Sari la conținut

Mesaje(vorbe)discutii!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Care aveti pe acasa o bucata de material tip goretex, am de rectificat o geaca moto. Cam 50/50 cm, poate fi impartit la 2(pentru maneci) Mersi!

 

Nu goretex, ci cordura, scuze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,

da nu gasesc date de contact,ma puteti ajuta careva cu un nr de tel,mail cv.. ?

 

multumesc!

Nu exista mobre de inchiriat acolo, se inchiriaza doar pista, pretul la pista sa spuna cei care au mai fost.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara tuturor....o intrebare pentru voi.....care scoala moto e cea mai serioasa din arad.......ceva recomandari.....!!!!?????......va multumesc

Du-te la Custom, pe lacului, vizavi de Casa de Cultura. E printre putinele care au sectia moto. Intreaba de domnul Nicoara Ciuclea sau de sotia lui care de cele mai multe ori preia pe viitorii cursanti. Si fiul meu a facut acolo si e ok. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara tuturor....o intrebare pentru voi.....care scoala moto e cea mai serioasa din arad.......ceva recomandari.....!!!!?????......va multumesc

 

nu conteaza scoala, in arad din cate stiu ii doar un instructor deci difera doar tariful (din cate stiu eu). Eu am facut scoala la AS care m-a trimis la Luci(instructoru). din pacate la noi scoala pentru cat. A conteaza doar sa iti iei carnetul. teorie sau practica in trafic este inexistenta. deci termini scoala, iti iei inima in dinti si iesi in trafic sau in cel mai fericit caz daca ai ceva prieteni motociclisti iti explica ei cu ce se mananca iesitul in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista mobre de inchiriat acolo, se inchiriaza doar pista, pretul la pista sa spuna cei care au mai fost.

Mi-e mi-a zis cineva din Arad ca Las Vegasul sa inchis, cica ar fi facut astia centura noua peste el :))

E buna pista aia sa-mi cunosc motorul mai bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am mai auzit de la un prieten de acest luci, toată seara m-am chinuit sa-mi aduc aminte cum il cheamă, e ok băiatul asta?...a mai facut cineva şcoală cu el?...cel puţin pentru mine nu contează legislaţia şi practica în oraş că permis cat B am de 14 ani dar contează foarte mult mersul pe motor, şi eventual puţin de reîmprospătare a legislaţiei cea noua...poate nu ar strica..şi toată vara am văzut pe cineva care îi învăta pe cursanţi la parcarea de la expoArad....!

...am mai auzit de la un prieten de acest luci, toată seara m-am chinuit sa-mi aduc aminte cum il cheamă, e ok băiatul asta?...a mai facut cineva şcoală cu el?...cel puţin pentru mine nu contează legislaţia şi practica în oraş că permis cat B am de 14 ani dar contează foarte mult mersul pe motor,...şi toată vara am văzut pe cineva care îi învăta pe cursanţi la parcarea de la expoArad....!

Editat de danutszy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am trimis un PM. Dupa ce iei permisul vii cu noi in cateva ture si vom avea grija de tine cum am avut si de altii. Vei putea sa-ti faci noi prieteni dealtfel ca motociclist singur fara prieteni cu aceiasi pasiune e cam goala viata. In curand vom incepe cu actiunea moto joi, odata cu venirea primaverii. Pana atunci speram sa iti iei categoria pe carnet. Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la Custom, pe lacului, vizavi de Casa de Cultura. E printre putinele care au sectia moto. Intreaba de domnul Nicoara Ciuclea sau de sotia lui care de cele mai multe ori preia pe viitorii cursanti. Si fiul meu a facut acolo si e ok. Bafta!

