Sari la conținut

BUCURESTI - ALEXANDROPOLI - KAVALA


ianachim
 Share

Postări Recomandate

.....

ALTII CA MA DAU MARE PE UNDE MERG.....THOMAS DE EXEMPLU :)

SO

NU VA MAI DERANJEZ CU EXCURSIILE MELE

VA LAS SA VISATI UNDE ATI VREA SA AJUNGETI...................MACAR ATAT :finger:

 

Suferi, mai nou ?

@ianachim, pe la tine pe-acolo... pe sus.... e ceata ? Nu de alta, dar de la o vreme dai numai reply-uri "de sus" altora care nu sunt pasionati de 1000km/zi. Ok, bati km in treaba ta, felicitari. Dar lasa-i si pe altii sa-si vada de ale lor, nu e cazul sa te dai "Alfa si Omega" prin reply-uri de acest gen. Asta ca am vazut si ca faci anunturi de plecare la ture lungi dar iti accepti doar prietenii/cunoscutii, asa ca sugestia mea amicala este sa faceti schimbi intre voi de e-mail-uri si sa va anuntati. Ca daca faci anuntul PUBLIC pe un forum PUBLIC, e de preferat sa nu-l faci doar de dragul de a vedea "prostii" ce trasee faci :bigstar:

 

Asta inseamna ca ti-am reprosat ca te dai mare pe unde ai fost ? Foarte bine ca poti si mergi, de fiecare data cand ai prezentat locurile si imagini de unde ai fost am apreciat public asta, insa ti-am zis ca nu e ok sa dai numai raspunsuri acide celor care nu-s pasionati de asa ceva, asa cum nici ei nu te iau la per-pules cu altele.

 

Drum bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VREAU SA LAMURESC ................MISTERUL TRUPEI MICI SI DE CUNOSCUTI

 

asa cum unii stiu.........eu nu merg foarte bine, ba chiar as putea spune foarte prost dupa cum spun ...meseriasii... care mi.au analizat filmarile :)

 

so

prefer sa merg cu oameni care nu ma vor injura daca prin caderile mele repetate pe traseu le stric calatoria si vor merge asa mai incet sa.i prind si eu din urma fara sa ma injure :finger:

 

de ce postez aici..............ma intreaba .....thomas

 

pai nu am telefoanele tuturor pe care ii stiu si cu care imi place sa merg

asa ca fiind un site LIBER mai arunc si eu cate o plimbare, iesire, tura sa vada lumea ca se si circula cu motociclete si nu doar le aducem la arc si le tinem in garaj :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand, o serie de teste psihologice si de tehnica motociclistica,aptitudini sociale,anduranta zi-noapte pe motoarele incapacitate potent ale amatoriilor-candidati si un examen final demonic!,juriul fiind format din gasca ta,presedintele juriului il hotarati voi(am o banuiala totusi cine ESTE),mii se pare sincer cea mai buna metoda de triere si auto-eliminare, a tuturor tupeistiilor amatori si neaveniti, care se baga in seama pe acest forum public, intr-o excursie inchisa din start si privata, pentru muritorii de rand!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu, Pompi si inca cativa aveti tot respectul meu si pe voi va consider motociclisti adevarati.

 

 

ai uitat sa faci asa :D

 

Recomand, o serie de teste psihologice si de tehnica motociclistica,aptitudini sociale,anduranta zi-noapte pe motoarele incapacitate potent ale amatoriilor-candidati si un examen final demonic!,juriul fiind format din gasca ta,presedintele juriului il hotarati voi(am o banuiala totusi cine ESTE),mii se pare sincer cea mai buna metoda de triere si auto-eliminare, a tuturor tupeistiilor amatori si neaveniti, care se baga in seama pe acest forum public, intr-o excursie inchisa din start si privata, pentru muritorii de rand!!!!

 

 

:D ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand, o serie de teste psihologice si de tehnica motociclistica,aptitudini sociale,anduranta zi-noapte pe motoarele incapacitate potent ale amatoriilor-candidati si un examen final demonic!,juriul fiind format din gasca ta,presedintele juriului il hotarati voi(am o banuiala totusi cine ESTE),mii se pare sincer cea mai buna metoda de triere si auto-eliminare, a tuturor tupeistiilor amatori si neaveniti, care se baga in seama pe acest forum public, intr-o excursie inchisa din start si privata, pentru muritorii de rand!!!!

