Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Cea mai tare iluzie pe care o veți vedea vreodată! Uitați-vă la punctul roÂşu timp de

10 secunde (nu va miÂşcați privirea de pe el), după care mutați-vă privirea pe perete

Âşi clipiți repede timp de 5 secunde.

Incredibil

............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Ce-mi doresc eu mie...!

 

Dacă nu am mai căsca gura fascinați la neamprostie și frivolitate, la maneliști și pitzipoance, la parveniți și semidocți care se cred genii,

 

Dacă am munci mai mult,

 

Dacă nu am mai vrea să moară capra vecinului,

 

Dacă i-am ironiza și noi pe străinii care ne fac hoți și cerșetori, și nu ne-am mai văita că suntem victime,

 

Dacă nu ne-am mai grăbi în permanență către nimic,

 

Dacă n-am mai claxona la stop,

 

Dacă le-am zâmbi funcționarilor care ne sfidează,

 

Dacă nu ne-am mai speria copiii că îi vor lua țiganii dacă nu sunt cuminți,

 

Dacă nu ne-am mai cumpăra mașini mai mari decât garsonierele în care stăm,

 

Dacă am citi mai mult,

 

Dacă nu ne-am mai vorbi de rău țara ori de câte ori ne întâlnim cu vreun străin,

 

Dacă ne-am lăuda mai mult cu Brâncuși decât cu Dracula,

 

Dacă am înțelege că avem politicienii pe care-i merităm și că nu-i putem schimba fără să ne schimbăm,

 

Dacă n-am mai spera la mai bine fără să devenim mai buni,

 

Dacă n-am mai da și lua șpagă,

 

Dacă nu ne-am mai lăsa spălați pe creier de lideri de opinie, ticăloși sau imbecili, care ne repetă obsesiv că am ajuns pe fundul prăpastiei,

 

Dacă am oferi înainte de a cere ceva,

 

Dacă ne-am întreba mai des cu ce am greșit înainte de a da vina pe alții,

 

Dacă nu ne-am mai minți că suntem buricul pământului,

 

Dacă nu i-am mai desconsidera pe străini pentru că învață la liceu ce am învățat noi în clasa a șasea,

 

Dacă am privi mai mult în sus când mergem pe stradă,

 

Dacă nu ne-am mai fura singuri căciula,

 

Dacă nu am mai povesti la întoarcerea din vacanță doar despre ce am mâncat și am băut,

 

Dacă n-am mai ieși la aer curat doar ca să ne înecăm cu fumul de la grătare,

 

Dacă nu ne-am mai duce la biserică doar de Paște, în drumul către discotecă,

 

Am putea simți că în fiecare zi e ziua noastră.

post-23049-0-96153600-1322759936_thumb.jpg

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un concurs de fotografie pentru amatori, merita sa vezi drumul pana la destinatie nu doar sa accelerezi la maxim. Eu concurez cu numarul 12, daca va place votati-ma :ok:

 

 

/index.php?/topic/671312-viata-merita-traita-traieste-drumul/page__st__30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, campionule!

 

ariciu-supermoto.gif

 

Arădeanul Sorin Trăistaru a devenit campion naţional la Supermoto

A crezut în fărâmă de şansă până la capăt. Iar Zeiţa Fortuna i-a surâs când puţini se mai aşteptau. Înaintea ultimei etape a Campionatului Naţional de motociclism viteză era la mare distanţă de campionul naţional din 2010, arădeanul Eduard Haikovski, marele favorit al clasei Supermoto. Într-o fracţiune de secundă, situaţia s-a răsturnat. Haikovski a fost descalificat, terminând sezonul pe a treia treaptă a podiumului de premiere, iar „eroul” din povestea noastră, Sorin Trăistaru, s-a trezit campion al României. Un vis frumos, un vis împlinit.

 

„Recunosc, am avut noroc. Doar descalificarea lui Eduard Haikovski m-a ajutat să recuperez cele 5 puncte, care ne separau înaintea ultimei etape, şi să obţin un titlu, totuşi, nespera” – a recunoscut, cu fair-play, cel cunoscut sub apelativul „Ariciu”. Acesta a recunoscut că un avantaj l-a constituit şi faptul că majoritatea etapelor de CN, clasa Supermoto au avut loc pe circuitul VIK Power Arad.

 

Zilele trecute, Sorin Trăistaru a fost premiat în două rânduri: la Neptun, într-o fastuoasă festivitate organizată de FR Motociclism, dar şi la Arad, în cadrul Galei Sportului Arădean 2011.

