Sari la conținut

Husqvarna supermoto


CrashTestPilot
 Share

Postări Recomandate

NU prea ca nu am unde in oras :P ....iar pe circut nu o mai bag de cand am vopsito ..........ca ma doare sufletul

Am 38 sau 40 ...cred pe foaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am un 610 ie 2008 ,e foarte ok de oras, consum mic ...in jur de 4.5, afara am scos 3.9 ....nu o recomand afara ....pe mine ma distrus la c** si la genunchi(am picioarele cam lungi si distanta intre sa si scarite e mica...stau cam chircit pe ea) pana acum sunt ff multumit de ea ,am 10k din august .

Ca minusuri ar fii faptul ca mi s-a ovalizat discul fata( banuiesc ca e de la mersul pe ploaie si pe -10 :D) si acum vreo 2 zile mi-a aparut o bataie in motor sper sa nu fie nimic nasol ca ii dau cu ea in cap aluia de mi-a vandut-o (prietenii stiu de ce )

Va tin la curent .

 

PS: Pune bani de cauciucuri deoparte (una bucata spate la fiecare 4k) eu unul nu am reusit sa scot mai mult dintr-un cauciuc :)

 

vezi intinzatorul de lant de distributie. daca e asta, schimba'l Urgent, evident :P prob cu motorul nu prea ar avea ce sa fie, e prea noua.

 

Take care.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de sfat ........era o piulita ff mare:) care tine pinionele la un loc:P ....am uit termenii exacti:))

Nu era bataie de lant de distributie .....nici nu se prea auzea noroc ca sunt eu maniac ....era ff infundata ....in fine am scapat lejer ...cu o bere la lorentzo :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine e pe injectie :D

Incearca sa pui un filtru de benzina(chiar daca ai unul, suplimenteaza) ......ajuta mai mult ca sigur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca la sfarsitul verii imi voi vinde rs-ul...si voi trece la supermoto... B) ...trebuie sa aleg ceva...m-am indragostit de 2 bestii...husqvarna sm 510 si Aprilia sxv 550...

Am tot citit,documentat...se stie ca aprilia are probleme...insa am vazut multi zicand ca n-au avut nicio problema si altii zicand ca stau numai in service-uri cu ea...ideea este ca si eu am APRILIA...si stiu ce inseamna sa ai APRILIA :unsure: :cheers: ...

Ma gandeam ca ma puteti lamuri voi...as alege husqvarna ptr ca e mai fiabila decat aprilia...insa as alege aprilia pentru ca are mai multa putere...dar parca totusi as fi inclinat sa renunt la putina putere pentru a nu sta mereu cu ea desfacuta...

Pareri? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi intinzatorul de lant de distributie. daca e asta, schimba'l Urgent, evident :cheers: prob cu motorul nu prea ar avea ce sa fie, e prea noua.

 

Take care.

 

 

Ia te uita unde era multilateral dezvoltat si specializata mecanicoasa :P imi aduce aminte de bancu cu doctorul ce trata toti pacientii de limbrici :unsure:

 

Am un 610 ie 2008 ,e foarte ok de oras, consum mic ...in jur de 4.5, afara am scos 3.9 :huh: ....nu o recomand afara ....pe mine ma distrus la c** si la genunchi(am picioarele cam lungi si distanta intre sa si scarite e mica...stau cam chircit pe ea) pana acum sunt ff multumit de ea ,am 10k din august .

Ca minusuri ar fii faptul ca mi s-a ovalizat discul fata( banuiesc ca e de la mersul pe ploaie si pe -10 B) ) si acum vreo 2 zile mi-a aparut o bataie in motor sper sa nu fie nimic nasol ca ii dau cu ea in cap aluia de mi-a vandut-o (prietenii stiu de ce

Va tin la curent .