 

Fiul tau nu a facut la AS scoala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am trimis un PM. Dupa ce iei permisul vii cu noi in cateva ture si vom avea grija de tine cum am avut si de altii. Vei putea sa-ti faci noi prieteni dealtfel ca motociclist singur fara prieteni cu aceiasi pasiune e cam goala viata. In curand vom incepe cu actiunea moto joi, odata cu venirea primaverii. Pana atunci speram sa iti iei categoria pe carnet. Succes!

apropo.sezonul de motojoi a inceput deja,hai kato ca si iarna santem prieteni:))nu numai vara:)) :offtopic:

 

sante-m vecini si nu ne prea vedem:))macar la motoloi sa ne vedem:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo.sezonul de motojoi a inceput deja,hai kato ca si iarna santem prieteni:))nu numai vara:)) :offtopic:

 

 

sante-m vecini si nu ne prea vedem:))macar la motoloi sa ne vedem:))

Sa ma fac bine ca-s racit acum. Tot am vrut sa te sun daca se poate sa stergem prafu din sala ta de forta, ca ma simt cam ruginit...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate scolile lucreaza cu un singur instructor: Lucian

La Belc scoala costa ~350 lei, daca acolo ai incluse 5 ore si examenul in pret (plus cursurile teoretice, adica legislatia)

La Custom, daca tin minte bine, scoala costa ~200 lei dar ei iti ofera doar dosarul ca si cum ai facut scoala (cred ca nici legislatie nu fac baietii).

Lucian si-a schimbat recent motocicleta, si din auzite, am inteles ca are un Suzuki GS500.

Daca au ramas cele de anul trecut, preturile sunt: 25 lei ora de poligon, 25 lei examenul.

 

Iar in legatura cu seriozitatea... nicio scoala nu e serioasa. Aproape nicio scoala nu a anuntat cand se dau si cand nu examenele... a doua saptamana din Decebrie dupa ce a nins nu s-a ocupat nimeni sa curete poligonul (cu toate ca ultimii fulgi au fost miercuri, si joi daca se facea "cheta" si il chema pe un sofer de la deszapeziri, cu max 200 lei era brici poligonul...erau ~80 de persoane la examen)... iar a treia saptamana daca nu m-ar fi anuntat Dudu, caruia ii raman vesnic recunoscator, probabil nu as fi avut A-ul inca daca nu era el. Am dus lopeti de tabla, de zapada, sare, am facut "lacrima" poligonul si nimeni nu ar fi zis "multam fraiere"

 

Concluzie: alege scoala cea mai apropiata de tine si vezi daca vrei sa faci legislatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate scolile lucreaza cu un singur instructor: Lucian

La Belc scoala costa ~350 lei, daca acolo ai incluse 5 ore si examenul in pret (plus cursurile teoretice, adica legislatia)

La Custom, daca tin minte bine, scoala costa ~200 lei dar ei iti ofera doar dosarul ca si cum ai facut scoala (cred ca nici legislatie nu fac baietii).

Lucian si-a schimbat recent motocicleta, si din auzite, am inteles ca are un Suzuki GS500.

Daca au ramas cele de anul trecut, preturile sunt: 25 lei ora de poligon, 25 lei examenul.

 

Iar in legatura cu seriozitatea... nicio scoala nu e serioasa. Aproape nicio scoala nu a anuntat cand se dau si cand nu examenele... a doua saptamana din Decebrie dupa ce a nins nu s-a ocupat nimeni sa curete poligonul (cu toate ca ultimii fulgi au fost miercuri, si joi daca se facea "cheta" si il chema pe un sofer de la deszapeziri, cu max 200 lei era brici poligonul...erau ~80 de persoane la examen)... iar a treia saptamana daca nu m-ar fi anuntat Dudu, caruia ii raman vesnic recunoscator, probabil nu as fi avut A-ul inca daca nu era el. Am dus lopeti de tabla, de zapada, sare, am facut "lacrima" poligonul si nimeni nu ar fi zis "multam fraiere"

 

Concluzie: alege scoala cea mai apropiata de tine si vezi daca vrei sa faci legislatie.

 

am fost colegi de lopata? :))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luci face si pe MZ pt subcategorii A1 , AM ...si mai nou pt A foloseste un GS500 pt ca il obliga noua legislatie sa predea pe ceva mai puternic, este super ok omu ,il Recomand ca instructor , tarifele sunt aceleasi ca si anul trecut 25 lei ora plus examenul , si in functie de scoala unde faci ai cateva ore sau nu , incluse in costul cu scoala.Scoala Belc este foarte operativa si rapida in intocmirea dosar-ului eu am pierdut cate 2 ore in 2 dimineti si cam atat.Ii recomand si pe cei de la Belc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...