Sari la conținut

Tura Dunare


Postări Recomandate

Iese la aer curat, unde gaseste drumuri libere, coclauri la discretie, flora si fauna pe alese, si mai presus de toate... liniste!

Tara asta este binecuvantata cu o multime de locuri frumoase, rupte din cartile postale, dar, in acelasi timp este blestemata cu un popor crud si ingrat care nu are grija de ceea ce a primit de la mama natura. In unele poze o sa puteti vedea cum isi "marcheaza" romanul teritoriul cu gunoaie, peturi, pungi si alte minunatii. M-am resemnat cu gandul la ideea ca in timpul vietii mele, poporul asta va invata sa faca curat dupa el in locul unde a devorat micii la gratar si a ascultat maneaua din portbagajul Loganului.

Inchei doar spunandu-va ca m-am bucurat de peisaj, chiar daca mi-a fost greu sa fac o poza (ca deh, pe unde ma uitam era mizerie) si oamenii locului inca sunt primitori si dornici sa te ajute.

Enjoy

 

3449868896_63532a3847_o.jpg

 

3449054423_d01c21c203_o.jpg

 

3449054477_672f9b7477_o.jpg

 

3449869062_9c49525480_o.jpg

 

3449869120_71edf853ca_o.jpg

 

3449054645_d3cec62f95_o.jpg

 

3449869218_24a93b78d0_o.jpg

 

3449054729_b233524d21_o.jpg

 

3449869332_01f5b8ccdf_o.jpg

 

3449054873_a8485f2bae_o.jpg

 

3449869428_ae0c197030_o.jpg

 

3449054989_d148a70232_o.jpg

 

3449869578_3f3c8da716_o.jpg

 

3449055129_4c8f76e3fc_o.jpg

 

3449055189_a64d4ed1ae_o.jpg

 

3449869776_116d521e4a_o.jpg

 

3449055271_ff485ec17e_o.jpg

 

3449869900_84f5a74fc6_o.jpg

 

3449869970_22b57bafc9_o.jpg

 

3449055507_a2b90bc9ae_o.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cuvinte !!! :( :P Superbe pozele !! Transalp :P :blink: :wacko: Toate cele bune de la mine si sa ne vedem la o intrunire sa punem tara la cale ! Sarbatori fericite !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am remarcat ca ai accesorizat cutiile TT cu 2 canistre de benzina, ma intereseaza ce capacitate au cele 2 canistre si daca le-ai cumparat cu accesorii de prindere, interesanta este si transformarea cutiilor intr-o masuta, vreau sa iau acele 2 canistre cat de curand si probabil si alte accesorii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru tura. Foarte frumoase locuri. In ce zona ai fost? Poza din hamac e cea mai tare :wacko: !

Zona e destul de accesibila, mai ales ca e destul de apoape de Bucuresti. Manastirea-Chiciu (Calarasi)

Salut, am remarcat ca ai accesorizat cutiile TT cu 2 canistre de benzina, ma intereseaza ce capacitate au cele 2 canistre si daca le-ai cumparat cu accesorii de prindere, interesanta este si transformarea cutiilor intr-o masuta, vreau sa iau acele 2 canistre cat de curand si probabil si alte accesorii

Canistrele le gasesti si la Louis sunt vreo 10 euro/bucatasi capacitatea o au de 2 litrii. Suportii pentru ele le-am facut eu (design aproape identic cu cele de la Touratech) si masa tot de mine e facuta. Orice vrei de la touratech in materie de accesorii Zega si de protectii motor, le rezolvam aici aproape la juma de pret, fara niciun fel de rabat de la calitate.

Iti atasez o poza cu suportul de canistra montate:

post-38286-1239963626_thumb.jpg

post-38286-1239963653_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cuvinte !!! :( :P Superbe pozele !! Transalp :P :blink: :wacko: Toate cele bune de la mine si sa ne vedem la o intrunire sa punem tara la cale ! Sarbatori fericite !

cu siguranta o sa ne vedem la intrunirea de anul acesta, dar cred ca in mai o dau o tura extinsa in zona ta, mai ales ca am rude pe acolo.

Editat de piccolino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piccolino, salutari de la un alt Transalpist.

 

Foarte interesanti suportii de canistre. Mi-am comandat deja 2 bidonase de combustibil "Primus" (ca cele rosii pe care le vad la tine in fotografie) de 1.5l.

Poti sa ma ajuti in confectionarea unor suporti pt aceste bidonase?

Eu am cutii Hepco&Becker de plastic.

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Canistrele le gasesti si la Louis sunt vreo 10 euro/bucatasi capacitatea o au de 2 litrii. Suportii pentru ele le-am facut eu (design aproape identic cu cele de la Touratech) si masa tot de mine e facuta. Orice vrei de la touratech in materie de accesorii Zega si de protectii motor, le rezolvam aici aproape la juma de pret, fara niciun fel de rabat de la calitate.

