Sari la conținut

V2 Facut


fhchth
 Share

Postări Recomandate

E careva care ar putea sa faca rost de 2 cilindri chiulase piston shi biele de la o stea? daca e vre un cunoscator care vrea sa se implice in proiect write pls ...

putem sa ne facem nishte v uri dragutze de cubaj mare daca facem rost de cilindri shi de chiulase de avion cu motor in stea ...bine motoarele vechi ...ceea ce zic ca e sigur posibil shi vor arata bestial...daca sunt voluntari ... cu imaginatie shi experienta technica.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

basty buna idea mergeti si luati ce puteti de pe elicopteru ala ...incearca sati mai aduni niste ajutoare sunt destule chestii pe elicopter ce pot fii adaptate pe chopper

daca eram in tara veneam si eu :D( :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce-l faceti va sfatuiesc ca sa depuneti si plan de zbor sa nu va vad pe radar ca ati incurcat-o nasol. Se ridica imediat aviatia militara si ati pus-o! Si sa-i montati si transponder sa vad la ce inaltime sunteti :D Numele companiei ar putea fi MotoFlyers :P

Va doresc succes, pe bune. Dar nu-s cam mari V-urile alea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci sunt convins ca avem ce loa dar sunt doar 9 cilindri deci se pot face 4 motoare asta daca sunt toti cilindri intacti ....e nevoie de nishte pers cu ambitie care sa nu se vaite ca le e frig ca sunt grele piesele shi shit uri din astea ...la demontat ma bag cu cataratul nu ma vait dar treb nishte pers care daca nu au experienta macar sa aiba o vointa de fier ...shi sashi care cai doi cilindri cu biele shi cu chulase ....care pot cintari pina la 25 de kg plus mincare scule shi chestii....

unde e aflat stie un prieten de al meu este undeva in transfagarashan e la atitudine mare deci putem merg doar vara ca iarna nu ai nici o shansa ...am putea sa ne stringem shi sa organizam chestia asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care sunteti interesati pueti planul in bataie organizati recuperarea motorului ca merita

basty ai destul timp pina in vara sa organizezi o echima

eu zic ca merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in concluzie, daca merem, count on me.

ma tu care nuti plac chopperele mergi tot respectul din partea mea

asta da speedarist

merge sa caute motoare de elicopter pt choppere poateti faci si tu unu cas destule pistoane si cilindrii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! Singurul motor de 9 cilindri in stea de care stiu e ala de AN2 (biplanul cu insecticide sau parasutisti) care are 32.000 cm3 si o putere de 1000 de cai la 2200 rpm sau cam asa ceva. Stiu de un proiect in care s-a folosit o "felie" de Mosquito (daca am scris bine) - bombardier din anii 40 si a rupt cutia de viteze ca avea vre-o 300 cai + oamenii au avut probleme cu echilibrarea. pt ca erau 2 pistoane din v12

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! Singurul motor de 9 cilindri in stea de care stiu e ala de AN2 (biplanul cu insecticide sau parasutisti) care are 32.000 cm3 si o putere de 1000 de cai la 2200 rpm sau cam asa ceva. Stiu de un proiect in care s-a folosit o "felie" de Mosquito (daca am scris bine) - bombardier din anii 40 si a rupt cutia de viteze ca avea vre-o 300 cai + oamenii au avut probleme cu echilibrarea. pt ca erau 2 pistoane din v12

eu zic sa te mai informezi ....pt ca elicopterele se fac shi se faceau la 10 min de mers de la casa mea ai auzit cumva de IAR ghimbav...na acolo lucreaza tatal unui amic care nia zis ca e total geshit ceea ce vb tuh pe aici ...sau facut shi elicoptere cu stea shi multe aparate de zbor dar intredevar cel mai frumos e biplanul...iti garentez eu ca un biplan prapadit nu are nevoie de 1000 de cai...eu zic sa te mai informezi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...