Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

pai nu ma prea pricep la motoare.. adica nu ma pricep deloc ! si ... astept sa imi iau carnetu..peste vo luna (sa dea domnu) am 18 ani .. mai otzar si fac 19.(is din arad..). nea` Givule ... acu e bine? :cheers:

 

 

...pai vezi ca se poate!! asa parca mai merge,...ia reformuleaza intrebarea pe care o ai ca poate te aude cineva care te poate ajuta!!!...nu se stie niciodata de unde sare iepurele!!

...si nu-mi zi nea givule ca ma simt prea batrin!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok ok . :laugh: pai vreau sa stiu daca se merita sa cumpar un motor suzuki gsx 600 fara acte. daca pot sa ii fac acte. arata super bine numai ca nu are furca. si daca se merita sa cumpar asa motor mare .. poate is prea mic pt el. sau ce motor ash putea sa cumpar, unu mai pe masura mea. (da nici prea scump ca ma dau la biciclete atunci) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ok . :laugh: pai vreau sa stiu daca se merita sa cumpar un motor suzuki gsx 600 fara acte. daca pot sa ii fac acte. arata super bine numai ca nu are furca. si daca se merita sa cumpar asa motor mare .. poate is prea mic pt el. sau ce motor ash putea sa cumpar, unu mai pe masura mea. (da nici prea scump ca ma dau la biciclete atunci) :cheers:

...daca nu are acte deloc e o problema mare pt ca poate fii furat si atunci ai pus-o ramai si fara motor si cu probleme mari....daca are acte de germa e oarecum mai simplu,platesti vama 1200 euro si treaba-i gata ,furca si telescoape se mai gasesc pe undeva pretul total fiind bun!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ok . :laugh: pai vreau sa stiu daca se merita sa cumpar un motor suzuki gsx 600 fara acte. daca pot sa ii fac acte. arata super bine numai ca nu are furca. si daca se merita sa cumpar asa motor mare .. poate is prea mic pt el. sau ce motor ash putea sa cumpar, unu mai pe masura mea. (da nici prea scump ca ma dau la biciclete atunci) :laugh:

:cheers: uite un gsx frumos(va place?)

post-9068-1143203765_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: uite un gsx frumos(va place?)

...ne place!...fa-l si tu pe al tau asa!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ok . :lol: pai vreau sa stiu daca se merita sa cumpar un motor suzuki gsx 600 fara acte. daca pot sa ii fac acte. arata super bine numai ca nu are furca. si daca se merita sa cumpar asa motor mare .. poate is prea mic pt el. sau ce motor ash putea sa cumpar, unu mai pe masura mea. (da nici prea scump ca ma dau la biciclete atunci) :cheers:

 

#Hoh_: La cine ai vazut GSX600F-ul? Ne stim noi am fo la aceasi generala :laugh:

 

NU SE MERITA SA ITI CUMPERI MOTOCICLETA FARA NICI UN ACT! Daca nu ma crezi, mai bine ne intalnim si vb la un suc :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#Hoh_: La cine ai vazut GSX600F-ul? Ne stim noi am fo la aceasi generala :laugh:

 

NU SE MERITA SA ITI CUMPERI MOTOCICLETA FARA NICI UN ACT! Daca nu ma crezi, mai bine ne intalnim si vb la un suc :cheers:

hmm.. zi si mie care esti ca... n`am nici cea mai mica idee. la un prieten l-am vazut. da cred ca lo dat deja..

PS: CARE IMI ZICE SI MIE CE MOTOR AS PUTEA SA IMI IAU ?! (da nu prea scump :lol: ca is banii mei .. tata nu-mi da :laugh: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm.. zi si mie care esti ca... n`am nici cea mai mica idee. la un prieten l-am vazut. da cred ca lo dat deja..

PS: CARE IMI ZICE SI MIE CE MOTOR AS PUTEA SA IMI IAU ?! (da nu prea scump :moto: ca is banii mei .. tata nu-mi da :moto: )

...pina in citi bani sa fie?...vino si tu miercurea la papa joe sa ne cunoastem si sa ne vorbim si sa fim mai multi nu ca si pina acum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pina in citi bani sa fie?...vino si tu miercurea la papa joe sa ne cunoastem si sa ne vorbim si sa fim mai multi nu ca si pina acum....

Nu stiu sigur. vo ...500-700. Depinde cum imi mai ies si mie combinatiile.. deocamdata am 800. da o sa ii stric pana gasesc motor :moto: .. :?pai ... poate o sa vin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sigur. vo ...500-700. Depinde cum imi mai ies si mie combinatiile.. deocamdata am 800. da o sa ii stric pana gasesc motor :moto: .. :?pai ... poate o sa vin..

