Sari la conținut

CBR-ul 125 la drum lung ?


Postări Recomandate

Salut , vreau sa stiu si eu cum se comporta cbr-ul 125 la un drum mai lung de max 300 km . Poti sa te bazezi pe el ? Iar daca ar fi si a 2-a persoana pe el ?? Am vazut intr-un topic legat de Aprilia rs 125 cineva spunea k a mers cu a 2-a persoana pe ea 40 de km si a cedat ambreiaju . Se intampla astfel de probleme si la CBR ? Sincer nu am vazut astfel de topicuri legate de CBR si de aia va intreb pentru ca as vrea in aceasta vara sa imi iau si eu unul , si vad k am inceput sa imi fac planu k .... din-ainte. Astept raspunsurile voastre . Va multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala care a zis ca a mers cu aprilia rs125 si la 40 de km sa dus....inseamna ca avea probleme.

Eu am mers cu un rs50 din 98 cu pasager 400 km si nu am avut nici o problema... Daca cbr e in stare buna nu vad de ce sa nu mearga. Cu cateva pauze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers la drumuri lungi cu si fara pasager si n-are nici pe reaque...

Nici Rs-ul nu are nimic...oricat de carcotas as fi la adresa rajnitei , in afara de consumul "mirobolant" de 8 , cu pasager, n-are nimic la drum lung cu pasager...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut 350km cu rs`u intr-o zi...singura oprire mai lunga a fost la McDonald`s in Brasov unde am mancat, in rest numai decate ori alimentam.

 

 

60km daca nu mai mult din astia 350 au fost facut pe ploaie si nu a avut absolut nimic.

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea,n-are rost sa iei pasager ca o sa-ti scada mult din putere,cel mai bine mergi singur si gata.N-ai de ce sa ai probleme cu cbr...ideea e sa mentii o viteza constanta cat "mai favorabila",adica nu in ture mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers aproape 250 de km intr-o zi cu cbr-ul si cu pasager, nu pe autostrada, ci drum greu pt ea cu serpentine (vreo 70 de km doar drum de munte) tinut numai a2-a, maxim a-3a....la final.....doar praful de pe drum s-a pus pe ea.....ca nu are nimic..poti sa mergi cu cea mai mare incredere, e un motoras de gen Bruce Willis, adica "Die hard" !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si mi-am mai confitmat odata ca CBR-ul este un nume . In rest ce probleme ati intalnit la ea ? Si cam pe la cati km trebuie sa consideri motoru obosit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca poate sa tina un 30-40k, dar oricum si chiar daca se strica mai devreme, monocilindru fiind, nu e chiar asa scump de facut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca poate sa tina un 30-40k, dar oricum si chiar daca se strica mai devreme, monocilindru fiind, nu e chiar asa scump de facut !

e bine totusi pentru un 125 cc . Acum sa vad ce o sa imi gasesc ori Aprilia RS 125 care sincer sa fiu nu prea imi place dar gasesti mai multe de vanzare fata de cbr sau CBR care imi place la nebunie e subtirel si te strecori usor cu el si in intersectii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un Daelim Roadwin 125 (monocilindru, 4 t) si am facut mai multe ture lungi dintre care una de 400 km pe zi cu vreo 2 pauze, si una din Vama veche in Brasov, fara pauza, pe ploaie tot drumul. Deci nu vad ce probleme ar putea avea Cbr-ul care are totusi un renume fata de coreeana mea. :wink: P.S. eu am mers 100-110 cam tot drumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un Daelim Roadwin 125 (monocilindru, 4 t) si am facut mai multe ture lungi dintre care una de 400 km pe zi cu vreo 2 pauze, si una din Vama veche in Brasov, fara pauza, pe ploaie tot drumul. Deci nu vad ce probleme ar putea avea Cbr-ul care are totusi un renume fata de coreeana mea. :wink: P.S. eu am mers 100-110 cam tot drumul.

ce sa zic foarte tare . se tine super bine koreana . deja m-am linistit ,dar mai am o intrebare am citit k viteza legala maxima la A1 p autostrada este de 90 km/h !?!? asa e si daca da ce s-ar intampla daca as trece peste 100 poate 120 cat fuge CBR ce as risca practin nici 130 nu depasesc. Isi poate da seama radarul ca eu am A1 ??? ati patit careva ?? Astept raspunsuri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu isi da seama nici politia ca tu ai A1, teoretic legea scrie 70 in afara localitatii, dar daca ai sub 1 an experienta de condus se scade cu 20 km/h......cine crezi ca merge 50 in afara localitaii? :wink: :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu isi da seama nici politia ca tu ai A1, teoretic legea scrie 70 in afara localitatii, dar daca ai sub 1 an experienta de condus se scade cu 20 km/h......cine crezi ca merge 50 in afara localitaii? :wink: :wink:

Am inteles cum sta treaba eu ziceam de autostrada unde viteza max pt A1 e 90 km/h . imi place cbr u tau cam scumput

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut cu nsr-ul in weekend-ul trecut aproape 400km(200 intr-o zi si 200 in cealalta). in prima zi am fost la tulcea, pe un drum cu ceva serpentine si multe curbe, in a doua zi m-am plimbat pe la galati si ceva prin braila. ambele drumuri au fost obositoare, viteza in afara a fost undeva intre 90-110km/h (limitat 15cp) . dupa fiecare drum te cam doar mainile, umerii, spatele, genunchii si poponeata din cauza seii destul de tari. pozitia nu e chiar una de mers multi km in afara orasului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...