Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

...am stat 4 ore cu motorul cu pana pe spate pe marginea drumului cu toate semnalizarile aferente (triunghi..etc) intre constanta si bucuresti,la vreo 60km de constanta si nu a oprit nimeni nici macar sa-mi ceara tigari daca nu sa ma intrebe de sanatate!!..au trecut "motociclisti" in ambele sensuri,nr de bucuresti la greu dar si de ct si din alte zone apropiate...degeaba,nu a oprit nimeni!...in final cind s-a intunecat si ma pregateam sa inoptez pe marginea drumului,fara sa fac macar un semn(eram culcat in iarba),a venit un motociclist din belgia care era plecat in turul lumii,sa ma ajute!!...acel OM m-a ajutat,mi-a facut pana de 6 ori pina am reusit sa schimb guma!!..a stat cu mine citeva zile pina cind am gasit alta guma,m-a rezolvat fara sa vrea nici macar un suc,din rezerva lui personala,rezerva care era calculata pt inconjurul lumii!!...tot respectul meu pt acel om,Pascal Larbuisson,sa-i dea D-zeu numai trasee adevarate si sanatate sa se bucure de ele!.. :wave:

am avut pana si eu intre siria si arad si au trecut vreo 6 moto toti s-au oprit nimeni nu avea chei noroc intr-un sprei de pana care m-a ajutat ceva si evident toti erau straini :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai da mah,ca noi romanii nu ne ajutam intre noi...m-as (cuvant urat) in ea treaba...iti dai seama,un om efectiv necunoscut si de departe...s-a oprit sa a constientizat ce inseamna sa ramai in pana cand ti mai mare dragu...tot respectul pt Pascal Larbuisson... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare! Am avut o vizita placuta duminica noaptea, a trecut pe la noi varutul meu de la sb cu motorasul lui,cica a fost la un chef,la o intrunire de motoare in Germania.Mie imi plac mai mult cele de viteza,dar si al lui e fain. Nu stiu daca vi l-am aratat,daca da,scuze ca ma repet. :cheers: Asta e:

 

--- Mesaj completat în 27 Jul 2007 14:30 -------------
Salutare! Iacata faza: Ieri noapte am visat ca v-am intalnit pe strada, iar ieri am fost la plimbarica cu viteazul meu cel mic si, pe terasa la Libelula, cred, l-am vazut pe Akkimo si inca cineva-nu am reusit sa observ cealalta persoana,dar avea motor negru-bineinteles, insotiti de fete. :cheers: :)

post-19442-1185267001_thumb.jpg

post-19442-1185267162_thumb.jpg

Editat de adeline
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Numai ca nu e prea uscat din pacate. Adic ce vb eu? Pe 4 roti cam tot aia e. Examenu pt A abia peste 10 zile il dau. Sa-mi tineti pumnii ca drept disper daca il pic. Is satul de conserva ca de dracu. Vreau pe MOTOOOOOOR....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai ca nu e prea uscat din pacate. Adic ce vb eu? Pe 4 roti cam tot aia e. Examenu pt A abia peste 10 zile il dau. Sa-mi tineti pumnii ca drept disper daca il pic. Is satul de conserva ca de dracu. Vreau pe MOTOOOOOOR....

bafta si sa ne vedem pe sosele uscate

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar totusi ce or realizat la el: :lol:

...i-au dat jos motorul!!..... :) ..si toba!!.. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...i-au dat jos motorul!!..... :lol: ..si toba!!.. :)

 

 

Si dupa aia...i-au "scos" si sufletul... :moto: :moto: :nono:

 

Oricum, imi permit un mic comentariu: motocicleta este intr-un muzeu ??? Am inteles bine ???

Ia uitati -va mai atenti la ea . Intr-un muzeu se presupune ca orice exponat este restaurat, curatat , sters , lustruit ,etc, uitati-va atenti la "gradul de descompunere" din toate punctele de vedere ale acestui exponat. Pacat... . Suntem de TOATA JENA.

VAI DE NOI !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva in Arad care aduce motociclete din strainatate?

...eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si dupa aia...i-au "scos" si sufletul... :lol: :) :moto:

 

Oricum, imi permit un mic comentariu: motocicleta este intr-un muzeu ??? Am inteles bine ???

Ia uitati -va mai atenti la ea . Intr-un muzeu se presupune ca orice exponat este restaurat, curatat , sters , lustruit ,etc, uitati-va atenti la "gradul de descompunere" din toate punctele de vedere ale acestui exponat. Pacat... . Suntem de TOATA JENA.

VAI DE NOI !!!

e intr un muzeu din sighet, si ideea e cu totul alta

poza asta e tot din acel muzeu

post-12038-1187161035_thumb.jpg

Editat de calinbac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Priviti ce au facut SUPORTERII echipei dinamo intr-o benzinarie aici in Arad .la intoarcerea de la Roma... un autocar plin cu ''indivizi PRAF'' au devastat tot,furaciuni,pusi pe bataie cu oricine... dotati cu un IQ extrem de mic. sa ii tupaie jandarmii pana la oase...la curu gol :cheers:

funny a fost si cum au scris numele echipei rivale

 

data e gresita...sa resetat aparatul la scoatrea bateriilor... :o :D

post-15300-1187361543_thumb.jpgpost-15300-1187361554_thumb.jpgpost-15300-1187361564_thumb.jpgpost-15300-1187361573_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa avem grija....