 

PS: Pune bani de cauciucuri deoparte (una bucata spate la fiecare 4k) eu unul nu am reusit sa scot mai mult dintr-un cauciuc

 

 

Eu stiu mai bine care este cauza ovalizarii discului si uzurii premature a cauciucului spate cred ca are un tacanit la ghidon

 

Nu cred ca exista monocilindru (cu valente race nu obosenie de xt sau drz) la care sa nu se strice nimic in 10000 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa m-am luat cu vorba si am uitat sa vb despre husq 610 care este foarte atractiva ca pret, putere suficienta, frana exceptionala pe fata, aripa fata urata cu spume pe ia (zici ca e cioc de rata si imi aduce aminte de dr big), si piesele ......acele mult dorite si asteptate piese...... parca le fabrica un potcovar prin america latina si le aduce pana in constanta cu un velier iar de la constanta pe magar pana in bucale.

 

Nu stiu de ce cei de la husq isi doresc atat de mult sa ingroape afacerea (probabil ca sunt fani ktm :unsure:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca exista monocilindru (cu valente race nu obosenie de xt sau drz) la care sa nu se strice nimic in 10000 km

 

Iar eu nu cred ca exista monocilindru cu valente race care sa apuce 10000km :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu nu cred ca exista monocilindru cu valente race care sa apuce 10000km :)

 

Tocmai am sarit de 11k :drink:

 

 

Nu depinde domne, toti astia cu supermoto sunt supermotociclisti, ca doar de-aia au supermoto. :D

 

Buna asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu depinde domne, toti astia cu supermoto sunt supermotociclisti, ca doar de-aia au supermoto. :)

 

:D

 

Tocmai am sarit de 11k :drink:

 

Tocmai te-ai dat de gol ca nu esti supermotrist :)

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 400-le sau cu 550-u?

Ca 610-le nu e cu valente racing :)

 

 

pai 610-le lui rotila se poate descrie foarte simplu: Temitizarea exhaustiva si relational cadoca. Incongruenta fenomenologica si introspectiv cromatica. :D

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 400-le sau cu 550-u?

Ca 610-le nu e cu valente racing :D

 

 

pai 610-le lui rotila se poate descrie foarte simplu: Temitizarea exhaustiva si relational cadoca. Incongruenta fenomenologica si introspectiv cromatica. :P

 

E lumea rea domne si individioasa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu are peste 4000 de km dupa ce l-am refacut ...va tin la curent cand trec de 10000 km :P

 

 

Ma refeream la orice stricaciune furca, rulmenti, motor, electrica etc si sa nu trisezi sa o repari pe burta :P

 

Domne, eu nu inteleg cum de te dai cu Husqvarna aia, cand ai Husaberg si Yamaha.

Sau o tii special pentru terase? :D

 

 

Pt terase e wr ul scoate acoolu din toti pretenii :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la orice stricaciune furca, rulmenti, motor, electrica etc si sa nu trisezi sa o repari pe burta ;)

 

 

 

 

Pt terase e wr ul scoate acoolu din toti pretenii :D

 

 

furca rulmentii si cam in mare parte tot ce tine de motor sunt identice la 610 ca si la 510 ..:cheers: are modificari la axe cu came si genu motorul dar restul e identic de pe una pe alta si chiar nu conteaza valenta motorului daca este sau nu racing ;)

 

parerea mea!

610 rullzzzzz!

 

tot ce vrei la el e f echilibrat putere greutate! ce am observat eu la cele 2 610 sm -uri pe care le-am condus nu sunt asa de brutale la gaz..e si injectia ...dar eu caut o motoreta care sa fie mai prietenoasa cu pasagerul decat wr-ul dar totusi sa nu fie una de aia de abia trage ...ea e perfecta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la orice stricaciune furca, rulmenti, motor, electrica etc si sa nu trisezi sa o repari pe burta :D
, carburator, pompa de apa, electromotor, ambreiaj, ...

 

 

nu conteaza valenta motorului daca este sau nu racing ;)

 

Ba da, conteaza ;)

:cheers:

Cu cat puterea e mai mare si cilindreea e mai mica, cu atat motoru e mai reising si mai putin fiabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...