Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci Poolitia Roomana ne invata pe site-ul lor oficial ca in caz stam intr-o coloana intr-o conserva si vedem un motociclist care ne depaseste sa deschidem portiera brusc:D...in asa fel ne facem cu usa nou vopsita pe conserva:D:D:D....Asa facem:D:D:D...numa nu stiu cum sa fac...ca pe usa din spate amo zgarietura...sa o deschid pe aia?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu nevoie de instalatie xenon pt mobra. Am doua becuri H4, si vreau BiXenon (si pe scurta si pe lunga). Aveti multi dintre voi xenoane instalate. Spuneti-mi de unde imi pot cumpara ceva de calitate la pret ok. Va rog raspundeti doar cei care stiti ceva sigur 100% nu destepti care se baga in seama degeaba si ma trimit intr-un loc sau altul pe degeaba.

 

Multumesc,

 

PS. Dau o bere:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu nevoie de instalatie xenon pt mobra. Am doua becuri H4, si vreau BiXenon (si pe scurta si pe lunga). Aveti multi dintre voi xenoane instalate. Spuneti-mi de unde imi pot cumpara ceva de calitate la pret ok. Va rog raspundeti doar cei care stiti ceva sigur 100% nu destepti care se baga in seama degeaba si ma trimit intr-un loc sau altul pe degeaba.

 

Multumesc,

 

PS. Dau o bere:D

 

 

 

 

Salutare,...

 

Incearca la Cristi Rock-eru

Este electrician si electronist de meserie si e un om de incredere.

Bafta.

Ciao, ciao.

Editat de Gaby K77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.aradon.ro/ziua-via-carmina-p/989135 Pentru cine are copii si nu numai! Se poate face si la mine un mic acolo, cine vrea.

 

George este tipul de om pe care ți-ar plăcea să-l urăÂşti: e întotdeauna bine dispus Âşi are întotdeauna ceva pozitiv de spus.

 

Dacă cineva îl întreabă cum ii merge, el răspunde:

 

"Dacă ar fi mai bine de atât, ar fi nevoie de doi oameni pentru atâta bine!"

 

E un optimist! Dacă un coleg are o zi rea, George reuÂşeÂşte întotdeauna să-l facă să vadă partea pozitivă a situației.

 

Am devenit curios Âşi într-o zi l-am intrebat:

 

"Nu înțeleg, nu este cu putință să fii optimist în toate zilele, tu cum reuÂşeÂşti?"

 

George îmi răspunse:

 

"În fiecare zi când mă trezesc, Âştiu că am două posibilități: Pot să aleg să fiu bine dispus sau pot să aleg să fiu rău dispus. ÂŞi aleg să fiu bine dispus. Când mi se întamplă ceva rău, pot să aleg între a fi o victimă sau pot să aleg să învăț din ce mi s-a întâmplat. ÂŞi eu aleg să învăț. De fiecare dată când cineva vine la mine să se lamenteze pentru ceva, pot să aleg între a-i accepta plângerile sau pot alege să-l ajut să vadă latura pozitivă a vieții. ÂŞi eu aleg întotdeauna partea bună a vieții."

 

"Dar asta nu este întotdeauna aÂşa de usor" i-am spus.

 

"Ba da, zise George, întreaga viață este o problemă de opțiuni. Când îndepărtezi din viață tot ceea ce nu contează cu adevărat, totul devine o chestiune de opțiuni. Depinde de tine să alegi cum să reacționezi la diverse situații, tu trebuie să decizi cum să-i laÂşi pe alții să-ți influiențeze atitudinea față de viață. Tu alegi să fii bine sau rău dispus. Până la sfârÂşit tu eÂşti acela care decizi cum să-ți trăieÂşti viața".

 

Dupa această discuție am pierdut legătura cu George, fiindcă mi-am schimbat locul de muncă, dar adesea, când mă regăseam gândindu-mă la cuvintele lui, atunci optam pentru ceva în viață în loc să reacționez la evenimente.

 

Apoi am aflat că George a avut un accident groaznic la locul de muncă, a căzut de la 18 metri înălțime Âşi după o operație de 8 ore Âşi după o îndelungată spitalizare a ieÂşit având o placă de oțel în spate.