Iti atasez o poza cu suportul de canistra montate:

 

 

mersi pt info, o sa tin cont, vreau mai intai sa fac o comparatie cu sistemul de prindere al canistrelor de la Touratech si cand ma hotarasc te contactez, mai spune-mi daca este posibil sa gasesc de cumparat, canistre de 2 sau 3 litri din metal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piccolino, salutari de la un alt Transalpist.

 

Foarte interesanti suportii de canistre. Mi-am comandat deja 2 bidonase de combustibil "Primus" (ca cele rosii pe care le vad la tine in fotografie) de 1.5l.

Poti sa ma ajuti in confectionarea unor suporti pt aceste bidonase?

Eu am cutii Hepco&Becker de plastic.

Merci

in principiu se pot face fara nici o problema. trebuie sa vii la mine cu o geanta sa facem masuratori si sa vedem unde le asezam. iti atasez o poza cu suportii facuti de mine sa iti faci o idee

post-38286-1239967117_thumb.jpg

 

Canistrele le gasesti si la Louis sunt vreo 10 euro/bucatasi capacitatea o au de 2 litrii. Suportii pentru ele le-am facut eu (design aproape identic cu cele de la Touratech) si masa tot de mine e facuta. Orice vrei de la touratech in materie de accesorii Zega si de protectii motor, le rezolvam aici aproape la juma de pret, fara niciun fel de rabat de la calitate.

 

 

 

mersi pt info, o sa tin cont, vreau mai intai sa fac o comparatie cu sistemul de prindere al canistrelor de la Touratech si cand ma hotarasc te contactez, mai spune-mi daca este posibil sa gasesc de cumparat, canistre de 2 sau 3 litri din metal

am gasit numai de 5 litrii din metal. ma gandesc ca cele metalice sunt grele si ideea e sa calatorim cat mai usor. canistrele astea din plastic pe care le am eu sunt "made in germany" si destul de bine realizate ca sa nu mai zic usoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu se pot face fara nici o problema. trebuie sa vii la mine cu o geanta sa facem masuratori si sa vedem unde le asezam. iti atasez o poza cu suportii facuti de mine sa iti faci o idee

 

 

 

Deocamdata nu am primit bidonasele. Suportii arata super si as fi incantat sa-mi faci si mie asa ceva.

Am sa vin cu o geanta la tine sa vezi despre ce este vorba.

Oricum bidonasele mele cred ca au cam aceleasi dimensiuni ca ale tale.

Am sa te contactez dupa sarbatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu faci asa ceva si lucrezi la calitatea din poze, tocmai te-ai ales cu un client. La urmatoarea vizita in .ro te contactez pt cateva accesorii. Ganduri bune.

 

Yup, calitate cat cuprinde. Toate piesele sunt taiate cu jet de apa dupa un desen CAD (deci tate piesele sunt la precizie de milimetru). Toate se pot face custom, personalizate dupa bunul plac. Trumansky si Uzunu pot confirma ce iese...

 

Deocamdata nu am primit bidonasele. Suportii arata super si as fi incantat sa-mi faci si mie asa ceva.

Am sa vin cu o geanta la tine sa vezi despre ce este vorba.

Oricum bidonasele mele cred ca au cam aceleasi dimensiuni ca ale tale.

Am sa te contactez dupa sarbatori.

Nici o problema, te astept pe la mine. Sticla aia albastra Laken pe care o am, are 1,5l, deci se potrivesc la marele fix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici o problema, te astept pe la mine. Sticla aia albastra Laken pe care o am, are 1,5l, deci se potrivesc la marele fix.

 

Avand in vedere ca sticlele sunt la fel (mai exact astea ale mele au lungime=31 cm, diametru=9cm) atunci am sa-ti fac o vizita

saptamana viitoare pt comanda pt 2 suporti si vizionare cutie Hepco. Ai aici o poza cu sticla Primus. de 1.5l.

Salutari.

post-21429-1239970067_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu siguranta o sa ne vedem la intrunirea de anul acesta, dar cred ca in mai o dau o tura extinsa in zona ta, mai ales ca am rude pe acolo.

 

Si in zona mea :( oricum is impreuna cu calinmoto mai tot timpul,deci daca o sa apari pe aici prin zona si dai un semn lui Calin sau mie,ne vom intalnii cu siguranta :wacko: :blink:

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum a zis si Dacu noi ne intalnim des ! Asa ca da un semn de viata cand vrei sa vi si ne intalnim la o poveste si o bere rece sau o tuica ecologica ! :blink: :wacko: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...