Sari la conținut

Imi Fac Motorul Varza


kata
 Share

Postări Recomandate

yep, e un Vn 900 modificat de nemti si ar mai fi de lucrat la el la capitolul aripa fatza, eu as da-o jos si as folosi-o dupa masacrarea de rigoare doar pe timp de ploaie. arata prea bine balonul ala fatza ca sa-l acoperi.

 

Kawasaki-ul ala nu ararta rau...dar e doar un model de nisa...un custom de buzunar ce poate fi achizitionat de oricine la un pret de 10mii shi ceva...e produs dak nu ma insel de BOENING iar linia nu e urata dar e nemteasca ...shi usor deranjanta pt un ochi usor avizat(nu eu)...aripa fatza n-are ce cauta acolo...nu se pupa cu aia de pe spare shi mai alex cu janta fata lata a vn-ului...rezervorul e stock...ce mai e o jucarie frumusica...nu un custom-bobber in adevaratul sens(nu 2 la fel :) )...'till now...support KATA :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 225
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ia uite ce valuri cauzeaza scuterul meu! am sa fac niste poze din profil sa vada lumea ce si cum.

in alta ordine de idei: azi ma oprit militia prima oara pe motor(si eu si el). dupa ce mi-a cerut toate actele la control ma intreba daca stiu de ce ma oprit. ceea ce urmeaza este o transcriere aprox. a conversatiei

el: stii de ce te-am oprit?

eu: nu

el:il vezi pe colegul ala al meu din cruiser (masina de pol)

eu: ihi

el: am pus pariu cu el pe 40$ ca motocicleta ta e nighttrain, corect?

eu: daca imi dai 20$ ii spun ca ai dreptate, daca nu ii spun ca-i dyna.

el: ...hmm esti sigur ca-i dyna?

eu: te-ai uitat la talon nu? scrie fxdx, nu?

el: ok, ok hai si spune-i ca am avut dreptate si dupa aia te urmaresc pana la benzinarie si iti dau banii.

eu: s-a facut.

si asa mi-am umplut eu dragii mei rezevorul cu high-test de 94 pe spatele garceologului de serviciu. (lupule, no offence!)

ia si un clip sa vedeti cum plec eu de la servici (in graba), bine cu casca in cap ca ii obligatorie, asta pana ma mut in az ca acolo n-a fi....hehehe

 

http://media.putfile.com/20070816180926111

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uite ce valuri cauzeaza scuterul meu! am sa fac niste poze din profil sa vada lumea ce si cum.

in alta ordine de idei: azi ma oprit militia prima oara pe motor(si eu si el). dupa ce mi-a cerut toate actele la control ma intreba daca stiu de ce ma oprit. ceea ce urmeaza este o transcriere aprox. a conversatiei

el: stii de ce te-am oprit?

eu: nu

el:il vezi pe colegul ala al meu din cruiser (masina de pol)

eu: ihi

el: am pus pariu cu el pe 40$ ca motocicleta ta e nighttrain, corect?

eu: daca imi dai 20$ ii spun ca ai dreptate, daca nu ii spun ca-i dyna.

el: ...hmm esti sigur ca-i dyna?

eu: te-ai uitat la talon nu? scrie fxdx, nu?

el: ok, ok hai si spune-i ca am avut dreptate si dupa aia te urmaresc pana la benzinarie si iti dau banii.

eu: s-a facut.

si asa mi-am umplut eu dragii mei rezevorul cu high-test de 94 pe spatele garceologului de serviciu. (lupule, no offence!)

ia si un clip sa vedeti cum plec eu de la servici (in graba), bine cu casca in cap ca ii obligatorie, asta pana ma mut in az ca acolo n-a fi....hehehe

 

http://media.putfile.com/20070816180926111

 

 

* Tareeee! :o

 

Bey, daca te opreau politistii in Germania, era o deruta totala! Nu si-ar fi dat seama nici in 100 de ani ce e... :lol:

(ca si mine dealtfel, ...bine, io am inceput sa iau "cursuri" de vreo 2 luni asa, ca d-aia intru pe topicurile astea :D )

 

a la votre! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uite ce valuri cauzeaza scuterul meu! am sa fac niste poze din profil sa vada lumea ce si cum.

in alta ordine de idei: azi ma oprit militia prima oara pe motor(si eu si el). dupa ce mi-a cerut toate actele la control ma intreba daca stiu de ce ma oprit. ceea ce urmeaza este o transcriere aprox. a conversatiei

el: stii de ce te-am oprit?

eu: nu

el:il vezi pe colegul ala al meu din cruiser (masina de pol)

eu: ihi

el: am pus pariu cu el pe 40$ ca motocicleta ta e nighttrain, corect?

eu: daca imi dai 20$ ii spun ca ai dreptate, daca nu ii spun ca-i dyna.

el: ...hmm esti sigur ca-i dyna?

eu: te-ai uitat la talon nu? scrie fxdx, nu?

el: ok, ok hai si spune-i ca am avut dreptate si dupa aia te urmaresc pana la benzinarie si iti dau banii.

eu: s-a facut.

