Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

@makaveli & paul89 sunteti penibili cu rufele in public.

 

ovarom din micalaca e cem mai ieftin

Cum de esti atat de sigur ca e cel mai ieftin?

Furnizorul meu de piese si mi-a spus un pret de 65 lei (corsa D)

Magazinele de piese, in special cele din micalaca au niste adaosuri colosale. (intre 50-700%). Trebuie cumva sa-si scoata chiria. Preturile le-am verificat de mai multe ori pe aceeasi producatori sau firme/marca.

 

Rezolvat! Au avut pe stoc: 140lei. Alta intrebare: caut cherestea de brad ieftina, scandura de max 2 cm grosime, 20 cm latime si 200 cm inaltime. Eventual panouri de 200cm/200 cm sau 180cm/200cm . Cine are vre-un pont sa dea de stire. Astia din piata Obor sunt niste banditi, nu ma trimiteti la ei. Mersi! Necesar pentru un gard de 80m liniari.

La obor parca e in jur de 450 lei/m3 si nu au cu ce sa te tepuiasca. 50 scanduri de 2m/20cm= 1 m3.

Daca vrei un gard drept o sa ai pierdere aprox 1cm pe laterale si 10cm pe inaltime, ai nevoie de minim 4 m3 + tamplar + bait, lac. Asa poti sa treci de peste 1ooo euro.

Incearca varianta cu tabla zincata, cred ca iesi cu mult mai ieftin decat cu lemn ~ 10-20 lei coala de 2m/1m.

Fa un studiu de piata ca sa gasesti cel mai mic pret la depozite in ungaria, pe saguna, praktiker, obi, dedeman, etc. costuri ~ 3oo euro

Alta piata - aceleasi adaousuri colosale.

Mesaj completat

Caz concret: un gard de 60 ml, incepand de la fundatie, soclu, ciment, nisip, cofraje, stalpi, suruburi, platbanda, scanduri, tamplar, bait, lac, cu manopera gratis si materiale fara facturi si din cele mai ieftine surse posibile - pret 1700 euro.

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca nu are tupeu sa imi spuna in fata altfel cum vrei sa ii zic?

In postarea initiala eu nu am gasit nicio referinta la persoana ta

Ba mai mult, Makaveli nu a facut referire la nicio persoana, ci si-a varsat necazul, pe buna dreptate la modul general

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@makaveli & paul89 sunteti penibili cu rufele in public.

 

 

Cum de esti atat de sigur ca e cel mai ieftin?

Furnizorul meu de piese si mi-a spus un pret de 65 lei (corsa D)

Magazinele de piese, in special cele din micalaca au niste adaosuri colosale. (intre 50-700%). Trebuie cumva sa-si scoata chiria. Preturile le-am verificat de mai multe ori pe aceeasi producatori sau firme/marca.

 

 

La obor parca e in jur de 450 lei/m3 si nu au cu ce sa te tepuiasca. 50 scanduri de 2m/20cm= 1 m3.

Daca vrei un gard drept o sa ai pierdere aprox 1cm pe laterale si 10cm pe inaltime, ai nevoie de minim 4 m3 + tamplar + bait, lac. Asa poti sa treci de peste 1ooo euro.

Incearca varianta cu tabla zincata, cred ca iesi cu mult mai ieftin decat cu lemn ~ 10-20 lei coala de 2m/1m.

Fa un studiu de piata ca sa gasesti cel mai mic pret la depozite in ungaria, pe saguna, praktiker, obi, dedeman, etc. costuri ~ 3oo euro

Alta piata - aceleasi adaousuri colosale.

Mesaj completat

Caz concret: un gard de 60 ml, incepand de la fundatie, soclu, ciment, nisip, cofraje, stalpi, suruburi, platbanda, scanduri, tamplar, bait, lac, cu manopera gratis si materiale fara facturi si din cele mai ieftine surse posibile - pret 1700 euro.

Mersi de informatie. Mai astept niste oferte la cel de lemn sa vad. daca nu razbat cred ca trec pe cel de tabla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@makaveli & paul89 sunteti penibili cu rufele in public.

 

 

Cum de esti atat de sigur ca e cel mai ieftin?

Furnizorul meu de piese si mi-a spus un pret de 65 lei (corsa D)

Magazinele de piese, in special cele din micalaca au niste adaosuri colosale. (intre 50-700%). Trebuie cumva sa-si scoata chiria. Preturile le-am verificat de mai multe ori pe aceeasi producatori sau firme/marca.

pai spunene si noua de el...cu siguranta o sa avem nevoie, si mai ieftin nimanui nu-i strica :)

 

pana acuma la ovarom am gasit ce am avut nevoie la cel mai bun pret, si am fost si eu la o gramada sa intreb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai spunene si noua de el...cu siguranta o sa avem nevoie, si mai ieftin nimanui nu-i strica :)

 

pana acuma la ovarom am gasit ce am avut nevoie la cel mai bun pret, si am fost si eu la o gramada sa intreb

 

Umblati voi dupa ieftinituri acuma si la toamna va plangeti de calitate...:baldy:)

Si Verbi a inceput cu pivoti de Dacie turcesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umblati voi dupa ieftinituri acuma si la toamna va plangeti de calitate...:D)

Si Verbi a inceput cu pivoti de Dacie turcesti.

te inseli...ma refeream la piese de firma mai ieftine, sper ca si el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umblati voi dupa ieftinituri acuma si la toamna va plangeti de calitate...:))

Si Verbi a inceput cu pivoti de Dacie turcesti.

 

Preturile le-am verificat de mai multe ori pe aceeasi producatori sau firme/marca.

 

@cucun ai pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare

vreau sa comand cate ceva maruntisuri (total vreo 50€) din catalogul louis si nu as vrea sa platesc inca 20 transport

stiti pe cineva care aduce si poate nu are adaos...

da sunama pe numaru asta 0751604647 si iti explic cum sa comanzi fara adaos si transport gratis la domiciliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare

vreau sa comand cate ceva maruntisuri (total vreo 50€) din catalogul louis si nu as vrea sa platesc inca 20 transport

stiti pe cineva care aduce si poate nu are adaos...

da sunama pe numaru asta 0751604647 si iti explic cum sa comanzi fara adaos si transport gratis la domiciliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare

vreau sa comand cate ceva maruntisuri (total vreo 50€) din catalogul louis si nu as vrea sa platesc inca 20 transport

stiti pe cineva care aduce si poate nu are adaos...

da sunama pe numaru asta 0751604647 si iti dau detalii mai multe despre cum sa comanzi fara adaos la pret de catalog si fara taxe transport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...