 

M-am dus să-l văd Âşi l-am întrebat dacă se simte tot atât de bine.

 

"Vrei să vezi cicatricile mele?"

 

"Dar cum faci să rămâi pozitiv dupa ce ți s-a întâmplat?

 

"În timp ce cădeam, primul lucru care mi-a venit în minte a fost fetița mea. Apoi, în timp ce zăceam pe pământ, mi-am zis că pot să aleg între a muri Âşi a trăi. ÂŞi am ales să trăiesc."

 

"Dar nu ți-a fost frică?"

 

"Atunci când m-au dus la spital Âşi am văzut expresiile fețelor surorilor Âşi doctorilor, mi-a fost frică, fiindcă era de parcă se uitau la un om mort. Apoi un infirmier m-a întrebat dacă am alergie Âşi am răspuns: DA! Toți m-au privit Âşi atunci am urlat: sunt alergic la gravitație! Toți au izbucnit în râs Âşi eu le-am spus: acum operați-mă ca un om viu, nu ca pe unul care e deja mort!"

 

George m-a învățat că în fiecare zi avem posibilitatea de a alege să trăim o viață deplină. ÂŞi este inutil să fim mereu îngrijorați pentru mâine, fiindcă fiecare zi vine cu problemele ei cu care trebuie să trăim, Âşi mâine ne vom gandi la problemele de mâine.

 

La urma urmei, azi este ziua de mâine pentru care îți făceai probleme ieri.

 

 

 

Acum ai doua opțiuni: să Âştergi acest document sau să-l trimiți celor pe care îi iubeÂşti.

 

Îți spun ce am ales eu: voi trăi din plin fiecare zi, fiecare răsuflare, Âşi mai presus de toate, fiecare prietenie.

 

 

 

 

 

DE RETINUT:

Este important să luăm partea bună din toate

post-23049-0-36431700-1317410580_thumb.jpg

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu aveti careva placi de ambreiaj, vre-o 4 la numar-si uzate sunt bune, de Suzuki DR 650 sau de CBR 600, ca cica s-ar potrivii...?Nu sunt pt mine ci pt un prieten din Gurahont care are nevoie de ele

Senchiu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe site-ul http://www.petitieonline.com/ s-a initiat o petitie pentru introducerea RCA pe 30, 60 sau 90 zile, pentru motociclete, ca sa nu mai fim obligati sa facem RCA pe un an sau doar pe 6 luni

Cred ca avem din nou o cauza comuna pentru care merita sa fim uniti, fara bla-bla-bla

Dati clic pe SEMNEAZA PETITIA in semnatura mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe site-ul http://www.petitieonline.com/ s-a initiat o petitie pentru introducerea RCA pe 30, 60 sau 90 zile, pentru motociclete, ca sa nu mai fim obligati sa facem RCA pe un an sau doar pe 6 luni

Cred ca avem din nou o cauza comuna pentru care merita sa fim uniti, fara bla-bla-bla

Dati clic pe SEMNEAZA PETITIA in semnatura mea

:agree: :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-abia au semnat cativa......va e greu sa completati un nume prenume...si tot voi va plangeti ca nu avem legi calumea...vai si amar...

Editat de Oti121
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-abia au semnat cativa......va e greu sa completati un nume prenume...si tot voi va plangeti ca nu avem legi calumea...vai si amar...

Mda... 350 pe toata țara. Jenant... :disappointed:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-abia au semnat cativa......va e greu sa completati un nume prenume...si tot voi va plangeti ca nu avem legi calumea...vai si amar...

 

motociclistii ( aia de pe sosele ) nu cei de pe forum , isi fac asigurare pe 6 luni sau 1 an si nu sunt interesati de tampeniile ce ii vin in cap lui X sau Y peste noapte si se gandeste el sa schimbe sistemu cu o petitie de 2 bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistii ( aia de pe sosele ) nu cei de pe forum , isi fac asigurare pe 6 luni sau 1 an si nu sunt interesati de tampeniile ce ii vin in cap lui X sau Y peste noapte si se gandeste el sa schimbe sistemu cu o petitie de 2 bani.

