Sari la conținut

Husqvarna supermoto


CrashTestPilot
 Share

Postări Recomandate

Domne, eu nu inteleg cum de te dai cu Husqvarna aia, cand ai Husaberg si Yamaha.

Sau o tii special pentru terase? :D

 

610i = rules in oras

400 = deabea l-am reparat si e pt coclauri

550 fe = rally raid :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

, carburator, pompa de apa, electromotor, ambreiaj, ...

 

 

 

 

Ba da, conteaza :blink:

:D

Cu cat puterea e mai mare si cilindreea e mai mica, cu atat motoru e mai reising si mai putin fiabil.

 

 

are modificari la axe cu came si genu motorul dar restul e identic de pe una pe alta si chiar nu conteaza valenta motorului daca este sau nu racing

 

 

ma refeream la 510 si 610 sm pe langa modificarile astea practic e cam acelas motor

 

 

tziai luat Hq610 pana urma ? sau esti tot in cautare ?

 

 

 

daca ma intrebi pe mine ...nu nu mi-am luat inca nu am vandut motorul care il am acum caut un 610 sm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sunt interesat de un SM 610. Imi puteti spune cum sta cu fiabilitatea? Pe net nu am vazut nici un Husky 610 cu mai mult de 15000 KM. Nu poate mai mult?

 

Se gasesc usor consumabile / piese de schimb ?

 

M-am uitat pe louis.de / ebay.co.uk / ebay.de si nu prea am gasit piese pentru motor. Sa inteleg ca doar de la paneuro se pot cumpara piese?

 

Mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt interesat de un SM 610. Imi puteti spune cum sta cu fiabilitatea? Pe net nu am vazut nici un Husky 610 cu mai mult de 15000 KM. Nu poate mai mult?

 

Se gasesc usor consumabile / piese de schimb ?

 

M-am uitat pe louis.de / ebay.co.uk / ebay.de si nu prea am gasit piese pentru motor. Sa inteleg ca doar de la paneuro se pot cumpara piese?

 

Mersi mult!

 

Salut,uite aici una . :) /index.php?showtopic=424169

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@eduardfl - fain motoru, dar e destul de nou si nu m-am lamurit cum e cu fiabilitatea. La concurenta mare cu oferta de la Paneuro :) ... dar nu am bani eu de jucarii din astea :)

 

Intre timp am mai aflat una, alta despre SM 610, model cu carborator (2005-2007). Nu am bani de modele cu injectie, asa ca nici nu m-am interesat de ele.

 

Am vazut la Spinners unul (model mai vechi 99) cu 24000 km... deci se poate. Cica astea noi merg mai mult.

 

Schimb ulei, filtre, verificare supape, suruburi la 5000 km. Fata de schimburile normale de consumabile (ulei, filtre, placute, lant), pe la 10.000 trebuie schimba lantul de distributie(sau cum ii zice pe romaneste, eng: cam chain), care face 50euro + 3 ore manopera.

 

Tot nu am inteles cum se verifica uzura lantului de distributie. Am vazut pe net niste poze cu o piesa pe care sa numarul clicurile... dar tot nu am priceput.

 

Cum era de asteptat, consumabile se mai gasesc si la Romi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca la CartuÂş, el a avut chiar 510-le si are vreo 2-3 610ie frecvente la revizii.

 

Multumesc, la ce service lucreaza?... :D

 

sau incearca la paneuro pe titulescu(basarab) la et 3 langa bcr k ei se ocupa de husqvarna

 

Am fost pe acolo... il apreciez extrem de mult pe dl Florin Bila care chiar isi da silinta ca orice client sa plece multumit, dar din pacate, mecanicii lor sunt buni doar pe scutere. La husqy e treaba dreq.. nu oricine are rabdare cu un astfel de motor.

 

Va multumesc frumos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Multumesc, la ce service lucreaza?... :D

 

 

 

Am fost pe acolo... il apreciez extrem de mult pe dl Florin Bila care chiar isi da silinta ca orice client sa plece multumit, dar din pacate, mecanicii lor sunt buni doar pe scutere. La husqy e treaba dreq.. nu oricine are rabdare cu un astfel de motor.

 

Va multumesc frumos ;)

 

 

pai baietii mei au fo la scolarizare si ar trebui sa stie cum merge treaba. chiar si lucian a fost si daca e o problema sunt sigur ca o putem rezolva

din pacate mecanicii cu mai multa experienta sunt la mine in mures, dar si cei din titulescu stiu ce sa le faca la jucarii :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cred ca ar fi bine sa-i mai duci pe la scolarizare sa invete cate ceva si despre HUSQVARNA 610 SM,daca ei SARACII nu au reusit sa regleze corect jocul la SUPAPE,ca sa nu mai spun de alte lucruri mai complicate.

Mesaj completat

Cred ca ar fi bine sa-i mai duci pe la scolarizare sa invete cate ceva si despre HUSQVARNA 610 SM,daca ei SARACII nu au reusit sa regleze corect jocul la SUPAPE,ca sa nu mai spun de alte lucruri mai complicate.

 

SCUZE!!!! Nu vreau sa o ei in nume de rau dar cam asa sta situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi bine sa-i mai duci pe la scolarizare sa invete cate ceva si despre HUSQVARNA 610 SM,daca ei SARACII nu au reusit sa regleze corect jocul la SUPAPE,ca sa nu mai spun de alte lucruri mai complicate.

Mesaj completat

 

 

SCUZE!!!! Nu vreau sa o ei in nume de rau dar cam asa sta situatia.

 

Stai linistit, ca asta nu e problema neaparat la Husqvarna. Peste tot e cam la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o intrebare legata de Husqvarna sm 610 din 2006 supermoto, doresc sa achizitionez una sh , am inteles ca piesele se pot comanda de la Paneuro , din experienta ultima data am asteptat 2 luni o piesa, la Husqvarna ajung mai repede sau se pot comanda si din alta parte din bucuresti, stie cineva ?

Mobra este 2006 dar cadru cu actele sunt 2001 ... intreb daca este diferenta mare intre cadrul 2001 si cel 2006 !? probleme ce pot sa apara ?

 

multumesc astept un raspuns :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Difernta la cadru nu este mare,difera mai mult amortizoarele si discul fata frana si greutatea totala.Motocicleta este destul de fiabila cu o conditie sa faci schimbul de ulei si filtru la timp(constructorul spune la 5000km,dar eu l-am schimbat la 3000)mentionez ca am avut an fabr. 2008.Piese se pot comanda la PANEURO.Recomandat de folosit ulei MOTUL 300V-DUBLU ESTER.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paneuro se misca mult mai bine cu comenzile de piese, incepand cu 2009. 2 colegi de munca au SM610 modele 2007+ iar piesele nu au ajuns mai tarziu de 7-10 zile de la comanda. Un termen de bun simt.

 

De curiozitate: vanzatorul cum a motivat schimbarea asta a cadrului ? Adica mie imi pare un pic ciudata treaba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...