si asa mi-am umplut eu dragii mei rezevorul cu high-test de 94 pe spatele garceologului de serviciu. (lupule, no offence!)

ia si un clip sa vedeti cum plec eu de la servici (in graba), bine cu casca in cap ca ii obligatorie, asta pana ma mut in az ca acolo n-a fi....hehehe

 

http://media.putfile.com/20070816180926111

super tare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uite ce valuri cauzeaza scuterul meu! am sa fac niste poze din profil sa vada lumea ce si cum.

in alta ordine de idei: azi ma oprit militia prima oara pe motor(si eu si el). dupa ce mi-a cerut toate actele la control ma intreba daca stiu de ce ma oprit. ceea ce urmeaza este o transcriere aprox. a conversatiei

el: stii de ce te-am oprit?

eu: nu

el:il vezi pe colegul ala al meu din cruiser (masina de pol)

eu: ihi

el: am pus pariu cu el pe 40$ ca motocicleta ta e nighttrain, corect?

eu: daca imi dai 20$ ii spun ca ai dreptate, daca nu ii spun ca-i dyna.

el: ...hmm esti sigur ca-i dyna?

eu: te-ai uitat la talon nu? scrie fxdx, nu?

el: ok, ok hai si spune-i ca am avut dreptate si dupa aia te urmaresc pana la benzinarie si iti dau banii.

eu: s-a facut.

si asa mi-am umplut eu dragii mei rezevorul cu high-test de 94 pe spatele garceologului de serviciu. (lupule, no offence!)

ia si un clip sa vedeti cum plec eu de la servici (in graba), bine cu casca in cap ca ii obligatorie, asta pana ma mut in az ca acolo n-a fi....hehehe

 

http://media.putfile.com/20070816180926111

 

hahahaha,asta-i america...is foarte relaxati baietii....in zona ta.....ca daca dadeai de un redneck,nu cred ca tinea....

apropos,cand te muti in AZ?

* Tareeee! :o

 

Bey, daca te opreau politistii in Germania, era o deruta totala! Nu si-ar fi dat seama nici in 100 de ani ce e... :lol:

(ca si mine dealtfel, ...bine, io am inceput sa iau "cursuri" de vreo 2 luni asa, ca d-aia intru pe topicurile astea :D )

 

a la votre! :cheers:

 

tanti,habar n-ai cate stiu militienii nemti.....mai ales in materie de bikeri/bikes...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tanti,habar n-ai cate stiu militienii nemti.....mai ales in materie de bikeri/bikes...

 

* hehehe, pe mine m-au oprit numai aia de la frontiera (early '90), ...nu am discutat despre motociclete, dar cand mai ajung p-acolo am sa-i intreb :cheers:

 

off topic: voi nu mai plecati, bre, in concediu?... cum stai cu lucrarile la Shovel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

lupule ai spus ca ''all cops are good'', nu-i asa. am primit un avertisment pt ghidon prea inalt si iaca ce-o trebuit sa fac cu motoreta. se pare ca in az. nu-i slobod cu ape-uri mai inalte decat umerii. ata ete... dupa ce trec de inspectie il schimb inapoi si-oi pune ceva mai scurte poate, daca nu asa ramane, ca orice lucru provizoriu ramane definitiv...hehehe

 

post-7361-1190507892_thumb.jpg post-7361-1190507985_thumb.jpg post-7361-1190508076_thumb.jpg

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* huuuy! arata a ...altceva acuma, parca ai demontat-o toata si ai facut alta...

Daca numa' cu ghidonul asta treci inspectia, ...e de inteles, dar sper sa nu te atasezi de noul ghidon...

 

Gentile in schimb arata de senzatie! si saua la fel. Asa ca mai pune poze, dupa ce schimbi ghidounul din nou, pls :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lupule ai spus ca ''all cops are good'', nu-i asa. am primit un avertisment pt ghidon prea inalt si iaca ce-o trebuit sa fac cu motoreta. se pare ca in az. nu-i slobod cu ape-uri mai inalte decat umerii. ata ete... dupa ce trec de inspectie il schimb inapoi si-oi pune ceva mai scurte poate, daca nu asa ramane, ca orice lucru provizoriu ramane definitiv...hehehe

 

post-7361-1190507892_thumb.jpg post-7361-1190507985_thumb.jpg post-7361-1190508076_thumb.jpg

 

Cum mă nu-s "good". că doar nu te-au amendat, ci doar te-au avertizat. Dacă erau baaad, te frigeau. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

la multi ani tuturor si asfalt uscat!

vreau sa imi schimb ghidonul si am gasit la jpcycles.com niste modele care mi-ar placea. primele 2 sunt cam la ce ma gandeam iar al 3-lea este ce am acum. rog cunoscatorii sa isi dea cu parerea de opinie

 

http://www.jpcycles.com/ProductDetail.aspx...-971&cs=All

 

 

http://www.jpcycles.com/ProductDetail.aspx...5&cs=Harley

 

post-7361-1199210924_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani tuturor si asfalt uscat!

