfalt uscat

draga maradeanu, motociclismul nu inseamna 270 km/h si stai linistit ca nimeni nu merge cu 270 km/h. de aia motociclismul se imparte in 2 mari cateegorii MOTOCICLISTI CARE AU MOTOR PT A SE DA MARI CAT MERG EI DE TARE si MOTOCICLISTI care fac din motociclism un mod de viata. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va atenti la toti 3 :blink:)=))

Mesaj completat

 

draga maradeanu, motociclismul nu inseamna 270 km/h si stai linistit ca nimeni nu merge cu 270 km/h. de aia motociclismul se imparte in 2 mari cateegorii MOTOCICLISTI CARE AU MOTOR PT A SE DA MARI CAT MERG EI DE TARE si MOTOCICLISTI care fac din motociclism un mod de viata. :rose:

Degeaba , in primul rand stiu ca nu aveti cu ce face ca vantul sa bata din spatele meu , in al 2-lea rand nu cred ca ati ramane voi la 70 km/h si in al 3-lea rand nu ma duc eu cu 70 km/h prea mult fiindca imi prajesc scuterul ... poate daca rezolv de niste role modificate la variator , dar nici atunci ca daca ma vede vreun Garcea ca merg cu 70 km/h pe "moped" si inca mai pot inseamna ca ceva e stramb , dupa aia daca se pune si se chioreste in legislatie si vede ca eu n-am voie cu mai mult de 45 km/h o incurc rau ... asa ca o sa ma pun sa caut niste scuteristi cu care pot vorbi , ma pot plimba si sa ne putem intelege .

Poate voi nu ati inceput cu scutere , dar un lucru e sigur : Viata de scuterist e NASPA ! Dar tot e mai bine decat in algomeratia din autobus :blink:

 

Sunt multe chestii pe care voi nu le intelegi , fiindca nu ati fost niciodata in postura de scuterist si sa va claxoneze vreo masina sa te dai jos de pe sosea fiindca el a trecut pe pilot automat si nu poate invarti de covrig . Poate intr-o zi cand o sa fiti plictisiti rau de tot o sa va ganditi la ce tampenii am mai spus eu si probabil o sa incercati sa va puneti in postura mea , poate in cel mai bun caz o sa va dati seama de ce tot spune pustiul asta teribilst ... dar pana cand nu o sa fiti codasii soselelor nu mai are rost ca nici eu sa deschid subiectul si sa va critic , dar va rog si pe voi sa nu ma criticati daca eu ocolesc o groapa pe banda mea , voi intrati in depasire si facem un Blitz-Blitz-Bum ... s-ar putea sa fie pustiu in spatele meu fiindca in conserve nu intrati , si voi in cel mai rau caz ricosati intr-un pom sau masina pe care urma sa o depasiti va calca ... si pentru mine s-ar putea sfarsi rau , dar eu de la 45 la ora mai scap decat voi care schimbati 2-3 viteze in jos si va ungeti cilindrii .

Ma duc la somn , maine iar ma trezesc la 6 dimineata . Daca a fost careva dintre voi azi dimineata , il rog sa semnalizeze data viitoare fiindca banda pe care merg eu o strabat in lung si-n lat cat timp oglinzile mele sunt "libere"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PT Korbeen , se vede clar ca v-am suparat

Fii pe pace, nu ma supar asa usor

Adevarul e ca ma distrez copios :rose:

 

Nu are nimeni nimic cu tine, măi, trebuie doar sa te obisnuiesti cu ironiile de pe forum

Fii barbat, ce puii mei

 

P.S. se scrie Korben, cu un singur "e"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba , in primul rand stiu ca nu aveti cu ce face ca vantul sa bata din spatele meu , in al 2-lea rand nu cred ca ati ramane voi la 70 km/h si in al 3-lea rand nu ma duc eu cu 70 km/h prea mult fiindca imi prajesc scuterul ... poate daca rezolv de niste role modificate la variator , dar nici atunci ca daca ma vede vreun Garcea ca merg cu 70 km/h pe "moped" si inca mai pot inseamna ca ceva e stramb , dupa aia daca se pune si se chioreste in legislatie si vede ca eu n-am voie cu mai mult de 45 km/h o incurc rau ... asa ca o sa ma pun sa caut niste scuteristi cu care pot vorbi , ma pot plimba si sa ne putem intelege .

Poate voi nu ati inceput cu scutere , dar un lucru e sigur : Viata de scuterist e NASPA ! Dar tot e mai bine decat in algomeratia din autobus :rose:

 

Sunt multe chestii pe care voi nu le intelegi , fiindca nu ati fost niciodata in postura de scuterist si sa va claxoneze vreo masina sa te dai jos de pe sosea fiindca el a trecut pe pilot automat si nu poate invarti de covrig . Poate intr-o zi cand o sa fiti plictisiti rau de tot o sa va ganditi la ce tampenii am mai spus eu si probabil o sa incercati sa va puneti in postura mea , poate in cel mai bun caz o sa va dati seama de ce tot spune pustiul asta teribilst ... dar pana cand nu o sa fiti codasii soselelor nu mai are rost ca nici eu sa deschid subiectul si sa va critic , dar va rog si pe voi sa nu ma criticati daca eu ocolesc o groapa pe banda mea , voi intrati in depasire si facem un Blitz-Blitz-Bum ... s-ar putea sa fie pustiu in spatele meu fiindca in conserve nu intrati , si voi in cel mai rau caz ricosati intr-un pom sau masina pe care urma sa o depasiti va calca ... si pentru mine s-ar putea sfarsi rau , dar eu de la 45 la ora mai scap decat voi care schimbati 2-3 viteze in jos si va ungeti cilindrii .

Ma duc la somn , maine iar ma trezesc la 6 dimineata . Daca a fost careva dintre voi azi dimineata , il rog sa semnalizeze data viitoare fiindca banda pe care merg eu o strabat in lung si-n lat cat timp oglinzile mele sunt "libere"

eu am mers la scoala de soferi pe scuter,cu asta am inceput,si multi de aici ,deci am fost multi in postura de scuterist,dar nu am inebunit lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...