Sari la conținut

Imi Fac Motorul Varza


kata
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 225
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo Kata pentru Evilution iontr-un fel sunt ofticat :D oricum in curand va capata si celalalt nipru al meu o forma asemanatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam mult! cine spunea ca hainele nu fac pe om sau gumele pe motocicleta?

iaca ce mi-o mai bunghit dovleacu:

 

asa nu: post-16035-1178665654_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

asa daaaaa: post-16035-1178665574_thumb.jpg

p.s. de ce esti ofticat klaus?

Editat de kata 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam mult! cine spunea ca hainele nu fac pe om sau gumele pe motocicleta?

iaca ce mi-o mai bunghit dovleacu:

 

asa nu: post-16035-1178665654_thumb.jpg

asa daaaaa: post-16035-1178665574_thumb.jpg

p.s. de ce esti ofticat klaus?

 

1. ce murdar e pe jos in State..

2. aveti si voi BMW acolo?

3. ăăă, ce mai e de spus...aaa, da, corect, interesanta guma..s-o văz montată sa priceapa si gleva mea cat de mare e, ca nu cred ca va fi asa de inalta pusa pe janta.

 

Baaa, ce motor ai. Da las, cand o naste Diana, imi iau si eu Dyna, ca eu am inceput intai cu kidu..

 

Sfat:inainte sa va nasca sotia, DORMITI, FRATILOR, DORMITI cat puteti de mult, la semafor, in mers, la birou, oriunde.

Kata, ti-am zis ca ai motor misto? Hai cu jentile cu spite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

savage: cum i-am spus si unui prieten de al meu : this is the most confortable uncofortable seat ever! nu ii asa de rau pe cum se pare, gandestete ca iti iei una bucata kur si il pui in una bucata lighean cu gips moale, dupa ce se intareste gipsul te asezi din nou si imi spui ce rezulate ai. durerile de kur le ai din cauza punctelor de presiune pe o zona mica, daca elimini acestea nu mai ai dureri de ...cap! :rock: (cine cunoaste ergonomie... stie!)

lupule:, in primul rand felicitari pt kinder, (vrea dia poze) sa iti traisca si sa iti fie sanatos!. ai dreptate nu va fi chiar asa inalta poate cam juma' din ce se vede acolo (1/2 sus si 1/2 jos), cu jantele spitate mai un pic, is cam nasol de spitat si de centrat daca nu prea stii ce faci :D

awd: vor fi si pe fata si pe spate exact la fel, mai putine batai de cap cand a fi vremea sa le schimb si in plus folosind aceeasi tip de janta in ambele cazuri vor fi interschimbabile (ca la hoinar! hahahaha)

p.s. avem si bmw si mizerie pe jos, imi pare rau ca nu am prins in cadru si cainele cu covrigi in coada sa il vedeti si voi :rock:

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hoinar, bai nene ca nu trebuie sa uiti de unde ai plecat niciodata nu? nici jena nu imi esta sa zic. gumele la fel si fata si spate, latimea...nu stiu cam de o palma...hehe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

gata m-am hotarat! imi vand motorul si cutia cu carb si cu aprindere (fara tzevi), cine il cumpara trebuie numai sa puna un cadru in jurul lui sa lege niste cabluri de acceleratie si unul de ambreiaj si are una bucata bestie gata de drum. motorul are cam 30.000 km pe el si are camele schimbate de la lant de distributie la roti dintate S&S (gear driven cams). in rest este un Twin Cam 88''/1450cc stoc

motivul din care vreau sa il vand este ca vreau un El Bruto de la Ultima de 130''/2130cc cu vreo 140 hp si cam tot atatia foot-pound of torque140 sau mai exact 203N-m. mai vreu sai un baker 6 speed si mai vad eu ce mai vreau :cheers: . iaca si o poza :cheers: :

 

post-7361-1180215982_thumb.jpg

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motivul din care vreau sa il vand este ca vreau un El Bruto de la Ultima de 130''/2130cc cu vreo 140 hp si cam tot atatia foot-pound of torque140 sau mai exact 203N-m. mai vreu sai un baker 6 speed si mai vad eu

post-7361-1180215982_thumb.jpg

 

S-mi bag... Fain de tot! Il faci dragster? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu dragster, imi place ideea unui bobber/sleeper cu o herghelie de cai la comada cind situatia o cere. am un prieten care ara un chevy nova din '72, nu dai 2 bani pe masina dar sub capota... alta poveste: are un hemi V8 de 550 ci sau pt cei care nu vorbesc in inchi cubici 9012 cc, cu vreo 650 bhp. lasa corvette-uri si alte conserve in fum de cauciuc ars pe autostrada la cam 130kmh, isi baga cizma in acceleratie si la viteza aia lasa cam 120 m de urma de roti pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

evolution of the evilution...sissy bar, buson cu camasa de cupru, reinvelite tevile cu banda termo, alte comezi pe fata. cam atat deocamdata, vor mai urma si altele.

 

post-7361-1182206340_thumb.jpg post-7361-1182206389_thumb.jpg post-7361-1182206424_thumb.jpg post-7361-1182206515_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai imbatranesc decand cu motocicletele astea

lupule: nu am stiut ca esti tu la tel. eram in drum spre lucru cand mai sunat (tre sa vb in weekend)

black: camasa aia a fost o bucata de tabla pe care am ciocanito pe un buson, niturile iti vin si tie nu? cind iti ajung re sa iti spun cum sa le bati sa iti iasa bine.

mas: am folosim cam 80% dintr-un rol de 50 ft (aprox 15m) si ma costat cam 50$, sissy bar-ul ala parac mi-ar fi placut mai groasa un pic, oricum acum asa moare.

am mai facut niste panouri azi sa imi acopere cadrul sub rezervor (asta macar pina imi fac cadrul rigid) si am mai schimbat si niste piulite din crom in fluturi din arama, urmeaza scaunul pt pasager si comenzile avansate... aaa si saddlebags-urile alea de care va spuneam.

 

 

post-7361-1182391670_thumb.jpg post-7361-1182391699_thumb.jpg

 

 

p.s. va place mai mult avatarul asta?

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si niste nituri ca alea de la sha...

 

B.

Am vazut eu nituri de cupru la Mr. Bricolage (un fel de Bricostore nou aparut) si pistol special de nituit. Daca te intereseaza, le pot cumpara azi sa i le dau dupa amiaza lui Geo sa ti le duca la Brasov.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...