vreau sa imi schimb ghidonul si am gasit la jpcycles.com niste modele care mi-ar placea. primele 2 sunt cam la ce ma gandeam iar al 3-lea este ce am acum. rog cunoscatorii sa isi dea cu parerea de opinie

 

http://www.jpcycles.com/ProductDetail.aspx...-971&cs=All

http://www.jpcycles.com/ProductDetail.aspx...5&cs=Harley

 

post-7361-1199210924_thumb.jpg

 

Kata,ce cunoscatori... :crack: Eu zic ca cel mai misto este primul.Merge foarte bine cu restul general al motocicletei.Din punct de vedere estetic.Dar este si "ball remover".Daca dai cu oole in el saionara :crack: Cred ca ai facut o treaba super faina.Acum ,dupa ultimul accident am bagat si eu Sportster-ul la chopperit. Rock on!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani tuturor si asfalt uscat!

vreau sa imi schimb ghidonul si am gasit la jpcycles.com niste modele care mi-ar placea. primele 2 sunt cam la ce ma gandeam iar al 3-lea este ce am acum. rog cunoscatorii sa isi dea cu parerea de opinie

 

http://www.jpcycles.com/ProductDetail.aspx...-971&cs=All

http://www.jpcycles.com/ProductDetail.aspx...5&cs=Harley

 

post-7361-1199210924_thumb.jpg

 

cunoscatori?

al triele e cel mai fain :crack: exceptie:

-e prea inalt!

ca forma asa e si al meu doar ca e cu 15 cm ma scund, pe inaltime, asa e mai confortabil nu imi amortesc nici mainile si se manevreaza f. usor.

era o remarca adusa aici, gusturile nu se discuta!

in concluzie eu merg cu al treilea din poza, dar sa-l scurtezi un pic(15cm), si va da fain pe motor, tu decizi....

spor!

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi am convenit mai de mult ca avem o gramada gusturi diferite, ma risc inca o data: intru totul de acord cu mas oyama. Argument: primele doua mi se par cam prea "push"-ate. Adica ala care le-a facut a vrut doar sa arate ca poate sa faca mortis ceva diferit. E cam supta din deget, not real thing.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi am convenit mai de mult ca avem o gramada gusturi diferite, ma risc inca o data: intru totul de acord cu mas oyama. Argument: primele doua mi se par cam prea "push"-ate. Adica ala care le-a facut a vrut doar sa arate ca poate sa faca mortis ceva diferit. E cam supta din deget, not real thing.

 

Ghidoanele alea mici erau la moda in anii `60 cand imaginea despre chopper era cu totul alta fata din ziua de astazi.Cine le-a inventat le-a facut din pura necesitate, probabil si nu cred ca era vorba despre estetica.Adica aceste forme de ghidon pareau cele mai practice.Clar chestie de gusturi si aceste lucruri nu se discuta.Pana la urma bobber-ul ala este ce este si cred ca oricare dintre cele 3 modele ar arata bine din puncul meu de vedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu sorin, sunt putin cam exagerate si dupa niste masuraturi ce le-am facut azi, putin cam mici. pe de alta parte nu sunt neaparat de acord cu ideea unui apehanger mai scurt pt ca mi se pare ca daca o faci lata tre s-o faci pina la capat. ori 18'' ori beach bars. cred ca voi face o macheta la primul si fac poze si ne mai dam un pic cu parerea in opinie, ca d-aia am postat sa aud opinii, nu sa le combat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm, e cineva prin forumul asta care chiar a reusit sa-si traiasca visul, bravos

in alta ordine de idei , cine ma ajuta si pe mine sa fac rost de "beyond the law" cu Madsen are o lada "plina"

nu stiu pe unde sal caut, datimi o adresa de hub ceva ,, dacal aveti pe acasa............nu lsm msi vazut de acu 10 ani cand il dadeau astia de l;a televiziunea locala,,,,hai c alada-i plina :crack:

Bravo KATA, sa traiesti :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu sorin,

Am trait s-o vad si pe asta!

 

Ca machete, iti sugerez sa faci cu toate trei, sa avem ce compara. Nu-ti trebuie decat 3 bucati de furtun moale, de grosimea ghidoanelor, in care bagi o sarma destul de solida ca sa nu se dezdoaie, dar pe care s-o poti modela cu mana (un 3 mm acolo). In juma' de ora le faci pe toate, ba mai razi si o bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am facut inteles, al 3-lea desen reprezinta dimensiunile ghidonului care il am acum pe motor. ca macheta m-am gandit sa fac din teava pt fire electrice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am facut inteles, al 3-lea desen reprezinta dimensiunile ghidonului care il am acum pe motor. ca macheta m-am gandit sa fac din teava pt fire electrice

 

Sau ati putea incerca sa faceti macheta din teava de pexal :bigstar: .

 

Spor la lucru! :P

 

Radu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

in alta ordine de idei, am un motor evo si o cutie cu 5 de vinzare, nu are carb, ambreiaj sau primary. au stat cam 4 ani intr-un garaj la un prieten dar fiind arizona nu au rugina sau condens in interior. pret 3500 cu posta inclusa. cum imi vine camera de la doftor fac neste poze

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...