 

 

 

 

Sursa: http://www.aradon.ro

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, campionule!

 

ariciu-supermoto.gif

 

Arădeanul Sorin Trăistaru a devenit campion național la Supermoto

A crezut în fărâmă de Âşansă până la capăt. Iar Zeița Fortuna i-a surâs când puțini se mai aÂşteptau. Înaintea ultimei etape a Campionatului Național de motociclism viteză era la mare distanță de campionul național din 2010, arădeanul Eduard Haikovski, marele favorit al clasei Supermoto. Într-o fracțiune de secundă, situația s-a răsturnat. Haikovski a fost descalificat, terminând sezonul pe a treia treaptă a podiumului de premiere, iar „eroul” din povestea noastră, Sorin Trăistaru, s-a trezit campion al României. Un vis frumos, un vis împlinit.

 

„Recunosc, am avut noroc. Doar descalificarea lui Eduard Haikovski m-a ajutat să recuperez cele 5 puncte, care ne separau înaintea ultimei etape, Âşi să obțin un titlu, totuÂşi, nespera” – a recunoscut, cu fair-play, cel cunoscut sub apelativul „Ariciu”. Acesta a recunoscut că un avantaj l-a constituit Âşi faptul că majoritatea etapelor de CN, clasa Supermoto au avut loc pe circuitul VIK Power Arad.

 

Zilele trecute, Sorin Trăistaru a fost premiat în două rânduri: la Neptun, într-o fastuoasă festivitate organizată de FR Motociclism, dar Âşi la Arad, în cadrul Galei Sportului Arădean 2011.

 

 

 

 

Sursa: http://www.aradon.ro

 

Bravo Sorin ! Esti tare pe doua roti, dar si pe una. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari!!!

Felicitari, campionule!

 

ariciu-supermoto.gif

 

Arădeanul Sorin Trăistaru a devenit campion național la Supermoto

A crezut în fărâmă de Âşansă până la capăt. Iar Zeița Fortuna i-a surâs când puțini se mai aÂşteptau. Înaintea ultimei etape a Campionatului Național de motociclism viteză era la mare distanță de campionul național din 2010, arădeanul Eduard Haikovski, marele favorit al clasei Supermoto. Într-o fracțiune de secundă, situația s-a răsturnat. Haikovski a fost descalificat, terminând sezonul pe a treia treaptă a podiumului de premiere, iar „eroul” din povestea noastră, Sorin Trăistaru, s-a trezit campion al României. Un vis frumos, un vis împlinit.

 

„Recunosc, am avut noroc. Doar descalificarea lui Eduard Haikovski m-a ajutat să recuperez cele 5 puncte, care ne separau înaintea ultimei etape, Âşi să obțin un titlu, totuÂşi, nespera” – a recunoscut, cu fair-play, cel cunoscut sub apelativul „Ariciu”. Acesta a recunoscut că un avantaj l-a constituit Âşi faptul că majoritatea etapelor de CN, clasa Supermoto au avut loc pe circuitul VIK Power Arad.

 

Zilele trecute, Sorin Trăistaru a fost premiat în două rânduri: la Neptun, într-o fastuoasă festivitate organizată de FR Motociclism, dar Âşi la Arad, în cadrul Galei Sportului Arădean 2011.

 

 

 

 

Sursa: http://www.aradon.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, care aveti o afumatoare in ,,priza". Maine am de pus si eu vre-o 22 rude de carnati. Contra cost evident. Nu am chef sa construiesc instalatia si sa fiu cu ochii pe ea. Urgent raspuns! sau tf. Numerele le stiti (cei care ma cunosc) La straini daca dau rudele poate raman fara ele. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, care aveti o afumatoare in ,,priza". Maine am de pus si eu vre-o 22 rude de carnati. Contra cost evident. Nu am chef sa construiesc instalatia si sa fiu cu ochii pe ea. Urgent raspuns! sau tf. Numerele le stiti (cei care ma cunosc) La straini daca dau rudele poate raman fara ele. :cheers:

 

In afara de astia ce ai mai adus din Franta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori Fericite la toti motorizatii si Un An Nou plin de impliniri si realizari si cat mai multi km parcursi! Ha ha anul trecut pe vremea asta plimbam motoru' :moto: anul asta plimb carjele :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de astia ce ai mai adus din Franta ?

Secret bre. Am rezolvat cu afumatoarea. Mersi (stie el cui) de ajutor! Sarbatori fericite la toata lumea! Revelionu pe unde il faceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...