 

Eu cred ca tampeniile lui X sau y ar putea sa le usureze viata tuturor motociclistilor :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tampeniile lui X sau y ar putea sa le usureze viata tuturor motociclistilor :unsure:

cu ce sa usureze? ne camcam pe noi pentru 2 mil cat e o asigurare pe 2 ani, da avem bani de excursii de 4000-5000 km, daca nu ai 200 lei pe an sa dai pe asigurare atunci mai bine te lasi de motociclism si te faci pianist sau biciclist, e mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce sa usureze? ne camcam pe noi pentru 2 mil cat e o asigurare pe 2 ani, da avem bani de excursii de 4000-5000 km, daca nu ai 200 lei pe an sa dai pe asigurare atunci mai bine te lasi de motociclism si te faci pianist sau biciclist, e mai ieftin.

 

 

Un pian bun costa bani,la fel si o bicicleta pe care sa te poti baza...Iaca un exemplu,acum 2 saptamani imi expirase asigurare,am refacut-o pt. ca imi programasem o mica tura in Apuseni.Mai aveam planificata o iesire pe azi,cam lunga pt.o zi de octombrie insa am renuntat din cauza vremii(ar fi trebuit sa traversez Pasul Vartop si nu mai vreau sa ma prinda ninsoarea asa cum am patit in aprilie).Probabil o sa mai fac o duminica de vreo 500 de km,undeva la inceputul lui noiembrie si parchez motorul.Ei,pana in martie cand voi scoate din nou motorul pe sosea,o sa-l tin in garaj si in serile reci de iarna voi sta in fata semineului,admirand asigurarea platita pe 6 luni,visand ca fraieru la zilele calduroase de vara.Pt. a folosi mobra max.2 luni am platit pt. 6.Pt.ce?Cu diferenta de bani mancam o zama,serveam o cavie si completam vreo 5 l de gaz in rezervor,pt. inca 100 de km.

Editat de alex-r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pian bun costa bani,la fel si o bicicleta pe care sa te poti baza...Iaca un exemplu,acum 2 saptamani imi expirase asigurare,am refacut-o pt. ca imi programasem o mica tura in Apuseni.Mai aveam planificata o iesire pe azi,cam lunga pt.o zi de octombrie insa am renuntat din cauza vremii(ar fi trebuit sa traversez Pasul Vartop si nu mai vreau sa ma prinda ninsoarea asa cum am patit in aprilie).Probabil o sa mai fac o duminica de vreo 500 de km,undeva la inceputul lui noiembrie si parchez motorul.Ei,pana in martie cand voi scoate din nou motorul pe sosea,o sa-l tin in garaj si in serile reci de iarna voi sta in fata semineului,admirand asigurarea platita pe 6 luni,visand ca fraieru la zilele calduroase de vara.Pt. a folosi mobra max.2 luni am platit pt. 6.Pt.ce?Cu diferenta de bani mancam o zama,serveam o cavie si completam vreo 5 l de gaz in rezervor,pt. inca 100 de km.

Nu te chinui sa explici... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asigurarea platita pe 6 luni,visand ca fraieru la zilele calduroase de vara.Pt. a folosi mobra max.2 luni am platit pt. 6.Pt.ce?Cu diferenta de bani mancam o zama,serveam o cavie si completam vreo 5 l de gaz in rezervor,pt. inca 100 de km.

da pe ei nu ii intereseaza cat folosesti tu motoru, de exemplu eu il folosesc si in serile reci de iarna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pe ei nu ii intereseaza cat folosesti tu motoru, de exemplu eu il folosesc si in serile reci de iarna

Trebuie sa o iei pentru marea majoritate. Nu te cosca nimic sa iti scri numele, daca vrei te pui anonim si gata. Daca se rezolva ceva, se rezolva... daca nu, macar s-a incercat!

 

Nu toti umbla si iarna! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pe ei nu ii intereseaza cat folosesti tu motoru, de exemplu eu il folosesc si in serile reci de iarna

 

 

Exact.Pe ei nu-i intereseaza,tocmai de aceea s-a apelat la aceasta petitie.S-apoi,nu inteleg cu ce te incurca posibilitatea platii RCA-ului pe 1 sau 3 luni.Tu poti sa-l platesti in continuare pe 1 an.Este de laudat faptul ca tu folosesti motocicleta si in serile reci de iarna dar pe mine nu ma impresioneaza deloc asemenea cascadorii :rolleyes: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...