Sursa EVZ:

O armata de politisti, la vanatoare de vitezomani

21 August 2007

Raluca Dan

 

Pana la sfarsitul acestei luni, cele mai periculoase drumuri din tara vor fi impanzite de sute de agenti, dotati cu radare.

 

Zeci de politisti imbracati in civil si dotati cu radare vor impanzi, incepand de astazi si pana la sfarsitul acestei luni, principalele drumuri din tara.

 

Ei vor fi ajutati de alte cateva zeci de echipaje ale Politiei Rutiere si Rurale, in incercarea de a-i opri pe soferii obisnuiti sa calce peste limita pedala de acceleratie.

 

„Este cea mai ampla actiune a Politiei Rutiere organizata pana acum. Vom folosi la capacitate maxima toate aparatele radar din dotare, iar la oprirea si sanctionarea vitezomanilor vom fi ajutati si de colegii nostri de la posturile de politie traversate de cele mai periculoase drumuri din punctul de vedere al vitezei excesive. Este vorba atat despre acele tronsoane de drum pe care, in ultima perioada, vitezomanii au produs accidente grave, cat si de zonele in care soferii sunt tentati sa calce peste limita pedala de acceleratie”, au precizat, ieri, reprezentantii Directiei Politiei Rutiere.

 

Filtre si capcane pentru soferi

 

Astfel, in toate zonele periculoase din tara, dar si pe artere importante din Capitala, politistii vor astepta ca vitezomanii sa le cada in plasa.

 

„Spre exemplu, la kilometrul 20 al DN 1 se va instala un politist in civil, intr-o masina neinscriptionata, dotata cu radar. El va comunica prin statie echipajelor de politie aflate la kilometrul 70 toate masinile care circula cu o viteza mai mare decat cea legala. Acolo, vitezomanii vor fi opriti si sanctionati”, au explicat politistii.

 

Pe langa sanctiuni, soferii vor primi si un pliant prin care oamenii legii isi promoveaza actiunea. „Este un fel de proces-verbal prin care li se atrage atentia ca viteza excesiva este prin-cipala cauza a producerii de accidente rutiere grave. Li se reamintesc sanctiunile pe care le pot primi pentru exces de viteza, dar si limitele maxime de viteza: 50 km/ora in localitati, 130 km/ora pe autostrazi, 100 km/ora pe drumurile expres sau pe cele nationale europene”, sustin reprezentantii DPR.

 

Potrivit acestora, zone de risc in privinta accidentelor cauzate de viteza excesiva exista pe toate drumurile nationale. Soselele cele mai periculoase sunt considerate insa DN 1 (E 60) Bucuresti - Brasov - Oradea (unde in primele sapte luni ale acestui an s-au produs 234 de accidente grave, soldate cu 57 de morti si 96 de raniti grav); DN 2 (E 85) Bucuresti - Urziceni - Buzau - Focsani - Suceava (190 de accidente, 45 de morti, 51 de raniti grav); DN 6 (E 70) Bucuresti - Alexandria - Timisoara (182 de accidente, 43 de morti, 52 de raniti grav); DN 7 (E 81) Bucuresti - Pitesti - Sibiu - Arad (191 de accidente, 45 de morti, 93 de raniti grav).

 

Acestea ar putea fi urmate in top de DN 2A (E 60) Bucuresti - Urziceni - Slobozia - Harsova, DN 13 Sighisoara - Targu-Mures - Cluj, DN 25 (E 581) Galati - Tecuci - Tisita sau DN 39 (E 87) Constanta - Mangalia, dar si de autostrazi (Bucuresti - Pitesti si Bucuresti - Cernavoda).

 

Actiuni

 

„Viteza ucide!” - sloganul lunii august

 

Aceasta actiune a politiei nu este singulara. „Vom avea actiuni tematice in fiecare luna si am stabilit si un calendar”, au explicat politistii. Asadar, actiunile vor viza:

 

> in august - vitezomanii

 

> in septembrie - pietonii si motociclistii

 

> in octombrie - consumul de alcool la volan si viteza excesiva

 

> in noiembrie - transportul de persoane si marfuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sa avem grija....

Sursa EVZ:

O armata de politisti, la vanatoare de vitezomani

21 August 2007

Raluca Dan

 

 

 

Aceasta actiune a politiei nu este singulara. „Vom avea actiuni tematice in fiecare luna si am stabilit si un calendar”, au explicat politistii. Asadar, actiunile vor viza:

 

> in august - vitezomanii

 

> in septembrie - pietonii si motociclistii

 

> in octombrie - consumul de alcool la volan si viteza excesiva

 

> in noiembrie - transportul de persoane si marfuri.

 

 

se apropie septembrie... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...