...la banii aia daca gasesti un scuter sa zici mersi!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e!un scuter bunicel ii la 800-1000 de euro.Mai bine mai asteapta si strangetzi bani satzi iei un motor adevarat(nu un scuterash).Eu asa fac,anul asta as fi avut la vreo 2000 de euro,dar nu gaseam nimic la pretul asta!Asa ca saptamana asta imi iau un harb de dacie la 900 de euro,mai bag in ea vreo 300-400 shi ii buna pana la anu cand imi iau motor.Atunci o sa dau pe el 5000-6000 euro,merita sa astept.Sper sa am totushi rabdare pan la capat,ca mor cand vad motoare pe strada!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: da nu pot sa imi strang banii !!! :moto: pfff.... poate o sa imi iau si eu peste vo 3-4 luni :moto: macar mai invatz sa merg pana atunci (daca o sa am pe ce.. sau ma duc cu bitigla.. nici din aia nu mai am sa fie buna..)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"CARE IMI ZICE SI MIE CE MOTOR AS PUTEA SA IMI IAU ?! "

 

Hoh, io iti recomand cu caldura, pt inceput... un ETZ 250!

Nu stiu de ce la tinerii din ziua de azi le e rusine de motoare 2t!

Pe bune, e un motor care permite sa faci multe cu el, iarta foarte multe greseli, osor de manevrat, poti mere linistiti cu 90 -100, poti urca pana sus la Siria la cetate - e ieftin (io tocmai l-am dati cu 600 iepuroi), piese ieftine (1200 pistonu cu segmenti :moto: ) - e motor fiabil daca nu iti bati joc de el... Io il consider pe departe cel mai potrivit motr pt un incepator care se plange ca nu are bani destui!!!

 

E adevarat ca nu e pt mers pe o roata si pt fitze, da e MOTOCICLETA, te duce din punctul A in punctul B fara probleme. Rezista bine la gropi luate in plin, asta ti-o zic din proprie experienta.

Io am avut ETZ-ul timp de 6 ani. In primii 5 nu a vazut decat benzina+ulei + 2 seturi de cauciucuri + un ceas de bord pe care l-am spart la o cazatura + 1 cric lateral rupt de un prost de coleg la facultate + bujii schimbate o data pe an + baterie noua + tapiterie sa schimbata + de vre-o trei ori schimbata platina (70.000 lei o platina :moto: ). E mult? Pt 5 ani? Io zic ca mai ieftin NU SE POATE!

 

Partea proasta e ca tii greu pasul cu cei care au motoare d e viteza, sau chiar motoare Touring (F650 etc).

Partea buna e ca te obisnuiesti cu el, capeti experienta, indemanare, te obisnuiesti cu traficul si cu ceea ce inseamna sa fii pe doua roti intre conserve si conservari, ai frane beton (frana disc pe fata), capeti siguranta.

Peste un an -doi nu te opreste nimeni sa iti iei un motor puternic daca iti permiti. Partea foarte faina e ca la ETZ-uri preturile NU SCAD!!! De cativa ani incoace, preturile la 20 se invart intre 600 si 800 de iepuroi, deci nu pierzi la revanzare. Pe al meu am dat 800 de marci!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GIV,tziam vazut motorul sambata in fatza la Hazard,mai era si o Yamaha FZ6 acolo.Super faine motoarele!Pe al tau tot l-am mai vazut in Vlaicu in fatza la Pantera. :moto:

Pacat ca nu am si eu motor...abia la anul...nu cred ca mai rezist pan atunci! :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GIV,tziam vazut motorul sambata in fatza la Hazard,mai era si o Yamaha FZ6 acolo.Super faine motoarele!Pe al tau tot l-am mai vazut in Vlaicu in fatza la Pantera. :moto:

Pacat ca nu am si eu motor...abia la anul...nu cred ca mai rezist pan atunci! :moto: :moto:

 

 

...stiu,si eu l-am vazut simbata toata ziua... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa va cunosc,spuneti-mi si mie unde va adunati totusi si in ce zile si ora.

eu as putea sa vin in week-end si uneori si in timpul saptaminii

despre mine ce sa va zic,am 33 ani,sunt din Felnac (16 km de AR) ,numele meu este

RAUL BEGOV , am o Kawa de 600 albastra . As pune poze pe forum,dar credeti-ma ca

habar nu am cum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa va cunosc,spuneti-mi si mie unde va adunati totusi si in ce zile si ora.

eu as putea sa vin in week-end si uneori si in timpul saptaminii

despre mine ce sa va zic,am 33 ani,sunt din Felnac (16 km de AR) ,numele meu este

RAUL BEGOV , am o Kawa de 600 albastra . As pune poze pe forum,dar credeti-ma ca

habar nu am cum!

 

 

...ceea ce vrei tu as vrea si eu!!...inca nici noi nu avem un loc xclar de intilnire!!...tu urmareste topicurile si ai sa stii cind gasim un loc de intilnire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca s-a asternut linistea in Arad?!Daca era vremea buna intelegeam,da asa... :goodposting:

Sau poate tocmai vremea rea a demoralizat motociclistii? :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca s-a asternut linistea in Arad?!Daca era vremea buna intelegeam,da asa... :goodposting:

Sau poate tocmai vremea rea a demoralizat motociclistii? :angryfire:

...asta sa o crezi tu!!...liniste?,,unde?...stai ca nu merge netu asa cum ar trebui ca altfel ar fi plin aici!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...