Sari la conținut

Care Vrei Zi Repede


kombat
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...

KOMBAT

tiam adaugat idiul de messenger la mine in lista,ma intereseaza doar motorul...intra pe messenger cind poti...sa discutam detaliile pret,una ,alta

 

salut

roby :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SEAMANA DAR ASTA CARE IL AM EU ESTE MD CU PARALELOGRAM FATA SI MOTO MAI SPRE NORTON

ESTE DAT LU ROBIY

Am cautat pe net de mam zapacit,am studiat istoria JAWA nam gasit modelul de 500cc fabricat in 52 cu furca paralelogram....din cite stiu si am vazut pe aceste modele aveau furca normala,

uite niste poze eu zic ca e exct acelasi motor dar fara furca paralelogram care banuiesc ca a fost adaptata la

Desi daca te uiti la chiuloasele lui asta nu sunt la fel cu ce ai tu pe laterala dreapta...unicul ce am gasit de 500 cu chiloasele ca alea ce ai pe motor este primul de 500cc fabricat in 1949 in rest dupa 1950 aveau chiuloasele ca astea din poza... salut :finger:

post-66-1140034955_thumb.jpgpost-66-1140034994_thumb.jpg

post-66-1140035057_thumb.jpgpost-66-1140035090_thumb.jpg

asta e unica jawaq facuta cu paralelogram si motor in 4 tipmi pe cardan fabricata in 1929

http://www.jawamania.cz/modules/news/model...ie=cestovni.htm

post-66-1140036104_thumb.jpgpost-66-1140036128_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOCMAI AM PRIMIT,IERI, UN PM DE LA ROBY CA NU MAI POATE LUA JAWA DECI SCORU RAMINE 200 EUROI MOTO NARE ACTE CARBURATORUL,ROATA SPATE,REZERVORU,ARE

ROATA FATA CU DISC 19/325,OIL TANK,BUZUNARE,CADRU JUGU,AMORTIZOARELE FOAIA SPATE,ARIPA FATA DECI NU MAI NEGOCIEZ NICA ASTA PRET BATUT IN PIROANE

PS ;SI COTURILE EVACUARE LUNGI FFFF LUNGI TEL 0727035336,PRIMU CARE AJUNGE CU BANU IA JAWA :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOCMAI AM PRIMIT,IERI, UN PM DE LA ROBY CA NU MAI POATE LUA JAWA DECI SCORU RAMINE 200 EUROI MOTO NARE ACTE CARBURATORUL,ROATA SPATE,REZERVORU,ARE

ROATA FATA CU DISC 19/325,OIL TANK,BUZUNARE,CADRU JUGU,AMORTIZOARELE FOAIA SPATE,ARIPA FATA DECI NU MAI NEGOCIEZ NICA ASTA PRET BATUT IN PIROANE

PS ;SI COTURILE EVACUARE LUNGI FFFF LUNGI TEL 0727035336,PRIMU CARE AJUNGE CU BANU IA JAWA :yikes:

pe mine m-ar interesa doar motorul, lasa te rog un pret, daq poti sa-l dai separat

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...