Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

am gasit ulei Motul 300v (10w 40 si 15w 50) la bidon de 4L cu 210 lei. Mai e cineva interesat? Luni dau comanda

 

uleiul e foarte bun, e folosit de Ariciu si de multi altii in competitii. In regim stradal cred ca poti face si de 2 ori nr-ul de km care ti-i da cartea, nu bag mana in foc dar stiu ca dupa 3.500km (cartea spune 3.000) l-am schimbat si inca mai avea putin din culoarea verde cu toate ca i-am bagam 2 zile de circuit (pt mine zi de circuit inseamna 100+ km) si niste padure.

Il recomand cu caldura si e probabil la cel mai mic pret gasit pana acum. Sub 237 lei bidonul de 4l n-am gasit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uleiul ala este gandit pentru competitii, este foarte bun, poate cel mai bun dar se schimba muuuuuult mai des decat un ulei "normal"

asa ca grija !

Editat de CNC4YOU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca este cineva curios, la Lidl - Vlaicu :Husa moto=50 ron ; Rucsac rezorvor magnetic=129 ron ; Manusi moto Goretex (cred, nu piele )=80 ron; Ceva brauri elastice pe la 50 ron

Mersi Papa...tragem o fuga:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit ulei Motul 300v (10w 40 si 15w 50) la bidon de 4L cu 210 lei. Mai e cineva interesat? Luni dau comanda

...

"ultima oferta", Maine dau comanda. Daca e cineva interesat, putem imparti (daca vreti doar 1 litru etc.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te contrazic: singurul ulei care a rezistat fara sa-mi consume dupa ce am parcurs peste 3.000 km :)

 

unde am scris eu ca il consuma????

in primul rand uleiul are niste proprietati specifice care se pierd in functie de o serie de factori.........

ar fi mai multe de povestit despre uleiuri dar vad ca pe tine cel putin te intereseaza daca-l consuma sau nu...poate nici daca bagi de la petrom cu 3 ron/l nu il consuma!

tre sa incerci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde am scris eu ca il consuma????

in primul rand uleiul are niste proprietati specifice care se pierd in functie de o serie de factori.........

ar fi mai multe de povestit despre uleiuri dar vad ca pe tine cel putin te intereseaza daca-l consuma sau nu...poate nici daca bagi de la petrom cu 3 ron/l nu il consuma!

tre sa incerci!

acum nu stiu ce sa-ti spun, dar cu restul simteam diferenta la schimbatul vitezelor inainte si dupa schimbatul vitezelor... pe asta l-am bagat, l-am forjat de l-au luat dracii, am schimbat uleiul si s-a simtit la fel.

Inteleg ce vrei sa spui, stiu ca majoritatea produselor de competitie sunt gandite pentru perfomanta inaintea fiabilitatii.

Pentru mine momentan ramane cel mai tare ulei de pe piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inmatriculat cineva recent motocicleta? Ce testele pacii fac cei de la RAR acum ca au stand omologat? Am mici dileme cand vine vorba de verificarea sistemului de franare: se urca nenea de la RAR pe motor si penduleaza prin sectie precum face cu o masina? Din cate stiu cand mergi cu masina esti invitat sa parasesti sala unde se fac testele si invitat sa iei loc in sala de asteptare...

Asta inseamna ca un GICA fara experienta ia motorul si face teste fara ca eu macar sa asist daca da cu el de pamant sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inmatriculat cineva recent motocicleta? Ce testele pacii fac cei de la RAR acum ca au stand omologat? Am mici dileme cand vine vorba de verificarea sistemului de franare: se urca nenea de la RAR pe motor si penduleaza prin sectie precum face cu o masina? Din cate stiu cand mergi cu masina esti invitat sa parasesti sala unde se fac testele si invitat sa iei loc in sala de asteptare...

Asta inseamna ca un GICA fara experienta ia motorul si face teste fara ca eu macar sa asist daca da cu el de pamant sau nu?

 

...te lasa sa stai acolo... se uita la frane,becuri(faza scurta,lunga ,semnalizare,stop),cauciucuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...