 

:D

ce e mosu te.ai suparat ca am parcat pe locul tau de la everest

scuze

nu o sa se mai intample

dar am oprit si eu sa iau un mac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand, o serie de teste psihologice si de tehnica motociclistica,aptitudini sociale,anduranta zi-noapte pe motoarele incapacitate potent ale amatoriilor-candidati si un examen final demonic!,juriul fiind format din gasca ta,presedintele juriului il hotarati voi(am o banuiala totusi cine ESTE),mii se pare sincer cea mai buna metoda de triere si auto-eliminare, a tuturor tupeistiilor amatori si neaveniti, care se baga in seama pe acest forum public, intr-o excursie inchisa din start si privata, pentru muritorii de rand!!!!

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE MA AMUZA FOARTE TARE ESTE CA

 

 

SUNTETI FOARTE MULTI CARE ATI FI VRUT SA MERGETI DAR NICIUNUL DINTRE VOI NU A ORGANIZAT O CONTRA EXCURSIE

.........

ASTA E CARACTERISTICA DE BAZA A ROMANULUI SA COMENTEZE

FARA SA ...CONSTRUIASCA....... CEVA :D

 

 

SI MAI E CEVA HAIOS

 

VOI CU COMENTATUL SI EU CU PLIMBATUL :D

DECI SPOR LA UMPLUT TOPICUL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE MA AMUZA FOARTE TARE ESTE CA

 

 

SUNTETI FOARTE MULTI CARE ATI FI VRUT SA MERGETI DAR NICIUNUL DINTRE VOI NU A ORGANIZAT O CONTRA EXCURSIE

.........

ASTA E CARACTERISTICA DE BAZA A ROMANULUI SA COMENTEZE

FARA SA ...CONSTRUIASCA....... CEVA :D

 

 

SI MAI E CEVA HAIOS

 

VOI CU COMENTATUL SI EU CU PLIMBATUL :D

DECI SPOR LA UMPLUT TOPICUL

 

 

Desi a mai fost postat acest traseu intr-o perioada similara, grupul celor care mergeau in tura era destul de restrans (4 oameni - prieteni).

/index.php?showtopic=350930

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, da nici nu ti-a trecut bine perioada de carantina si iar te iei de toata lumea pe forum, exclusivistule...:D

Trebuie sa-l intelegeti asa sunt astia cu BMW-uri, gura mare dar sunt baieti buni...

Drum bun si soare cat cuprinde va doresc!

Andrei - Plescoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, da nici nu ti-a trecut bine perioada de carantina si iar te iei de toata lumea pe forum, exclusivistule...:D

Trebuie sa-l intelegeti asa sunt astia cu BMW-uri, gura mare dar sunt baieti buni...

Drum bun si soare cat cuprinde va doresc!

Andrei - Plescoi

 

de tine chiar imi pare rau ca nu poti sa ajungi

chiar eram curios cum se comporta la drum micul monstru de 800

 

bafta si un 1 MAI sarbatoresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 - 3 MAI

plecare 1 mai dimineata cat mai devreme undeva la 6 maxim

seara cazare in alexandropoli

 

2 mai ture prin grecia kavala, komotini retur

 

3 mai retur bucuresti

 

600 km buc - alexandropoli

 

doar 4 moto inclusiv eu

 

exclus incepatori, moto cu viteza maxima 100

 

salutare om bun drum bun tuturor ce te jnsotesc numai bine Pompi

post-20188-1241151449_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE MA AMUZA FOARTE TARE ESTE CA

 

 

SUNTETI FOARTE MULTI CARE ATI FI VRUT SA MERGETI DAR NICIUNUL DINTRE VOI NU A ORGANIZAT O CONTRA EXCURSIE

.........

ASTA E CARACTERISTICA DE BAZA A ROMANULUI SA COMENTEZE

FARA SA ...CONSTRUIASCA....... CEVA :)

 

 

SI MAI E CEVA HAIOS

 

VOI CU COMENTATUL SI EU CU PLIMBATUL :wacko:

DECI SPOR LA UMPLUT TOPICUL

 

Eu as fi vrut sa merg cu cineva care a mers pe drumul asta inainte pentru ca nu aveam de gand sa orbecai prin Bulgaria. Am incercat sa organizez si contraexcursia, insa nu m-am sincronizat cu cei care doreau sa mai mearga. Joi am luat-o nu chiar incetisor spre kavala. M-am descurcat am ajuns cu bine in Kavala, am stat si vineri, iar astazi m-am intors. Spun asta ca sa nu crezi ca tu esti singurul care se plimba iar restul comenteaza. E timp si de plimbat si de umplut topicul se pare. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salve

 

m am intors si eu

 

este inca un drum cel pt tiruri - Ruse - razgrad - targovice - iambol - elhovo..svilengra

 

mai lin ( nu e de varf de munte (

 

 

 

cam prost pe ansamblu - eu am pleacat pe el si m am intors pe shipca

 

pentur 20 km de shipca pe cateve gropi si nisip nu as da inapoi - duap ce se trece este rapid si foarte ok

 

in plus au asfalt nou pus dupa gabrovo .fain rau

 

m a plouat la dus in grecia dar in Thasos a fost de vis

 

la intors..iar d evis

 

poze later

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur pt toata lumea ca a beneficiat de aceste zile si a consumat ceva gaz

per ansamblu se pare ca vremea rea anuntata nu a oprit entuziasmul celor iubitori de 2 roti

 

sa concluzionam topicul deschis

 

joi am vazut pe tv si in site de vreme ca va fi nasol si am hotarat sa incerc un drum in nord nord-vest

 

asa ca am ajuns SINGUR LA BALATON

 

de ACEEA PREFER SA FIE UN GRUP MIC SI MODULABIL

 

daca eram multi cati oare dintre noi ar fi ars gaz 1000 km pe zi

si 2300 km in 3 zile

 

asa ca si cu un grup mic de...prieteni poti sa iei "teapa"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

joi am vazut pe tv si in site de vreme ca va fi nasol si am hotarat sa incerc un drum in nord nord-vest

 

asa ca am ajuns SINGUR LA BALATON

 

de ACEEA PREFER SA FIE UN GRUP MIC SI MODULABIL

 

daca eram multi cati oare dintre noi ar fi ars gaz 1000 km pe zi

si 2300 km in 3 zile

 

asa ca si cu un grup mic de...prieteni poti sa iei "teapa"

Stai ca nu pricep, cum sa iei "teapa" daca tocmai tu organizatorul ai dat-o plecand in alta directie fara sa anunti pe forum, acolo unde initiasei "invitatia limitata"? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca nu pricep, cum sa iei "teapa" daca tocmai tu organizatorul ai dat-o plecand in alta directie fara sa anunti pe forum, acolo unde initiasei "invitatia limitata"? :wacko:

 

cred ca nu mai are sens sa.ti povestesc

daca vrei explicatii le iei de la mae

 

oricum nu vad intersul tau in acest topic :baldy:

 

apropo..............tu pe unde ai fost?

........la cum vad ca ai postat 1. 2 . 3 mai se pare ca nu mai mult de 60 km in jurul monitorului

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu mai are sens sa.ti povestesc

daca vrei explicatii le iei de la mae

 

oricum nu vad intersul tau in acest topic :baldy:

 

apropo..............tu pe unde ai fost?

........la cum vad ca ai postat 1. 2 . 3 mai se pare ca nu mai mult de 60 km in jurul monitorului

De fapt vreo 600 de KM, subtire ca in astfel de ocazii ies toti manelistii si manelociclistii la gratare pe marginea drumului si nu am vrut sa-i deranjez cu prezenta mea. Am program flexibil, imi permit sa plec aproape oricand, nu-s sluga la patron asa ca nu incerca sa masori motomania motociclistilor dupa numarul de KM parcursi de 1 Mai ca s-ar putea sa gresesti la calcule. :wacko:

 

De curiozitate, cate mii de kilometri pe zi trebuie sa faca un motociclist inainte sa aibe sens sa-i dai un raspuns? :)

 

De fapt ... sunt intrebari retorice si astea, nu te deranja sa raspunzi, mai bine fa un nou topic cu plecare in sud, jigneste-i pe cei interesati si fugi apoi in nord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

cautam si eu detalii pt trecerile de frontiera si starea drumului sa ajung si eu la thassos....... sunteti cu oaia toti. mioritza e in sangele vostru. pe scurt: fac excursie, da ios tare, nu va iau cu mine, voi fraieri ca nu faceti alta excursie, io merg cu 200 ba eu cu viteza lumini, :blink: mereti unde vreti, cu cine vreti da respectativa intre voi. pana la urma de aia ati scris pe forum sa va adunati nu?

 

in incheiere, stie careva sigur (sa fie clar, SIGUR) punctere de trecere asfaltate. mersi. :D si nu va mai certati atata - mai bine incercati sa va aduceti aminte sloganul de la petrom :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...